[SH] NL2 SH K9 - T78JA board, riveren value?

• Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $2.03 (101.5 bb)
      BTN: $0.19 (9.5 bb)
      Hero (SB): $2.70 (135 bb)
      BB: $3.01 (150.5 bb)
      MP: $2.03 (101.5 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 K
      MP calls $0.02, 2 folds, Hero raises to $0.08, BB calls $0.06, MP folds

Flop: ($0.18) T 7 8 (2 players)
      Hero bets $0.13, BB raises to $0.28, Hero calls $0.15

Turn: ($0.74) J (2 players)
      Hero bets $0.55, BB calls $0.55

River: ($1.84) A (2 players)
      Hero bets $0.92, BB folds

Results:
      $1.84 pot ($0.12 rake)
      Final Board: T 7 8 J A
      Hero mucked 9 K and won $1.72 ($0.81 net)
      BB mucked and lost (-$0.91 net)

Üdv!

A kérdésem az volna, itt riveren esetleg egy mögé csekkel tudtam volna még értéket nyerni? Infom kevés volt még róla, alig 36 hand.
      Flopon kb. top párra tettem, esetleg szín húzóra.

Előre is köszi.
  • 5 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      És a 36 hand alatt mit mutatott a statja?

Igazából tök ismeretlen nehéz belőni mivel játszik így, de turn call után valami value handje lesz, az meg itt legjobb esetben AT/TT/77/88, rosszabb esetben gyengébb flop TP, aminek már 2 over van kint, igazából ha nem nagyon fish 1 lapos sorral a boardon elég thin lesz a valuenk, kisebbet hívnék picit turnön, és riveren is.

Ha nagyon fish és rosszul értékeli a handeket szerintem ch/r mehetne a turnön, mert úgyis brokeolni fog settel két párral

Ha meg sokat blöfföl akkor turn ch/c river ch/c szerintem, ez nagyon scary turn és simán blöffölheti

De amúgy nekem ch/call amúgyis jobban tetszene a turnön talán, ha polarizált flop raise ranget veszünk, mert itt a donkra dob minden airt, meg csomó value handet is, egy check után ugyan PCzni fog a value handekkel, az aireket még tovább tolhatja, szerintem több value lesz abban.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      Szia!

Köszi a választ, igen, lehet valami igazságod. Viszont nem mertem ismeretlenül elcsekkelni a flopot, mert akkor sok értéket veszíthetek, többek között a fold equity-t is.
      Ahhoz azért nagyon fishy-nek kell lennie, hogy TT-vel, AT-vel limp/call-t játszon pre, bár ezen a limiten persze vannak csodák.
      26/17-es statja van, 2,7%-os flop agresszióval.
      Bár itt az alvilágban szerintem nem igazán nézik, mennyire draw heavy a board. Itt szerintem hívni kell könyörtelenül, mert ezek minden szarral adni fogják.

Köszönöm a véleményed.

Üdv :fdrink:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      De BB ellen megyünk post, ő coldcallozott nem limpelt, nem? :)

Egyébként most nézem csak a pre játékot: ezzel oop már semmiképp sem izoznám a limpelőt, szal pre fold.

Igazából az a baj itt, hogy a flop call, 1 lapos soron akciózás az nálad kb mindig sor lesz, ugye a flopon amivel csak callozol az kb TP+OP+drawk (=9x, FD), a turnön pedig ezek közül sem TP-vel sem OP-vel nem fogsz leadelni, de valszeg FD-vel sem. Szal itt kb minden rosszabb value hand dobni fog, az aireket meg nem fogja tovább hívni, így, hogy donkolsz, emiatt inkább ch/calloznék. 26/17 nem fog itt 2 párokat túlértékelni, főlge ilyen deep, szal ha beraknánk turn akkor tuti, hogy splitre tennénk be.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Preflop
      Annyit tudunk, hogy fish az ellenfél (pre limp). Az OOP izoláló rangünk alja és akár passzívak ellen a kiegészítés is szóba jöhet.

Postflop
      Fish ellen ok a call a flopon, reg ellen bet/fold. Turntől fish ellen lehetne igen x/r-elni, és river shovelni... Így játszva rendben van a line riveren, miután turnon beteltem nem igazán csekkelnék a riveren... Elég sok gyenge kész kezet mögénk csekkelne (és a flop raise, turn callja után valószínűleg kész keze van...)

GL,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Áh én is benéztem... Cold caller ellen vagyunk, ha reg akkor mint írtam flop b/f (35 hand alapján látszik hogy valaki reg vagy fish...)