Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] NL5 AA deepen maniac ellen [2013.02.23]

• GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.05(BB) Replayer
      SB ($15.25)
      BB ($3.95)
      Hero ($12.52)
      CO ($7.97)
      BTN ($6.01)

Dealt to Hero A:spade: A:club:

Hero raises to $0.25, fold, fold, SB calls $0.23, fold

FLOP ($0.55) Q:club: J:spade: 8:diamond:

SB checks, Hero bets $0.40, SB raises to $1.20, Hero ???

SB:

Sziasztok!

Pre 5BB open miatta, floppon pedig dobni biztosan nem fogok ellene. 100BB effektív simán rátolom, de 250BB deep előnyben ritkán leszek, ha megadja. A callal az a problémám, hogy sok rossz turn jöhet (Q,J,T,9 sokszor K) egyetlen előnyöm, hogy ip vagyok, így végül is játszhatok potkontrollra.
      Ha a turn blank mi a legjobb ellene (belőle kinézem a dupla x/r-t is), de ugye rengeteg rosszabbtól jöhet még value.
      Mennyiben változna a megjátszás, ha oop lennék?
  • 4 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.526
      Szia!

Imádom ezeket a játékosokat.

Szép mintánk van róla. Eddigi tapasztalatok? Read/note? Mutatások? Nagyon fontos lenne ezeket tudni az arcról, ha sokat játszunk ellene, mert printing money egy ilyen villain a nap minden szakában.

Nice open! Mehet ami a csövön kifér, amennyit meg képes adni. Ha 6bb-t is megad, akkor 6bb-t openeljünk legközelebb.

Kicsit szar a board, de!

1. Én ezt clickbackelném. Ezek soha nem dobnak clickbackre. Iszonyat agresszív, keveset nyer terítésnél, elég szépen bukik, iszonyat magas a WWSF. Mondhatnám ideális ellenfél a clickbackre, mert sokszor fogja azt hinni, hogy neki mégis csak nagyobb van, illetve neki az a lényeg, hogy elvigye a potot és bízik is benne, hogy ez sikerülni fog neki.

2. Lehet callolni is, mert biztos vagyok benne, hogy 3 utcán át tolni fogja, de akkor is adni kell, ha scary card jön, mert attól még a range 80%-a blöff lesz. A deepség miatt jó a call, 100 bb deepen inkább clickbackelném.

Igazából az döntene nálam a line megválasztásában, hogy eddig mit láttam tőle. Értem ez alatt: mutatások, readek, noteok.

Ha máskor is találkozol ilyen arccal nem ennyire deepen, akkor is inkább a clickbacket javaslom, mint a rátolom egyből féle line-t, mert sokkal jobban szeretik ezek 8. párral rád tolni, mint megadogatni (blöffcall :coolface: ) ,mert mindig éreznek FE-t.

OOP is hasonlóan játszanék.
    • Velemnemtolski
      Velemnemtolski
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.04, Hozzászólások: 618
      64/42-es fish 57-es AFQ-val, 24%-os flop c/r-el és 21%-os WTSD -vel, ha berakod flopon se hiszem, hogy nagy bajban lennél ellene, ő meg aztán nagyon nem fog mérlegelni, hogy most 250 vagy 100bb deepen vagytok. De lehet jobb a flop call és hagyod kibontakozni ...
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Köszönöm az elemzéseket! Valójában nem játszottam ennyit Villain ellen, szóval külön read-em nem volt, csak ugye az asztalnál mutatott agresszív képe.
      Velemnemtolski: az a bajom floppon, ha bekerül akkor a leggyengébb mutatása kb pár + draw lesz és nála ott van a range-ében minden sor, 2 pár, set..
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.172
      Szia,

Ebben a handben túl nagyot hibázni azért nem tudsz... Igazából itt ezeken a kérdéseken múlna a játékod:
      Milyen kezekkel raisel (blöffből-valueból vagy esetleg depolarizáltan azaz minden párra, TP-vel etc...)? Nyilván, ha polarizáltan és két pár vagy blöff (mint regek pl), akkor csak a call jöhet szóba, de fishek általában random csinálják, minden olyan kézzel is ami gyengébb mint a Tied, viszont nem dobják egy visszaemelésre
      Folytatja-e blöffből a következő utcákon (mivel maniac és fishy ezért szinte biztos vagyok hogy igen)
      és flopon emelhet-e/beteheti-e minden Qx-el, ha beteszi, akkor elég nagy value van a visszaraiseben... (ebben nem vagyok feltétlenül biztos)

Won at sd-je elég alacsony WTSD-je is, ezért nekem az a gyanúm, hogy azzal járunk a legjobban ha szélesen tartjuk a ranget és igaz, hogy jöhet pár kellemetlen turn 9 és T ami valamilyen szinten rossz, de ezeken ugyanúgy folytathatja a blöffjeit, tehát ebből a szempontból meg jó...

Szóval egy-két read nagyon megkönnyítené a dolgod, ha nincs infó csak sok-sok hand, akkor tuti callozok IP és OOP is és calldownolom nem feltétlenül akarom betenni 250bb deepen...

Gl,
      L.