[SH] NL20 - KQo

• VajdaOfCairo
      VajdaOfCairo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.25, Hozzászólások: 284
      IPoker Network $20.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2119528
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG: $22.46
      MP: $16.82
      Hero (CO): $20.29
      BTN: $39.96
      SB: $42.66
      BB: $20.00

Pre Flop: ($0.30) Hero is CO with K :club: Q :diamond:
      1 fold, MP calls $0.20, Hero raises to $1, BTN calls $1, 3 folds

Flop: ($2.50) 5 :diamond: T :club: K :spade: (2 players)
      Hero bets $1.80, BTN raises to $5.80, Hero???

Sziasztok!

Ellen: 382 21/17, 10,8, Agr 2,5, AgrFr 49-26-40, FtCB 44%, Raise CB 1/8, WTSD 26% elég jó a srác, volt is már némi dinamika, valsz sejti is h nem vagyok teljesen fogalmatlan

Elég fura ez itt azért nekem. Mi az amivel CO megad és IP raisel HU ezen a boardon? KT-vel vajon így játszana?

Mellesleg neki, meg úgy általában ez mennyire jó szitu a bluff raisere? Mert ugye én sokat nyitok azért CO, főleg sokat izolálok, ezt a boardot mindig nyitni fogom kb, és elég kevés hand lehet nálam amivel OP folytatni tudom nyugodt szívvel.
  • 5 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: VajdaOfCairo
      Mert ugye én sokat nyitok azért CO, főleg sokat izolálok, ezt a boardot mindig nyitni fogom kb, és elég kevés hand lehet nálam amivel OP folytatni tudom nyugodt szívvel.
      Ez igy igaz.

Nekem itt az a kerdes, h o itt mi az amivel emelne valuebol? Ak 3betel, KK 3betel, 55nek szeles range ellen nincs oddsa a setminingra pre. Szet itt sokszor csak callozni fog, mert eleg minusz EV ha dobat egy top part, ami barrelezne. De az is ugye TT lehet maximum. Kt lehet, de abbol gondolom inkabb suitiddal ad meg pre. Meg egy ilyen AJ JQ szeru handet tudok adni neki. Ezen a floppon nem dobnek neki.

Mennyit 3betel?

Ha magas a bet vs missed cbetje, akkor sztem ezen a boardon neha ch/c jatszanek, Tx et-JJ erzekeltetve, igy szelesen tartva neha a ranget...

Persze tok jo a cbet.
    • VajdaOfCairo
      VajdaOfCairo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.25, Hozzászólások: 284
      Csak azért callozni is elég szar OP egy akkorra már elég nagy potban, nem? Turnön akkor mi lenne a terv?
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Eredeti hozzászólás: VajdaOfCairo
      Csak azért callozni is elég szar OP egy akkorra már elég nagy potban, nem? Turnön akkor mi lenne a terv?
      Ezek azok a szituk amiket én sem kedvelek. Én azért adnék meg, mert sztem blöffheavy rangetől jön ez az emelés, kevés value kezet látok nála amivel így játszik. Ráadásul ez a board nehezen romlik el, kevesebb rossz turn jöhet.

Turntől sok függ attól, h van-e olyan read, h folytatja e a blöffjét. (Statok alapján gondolom igen) Ha úgy sejtjük folytatja akkor c/c, máskülönben nem sok értelme van a flop callnak.
      Flop call turn c/f akkor jöhetne számításba ha tudjuk h csak 1szer blöfföl és utána feladja.

Mondjuk ami itt engem zavar és ez ellen szól az a sizing... úh én is kiváncsi vagyok :f_eek:
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Egyéb statok nélkül ezt dobnám. Ha Turn/River AF, cbet és a WWSF alacsonyabb lenne, akkor megadnék. Ált. átgondolom, hogy képes lehet-e blöffölni pl. AQ-val. Milyen az image-em, milyen az övé, milyenek a barrel szokásaim, milyenek az övéi - és ha pl arra jutok, hogy 50%+barrelezek és CO 25%+ emelek magas cbettel, akkor jó szitunak látom az Ő szemszögéből egy blöffraise-re. Ha jó szitu számára, akkor kezdek el gondolkodni a megadáson, és nézem tovább az Ő statjait.

A range-e lehet 55, TT, KT, még akár KK is MP limper miatt (bár nem tudom mekkora Fish lehetett) Minél nagyobb, annál nagyobb eséllyel lehet nála mind3 set, na és persze AQ, AJ, OJ, Q9, J9..
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Ált. átgondolom, hogy képes lehet-e blöffölni pl. AQ-val. Milyen az image-em, milyen az övé, milyenek a barrel szokásaim, milyenek az övéi - és ha pl arra jutok, hogy 50%+barrelezek és CO 25%+ emelek magas cbettel, akkor jó szitunak látom az Ő szemszögéből egy blöffraise-re. Ha jó szitu számára, akkor kezdek el gondolkodni a megadáson, és nézem tovább az Ő statjait.
      Szia!

Ezek jó gondolatok.
      Alapjában véve a szituáció jó lenne a blöffre, viszont az eddigi infók alapján ő nem az a típus, aki itt sűrűn blöffölne. Szerintem sorhúzókkal is inkább csak megadna mivel IP van. 55, TT simán ott lehet nála és KTs is, amiből ugye nincs sok. Ellenben nem zárhatjuk ki a KK-t sem teljesen.
      Mindezt összevetve azzal, hogy OOP vagyunk és nincs túl sok infónk a későbbi játékáról, én inkább dobnám a flopon.