[SH] NL25 AKo vs MP

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $31.64 (126.6 bb)
      SB: $26.89 (107.6 bb)
      BTN: $8.10 (32.4 bb)
      MP: $25 (100 bb)
      Hero (BB): $49.54 (198.2 bb)

Preflop: Hero is BB with A K
      MP raises to $0.75, 3 folds, Hero raises to $2.75, MP calls $2

Flop: ($5.60) 3 8 6 (2 players)
      Hero bets $2.50, MP calls $2.50

Turn: ($10.60) Q (2 players)
      Hero checks, MP checks

River: ($10.60) A (2 players)
      Hero checks, MP bets $6.75, Hero calls $6.75

Results:
      $24.10 pot ($1.20 rake)
      Final Board: 3 8 6 Q A
      MP showed A Q and won $22.90 ($10.90 net)
      Hero mucked A K and lost (-$12 net)

Pre jónak érzem a 3betet, de utólag már feladnám a flopon (, mert kb. csak A, K lapokat érzem jónak a barrelra), de nem tudom mi lett volna a jó.

Flopon még úgy gondoltam, hogy 2utcát fogok betelni, hogy AJ, AQ, KQ, JJ, TT dobjon és barrelezek minden alacsony lapot és A, K turnt.

A Turn nagyon elvette a kedvem, mert úgy gondoltam, hogy telibe verte a range-ét, és inkább feladtam.

Riveren pedig elég kellemetlenül éreztem magam, de a turn x/x után nem gondoltam, hogy itt dobhatok.

Nem tudok 1-ről a kettőre jutni ebben a leosztásban. Flopon elvesztem.
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Preflop 5fős játékban belefér a 3bet/broke, különösen ha Hero imidzse aggro.

Miután megadott úgy, hogy BB vs UTG 3beteltünk, vlszleg erős a range-e, pocketek mondjuk 99-JJ (de ha képes "setmine-olni" odds nélkül is, akkor akár 22-JJ), néha megadhat QQ is, illetve broadway kombók mint AK/AQ/AJs/KQs leginkább, esetleg QJs/JTs.

Szerintem ezen a boardon vagy ch/foldolunk flopon, vagy több utcát kell barreleznünk, hogy a pocketeket eldobassuk vele. Flop cbet, turn ch/fold kb. legrosszabb opció, még gyengébb kezek is lefloatolhatnak igy. Ha már elkezdtem, akkor ezen a turnön folytatnám. És ahogy alakult, riveren rátolnám.

Illetve miután turn ch/ch volt, riveren vbetelnék. A ch/callnak sok értelmét nem látom, ez a lap a mi range-ünket erősiti, nem valószinű, hogy ő fogja blöffölni, főleg a turn checkbehind után, ami alapján vmi showdown-képes kézre tenném, a gyengébb párokat inkább mögénkcsekkeli.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      A statjai a hyperlinken vannak, ezt elfelejtettem jelezni!

Setmine-ra nem tenném, attól értelmesebbnek tartottam, de úgy gondoltam nem biztos, hogy 99-JJ képes turnon dobni nekem. Ezeken kívül max AJs, ATs az amit elszór, mivel AQ, KQ, QJs betalált. JTs-t kapot egy kis Backdoot EQ-t és nem biztos, hogy dob. Ha így gondolom, akkor flop ch/F lett volna a megfelelő döntés gondolom, mivel nem tartom jónak a Q, J turn barrelt ellene.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Azért 99-JJ pocketekre elég nagy nyomást tudunk helyezni egy turn barrelel. Ott neki már stackről kell dönteni, és sokan inkább dobnak itt, mint megadnak, és esetleg dobnak riveren. Ráadásul UTG-t 3beteltél, ami szintén nagy erőt mutat. Persze lehet nála néhány Qx float, de QJs/JTs azért vlszleg eleve ritkán lesz nála turnre. KQ is elég merész float lenne tőle... Úgyhogy leginkább AQ a valószinű Qx-ek közül.

Ja, és JTs szinte biztos, hogy dob turnön, ha egyáltalán nála van. Azért ő egy reg, gondolj bele, benned felmerülne a megadás egy gutshottal, flösshúzó nélkül 3bet potban turnön, mikor jön a második barrel? :)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Mivel itt valóban elég erős lesz a range-e, én inkább csak simán feladnám a flopon, mert ilyen szituban többször lesz nála szerintem QQ+ is.
      Ha viszont belekezdtem, akkor ezen a turnön én is folytatnám, mert ha csak a PP-k nagy részét szórja, már akkor is jók vagyunk. A 22 wtsd-al pedig ez valószínűsíthető.
      Így játszva riveren én is inkább betenék, hátha nyom egy hero callt, mert azt kétlem, hogy rosszabbal betelne.