[SH] NL25 AQo BackRaise

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $25 (100 bb)
      CO: $31.05 (124.2 bb)
      MP: $38.88 (155.5 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      Hero (SB): $37.54 (150.2 bb)

Preflop: Hero is SB with A Q
      2 folds, BTN raises to $0.50, Hero calls $0.40, BB raises to $2.50, BTN folds, Hero raises to $6.25, BB calls $3.75

Flop: ($13) A 8 4 (2 players)
      Hero bets $4.40, BB raises to $18.75 and is all-in, Hero calls $14.35

Turn: ($50.50) 4 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($50.50) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $50.50 pot ($2.52 rake)
      Final Board: A 8 4 4 5
      BB showed A K and won $47.98 ($22.98 net)
      Hero showed A Q and lost (-$25 net)

BTN:18/14/4,9- 500hand alatt 81%-ban dobott 3betre, 91%-ban reSteal-re
      BB statok a hyperlinken. 50%-ban dob 4betre, 20% 5B, 30% Call, ezeket viszont nem tekintettem mérvadónak 1,3k hand miatt.

Nem akartam 3betelni, mert szerintem minden rosszabbat elszór. Ha viszont csak megadok, akkor úgy gondoltam nagyon sokx fogok Sqz-t kapni BB-től, ezért jó lehet a 4B/Broke ellene.

Mit kellett volna tennem ezzel a kézzel preflop?
  • 7 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Squeeze statot nem láttam BB-nél, de a 8% 3bet alapján vlszleg sokat játszhat vissza egy ilyen helyzetben, főleg ha ő is tudja, hogy BTN elég weaken játszik 3betek ellen, szóval tetszik itt a backraise.

Miután megadott, ezen a flopon szinte mindig nálunk lesz a legjobb kéz, mert nem hinném, hogy AK-val csak megadna preflop, úgyhogy AA(/88) ver legfeljebb. Az 1/3 pot cbet nagyon tetszik, blöffből is igy játszanánk, és esetleg még indukálhatunk is vele. Miután ránkpusholt (aminek valuehanddel amúgy kb. semmi értelme), snapcall.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: pcfmcc02
      Squeeze statot nem láttam BB-nél, de a 8% 3bet alapján vlszleg sokat játszhat vissza egy ilyen helyzetben, főleg ha ő is tudja, hogy BTN elég weaken játszik 3betek ellen, szóval tetszik itt a backraise.

Miután megadott, ezen a flopon szinte mindig nálunk lesz a legjobb kéz, mert nem hinném, hogy AK-val csak megadna preflop, úgyhogy AA(/88) ver legfeljebb. Az 1/3 pot cbet nagyon tetszik, blöffből is igy játszanánk, és esetleg még indukálhatunk is vele. Miután ránkpusholt (aminek valuehanddel amúgy kb. semmi értelme), snapcall.
      Szia!

Egyetértek. Szerintem ezt teljesen jól játszottad.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Még lenne egy hozzáfűznivalóm és ha lehet várnék valami megerősítést.

AJ, AT, KQ, KJ... Q6s, T9s...mindennel 3beteltem volna, és inkább blöffbe fordítom BTN ellen, mert ha csak megadnék, akkor nem érezném elég erősnek BB range-e ellen. Ezzel szemben TT+, AQ+, talán ritkán (ha kicsit tágul a 3bet range-e) AJs, 99+al pedig inkább megadnék és várnám a Sqz-t és menne a 4Bet. Ha BB mégsem 4betel, akkor pedig teljesen jól állok BTN ellen, és nem izoláltam magam QQ+, AK ellen.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Még lenne egy hozzáfűznivalóm és ha lehet várnék valami megerősítést.

AJ, AT, KQ, KJ... Q6s, T9s...mindennel 3beteltem volna, és inkább blöffbe fordítom BTN ellen, mert ha csak megadnék, akkor nem érezném elég erősnek BB range-e ellen. Ezzel szemben TT+, AQ+, talán ritkán (ha kicsit tágul a 3bet range-e) AJs, 99+al pedig inkább megadnék és várnám a Sqz-t és menne a 4Bet. Ha BB mégsem 4betel, akkor pedig teljesen jól állok BTN ellen, és nem izoláltam magam QQ+, AK ellen.
      Igen, jó az elképzelés.
      Mondjuk AJ, KQ lapokkal már lehet nem 4betelném, hanem csak megadnám a sqz-t, bár igaz, hogy OOP nem lesz túl egyszerű játszani. Viszont úgy látom, hogy turnön nem cbetel túl sokat, szóval ellene talán nem lenne olyan nehéz.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ez most egy kicsit zavaros válasz, bár lehet én voltam félreérthető.

Arra gondoltam, hogy ebben a helyzetben minden olyan lapot blöffbe fordítanék egy 3bettel BTN ellen, amivel nem tudok backR 4betelni BB ellen a Sqz-re TT+ AQ+ (és ha lazul, akkor tágítom). Mondjuk AJs, KQs már lehet tényleg jobb a Call/Call Sqz.

+ezzel az infoval, hogy AKo-t csak Sqz/Callozott, lehet TT-QQ, AK is csak Call/Call Sqz-t lehetne játszani, mert ha betolja valószínűsítem, hogy csak KK+ lesz nála.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Igen, nem fejtettem ki bővebben én se :) Szóval ha sokat sqz-el, akkor én nem fordítanám blöffbe az AJ, KQ kezeket se BU ellen a 3bettel, se BB ellen a 4bettel. Én erre próbáltam célozni.

Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      +ezzel az infoval, hogy AKo-t csak Sqz/Callozott, lehet TT-QQ, AK is csak Call/Call Sqz-t lehetne játszani, mert ha betolja valószínűsítem, hogy csak KK+ lesz nála.
      Azt eléggé kizártnak tartom, hogy az ő push range-e ilyen helyzetben csak KK+ legyen. Persze fura ez a mutatás most tőle, de én akkor se gondolnám. Szóval TT+ nálam biztos 4bet/broke.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Köszönöm a gyors válaszokat!

Ezt jól ki is veséztük. Gondolom a legközelebbi hasonló leosztásom kb. 1 év múlva lesz, de azért jó megbizonyosodni róla, hogy jó irányba tart-e a gondolatmenetem.