[SH] NL 10 AKo 4b pot

• nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (MP): $10.78 (107.8 bb)
      CO: $9.54 (95.4 bb)
      BTN: $10 (100 bb)
      SB: $6.19 (61.9 bb)
      BB: $10.83 (108.3 bb)
      UTG: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with K A
      UTG folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BTN raises to $0.90, SB calls $0.85, BB folds, Hero raises to $2.40, BTN folds, SB calls $1.50

Flop: ($5.80) 5 3 J (2 players)
      SB checks, Hero ? ( 3,79$ még előtte )

BU: 149 hand 22/16 10.9%3b ( 6/55 )
      SB: 50 hand 65/22 fto3b 0/2 hatalmas bálna CS.

Úgy tűnt elég agresszív reg, gyakran 3betel rám ( szerintem mind ellenem volt ), 4betre mindig p/f-on lesz, SB range-e ellen pedig bőven elől vagyok, ezért kicsit 4beteltem. Így 49% fold equity szükséges pre, ha reg pushol dobok ha fish snapcall.
      Jó ez a pre elgondolás?
      Erre pedig nem számítottam, hogy callt kapok.
      Bármilyen flopon mehet a push ebben az esetben? ( esetleg nutsal lassítok )
  • 12 válasz
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Regisztrált: 2009.05.26, Hozzászólások: 2.843
      Szia!

SB 3betcall range ellen azért nem biztos hogy elől vagy, ugyan 4bet callal inkább tenném 77-99 lapra, vagy még ennél is tágabb párokra, amikkel mindenkép floppot akar nézni, hátha bejön neki.

Viszont ha CS akkor hiába szeretnél vele dobatni, akkor se fog. Neked meg jelenleg egy A magasod és egy pár outod van...

Én ip x és ha turnön se javulok akkor megpróbálnék olcsón terítésig jutni.

Üdv: V
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Köszi a gyors választ.

Nem szoktalak téged látni starson az asztaloknál? :tongue:
      Párokkal úgy vettem észre pre szeretik betolni 4betre nem?
      Tényleg olyan nagy fish, hogy itt ő minden szép lappal jön szerintem: Axs, KTs+, QTs+, JTs+
      Sajnos nem tudom HM2-ben hogy kereshetném ki az eddigi mutatásokat, de úgy emlékszek láttam már tőle szépet.
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Nem hiszem, hogy Starson látsz...

Agressziótól függ szerintem, de előbb tolják be suited magas kapcsolódó lapokkal, mint pp-kel... De ez meg az én tapasztalatom...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Nekem tetszik a pre koncepció teljesen. A helyzet az, hogy számtalanszor kerülök én is ilyen szituba ilyen CS tört stack ellen.

Nem tudom hogy ez leakem-e, de én itt a pushon kívül semmit nem tudok elképzelni a flopon. Egyszerűen túl sok pénz van már bent ahhoz, hogy itt, vagy a turnön feladjam. Rápirrentem, aztán gondolkozzon a fish. Ha esetleg előttünk is van, némi EQ még akad.

Illetve amúgy is úgy méretezek ilyen szituban, hogy any2 flopon rárepítem a stackem, mert ez hosszútávon +EVs lesz, lévén, hogy széles lesz a coldcall skálája pre.

Szerintem. :)
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky

Nem tudom hogy ez leakem-e, de én itt a pushon kívül semmit nem tudok elképzelni a flopon. Egyszerűen túl sok pénz van már bent ahhoz, hogy itt, vagy a turnön feladjam. Rápirrentem, aztán gondolkozzon a fish. Ha esetleg előttünk is van, némi EQ még akad.

Illetve amúgy is úgy méretezek ilyen szituban, hogy any2 flopon rárepítem a stackem, mert ez hosszútávon +EVs lesz, lévén, hogy széles lesz a coldcall skálája pre.

Szerintem. :)
      Ez az én lakem, hogy fisf CS ellen sokszor a saját lapomnál nem látok tovább...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Igen ám, de ez eléggé sajátos szitu, hogy így méreteztünk pre. Ha jobban belegondolok itt feladni hiba, ha már pre ilyen szépen felépítettük a potot.

Ha megadta és most épp jobb nálunk, hát legyen.

Hosszútávon akkor is rengeteg mindennel fog megadni hibásan, és lesz egy +EVs shove-unk. :)
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Igen, azóta átszámolgattam egy elég szűk (érték) skálával és a push hosszútávon +EV-s
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      :s_cool: :s_thumbsup:
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      ha cs fish akkor flop 1/4 pot vbet
      szerk most latom hogy 60bb stack. flop push a legjobb vszeg
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

preflop a reg ellen ilyen readdel, dinamikával, hogy az összes 3bet Rád volt:
      149 hand 22/16 10.9%3b ( 6/55 )

Kötelező betenned, szerintem hiba itt AK-val 4bet/foldolni...

postflop push shortstack fish ellen, dobhat equityt, jobb kezet és adhat rosszabbal... Dobni úgyse fogunk, és nem hiszem, hogy rosszabb airrel pusholna sokszor...

GL,
      L.
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Köszi, A9s snap callozott :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szívesen, köszi a mutatást:) Nice.