[SH] NL 10 AQo 3b pot deep

• nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      Poker Stars, $0.05/$0.10, $0.02 ante No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $37.58 (375.8 bb)
      CO: $20.51 (205.1 bb)
      Hero (BTN): $35.27 (352.7 bb)
      SB: $25 (250 bb)
      BB: $25 (250 bb)
      UTG: $29.12 (291.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q A
      UTG folds, MP raises to $0.30, CO folds, Hero raises to $0.90, 2 folds, MP calls $0.60

Flop: ($2.07) 8 A 3 (2 players)
      MP checks, Hero bets $1, MP calls $1

Turn: ($4.07) Q (2 players)
      MP checks, Hero bets $2, MP raises to $6, Hero calls $4

River: ($16.07) 3 (2 players)
      MP bets $29.66 and is all-in, Hero folds

Results:
      $16.07 pot ($0.72 rake)
      Final Board: 8 A 3 Q 3
      MP mucked and won $15.35 ($7.43 net)
      Hero mucked Q A and lost (-$7.92 net)

MP: 199 hand 23/15 3b5,7% fto3b 2/5 4b 0/5
      ftofcb 4/9 raisecb 0/9 ftoturn cb 0/2 raiseturn cb 1/2
      23/32/47 agg%
      18 wtsd 57 wonatsd (4/7)

Pre néha call, most éppen 3beteltem, sb fishy bb reg
      ( sb 3betet is lazán cold calloz )
      Flop gyengébb Ax-ek, fd-k ellen sima bet, turn maradok a kis betsizenál.
      Raise mi lehet? 88,33,QQ,AQ,(A8,A3), FD-ket nem tudom raiselheti-e :(
      Itt betenni ennyire deepen túlzásnak érzem, 100bb ért simán mehetne?
      River úgy gondolom csak nagyon erős value hand csinálja meg: 88,33,QQ, (A3?)
      Jó ez így? Ha turn raisel fog bármikor riveren checkelni?
  • 11 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Nekem itt nagyon polarizáltnak tűnik villain range. Mármint ha megnézem az OOP 3-Bet cold callját, illetve a turn x/r-ét (amit itt iszonyat nagy erőt mutat), valamint a WTSD mutatóját.

Pre 88 és 33 még a skálájában lehet, de itt (főleg deepen) biztosan nem x/c lesz a játéka, mivel van kint draw, illetve egy A is, ami a Te feltételezett skáládnak igen nagy részét képezheti, ezért már építenie kéne a potot.

A riveren ugye már nem is kérdéses, hogy verve vagyunk. Nyilván nagyon kis százalékban lehet splitelnénk AQ ellen, de szerintem ettől függetlenül dobás a jó játék.

A kérdéses rész tehát a turn. FD-t nem hiszem, hogy x/r-elne, mert azt inkább megtette volna már flopon, hogy ingyen kártyát kaphasson, lévén, hogy ha Ax-ed is van, Te deepen akkor sem fogsz vele tönkremenni, és az Ax-en kívüli skálád ellen nagy FE-je lehet.

Akárhogy is vizsgálom ezt, csak egy QQ tűnik logikusnak nála, illetve nagyon ritkán AQ/33/88 (ha ezt a furcsa linet választotta hozzájuk). Akárhogy is, ez ellen nem tudunk megadni - és ha fájó szívvel is, de én már a turnön elengedném. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Szia,

pre only call, nem látok túl sok valuet 15% overál pfr ellen, ami MP-ből biztosan feszesebb és azért dobál is, túlságosan izolálod Magad, és blöffbe fordítod kb a handed, plusz fisheket is kizárod...
      postflop std a játék, a range itt mindig 33,88,AA,QQ egyszerűen ilyen statokkal nem tudom elképzelni, hogy rosszabbal így játszana, szerintem még AQ sem nagyon lesz, kár hogy ilyen kevés kombó value raise skálája van 33-ból 1kombó AA, QQ szintén 1 kombó és 3kombó 88... Ettől függetlenül nem tudom elképzelni, hogy itt valaha is blöfföl jó a dobás a riveren.

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Az oké, hogy jó a dobás riveren, de turnön már nem jöhet szóba?

Értem ezalatt, hogy a lineja alapján iszonyat erőt mutat és én itt sosem érezném magam elől még top2-vel sem turnön. Mégis mi lenne az, ami ellen megadunk és mögöttünk van, majd a riveren checkeli nekünk? Szerintem ez erősen közelít a semmihez. :D

Tehát én ezt a turn callt erősen pénzégetésnek érzem.

Vagy én látom rosszul?! :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nos, nagy ritkán megpróbálhat kiblöffölni minket vagy rosszabb Ax két párral raiselni, és ugye le is javulhatjuk a szetteket, ezek mid olyan valószínűségi ágak, amik kedveznek nekünk...

Onnantól, hogy blank jön le és pushol onnantól itt mindig szettje van, plusz ugye az odds is rosszabb mint river...

Úgyhogy én nem érzem pénzégetésnek : ) Azért Top2-t 3bet potban dobni ilyen spotban szerintem nem túl könnyű és nem feltétlenül jó...

GL
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Hát akárhogy is tanulmányozom ezt a leosztást, én ilyen deepen ettől az ellenféltől elképzelni sem tudom, hogy szett nélkül valaha így játszik turn+riveren. Ismerve a leosztás előzményeit.

Nyilván nem túl könnyű dobni, ahogy írod is, de sehogy sem látom azt a helyzetet, amikor itt megnyerjük a terítést azután, hogy itt csak callozunk turnön...

Velem van a hiba?! :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Hmm....

Szóval ki mered jelenteni, hogy egy ilyen arcnál nem lesz soha A3s,A8s, és pl J:sT-sel és hasonló handekkel nem emelhet egyet a turnon? Plusz AQ-ja se lehet soha, tehát két párral se fog soha visszaemelni??:)

Nyilván ha only szettek vannak, akkor nem éri meg, de ha bejönnek a képbe az AQ-k amikből van 4db, akkor már igen... (és gyengébb handek már nem is kellenek)

{QQ,88,33,AQs,AQo} 24% equity, potodds 25%... Szerintem ez call, és only value, no bluff, no gyengébb hand skála... (AA-t ha flatel pre, akkor -1,5% equity nekünk)

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Ez a leosztás amúgy annyira foglalkoztatott, hogy szerdán még Waki kézelemző edzésére is bedobtam. Mondanom sem kell, ez volt az a hand, amin a legtöbbet agyalt és ahogy hallottam rendesen meg is izzasztotta. :coolface:

A végén sajnos nem született pontos konklúzió, mert azt mondta nem szeretné, ha egy handről beszélnénk egész edzés alatt, hogy mások is sorra kerüljenek - de ha lesz ideje még átnézi edzésen kívül is. :P
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      Köszi a válaszokat.
      Én ennyire nem gondoltam bele, tehát van még hova fejlődnöm szerencsére, én elintéztem egy turn snapcallal ;)
      Útólag persze gondolkodtam én is :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nagyon szívesen... Mire jutott végül waki DD?:) Kíváncsi lennék, mert oké, hogy biztos nem született, de ha itt TOp2-t dobunk az nagyon durva lenne szerintem...

Köszi előre is..
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Nagyon szívesen... Mire jutott végül waki DD?:) Kíváncsi lennék, mert oké, hogy biztos nem született, de ha itt TOp2-t dobunk az nagyon durva lenne szerintem...

Köszi előre is..
      Úgy emlékszem Ő is a mellett volt, hogy turnön még meg kell adni - ezt ki is fejtette, ahogy Te és így már tényleg kezdem átlátni. A riveren meg olyasmit mondott, hogy az Ő limitjén lehet nem tudná elengedni, de micron meg kell tudjunk válni tőle. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Okés, köszi szépen ezt is:)

És most végigfutottam Natural blogját/cikksorozatát, tényleg nagyon minőségi!