[SH] Jj

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Full Tilt, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $36.10 (144.4 bb)
      CO: $25.35 (101.4 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)
      SB: $25 (100 bb)
      BB: $7.28 (29.1 bb)
      UTG: $21.81 (87.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with J J
      UTG folds, MP raises to $0.87, CO folds, Hero calls $0.87, SB raises to $3, BB calls $2.75, MP folds, Hero raises to $25 and is all-in, SB calls $22 and is all-in, BB calls $4.28 and is all-in

Eredeti emelő reg.

SB ismretlen. 15 handem van rola. (45/17 eddig) valószínűleg ő is reg lesz.
      BB egy passzív fish.

Mit gondoltok ebben a szituban a backraise push-hoz. Eleve van $7,74 dead money a potban. Ha a reg dob a fish kb mindig calloz és ellene elől érzem magam mindig kb. Ha a reg caloz akkor se vagyunk olyan rosz helyzetben.

A pushon kívül kb csak a foldot látom még jó opciónak de tekintettel a helyzetre és, hogy azért csak egy erős lapom van a push melett döntöttem.
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én nem merném betolni. BB miatt SB (ha már regnek tekintjük) csak a value range-ével fog Sqz-elni és a backR-el nem tudunk Blöfföt dobatni. Pedig abban lenne a sok érték (ugyanis ha AI kerülünk a JJ valszeg kevés lesz vagy max flip egy AK ellen). Ezért én ha már mindenki csak megadott, akkor én is megadnék és IP jók leszünk flopon. Persze 90%-ban Fold lesz a játék, de szerintem még mindig jobb, mint betenni egy value range ellen.

TT+, AQ+ range-et adnék SB-nek, amit BB miatt már nem enged el, de ezzel is előttünk van (53/46). Ha képes elszórni TT, AQ-t, akkor meg nagyon hátul leszünk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Én nem merném betolni. BB miatt SB (ha már regnek tekintjük) csak a value range-ével fog Sqz-elni
      Szia!

Ezt most így nem teljesen értem. MP reg és mi is regek vagyunk, BB pedig SB mögött ül. Miért ne sqz-elhetne blöffből itt? Bár nem írta PedroRobertooo, hogy BB mennyire laza, csak azt, hogy passzív fish.
      Szóval szerintem lehet ott blöff SB range-ében és mivel pusholunk, nézheti ezt gyengeségnek és lazábban megadhat, akár 99, TT is és AQ is.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én nem blöffölnék SB helyében, mert akármivel 3Betelek, 29bb-s BB ellen képtelenség lenne dobni bámit is. Ergo itt nekem lesz egy depolarizált skálám. Minden mást hibának tekintek. Hogy nézne az ki, hogy Q6s, J8s, 65s, T8s... 3betelgetek, aztán foldolok BB AI-ra? Persze tekinthetjük minden Axs-t Blöffnek MP ellen és value-nak BB-ellen, max ezt tudom elképzelni. Szóval szerintem érezhetően value szagú SB range-e. A kérdés már csak az, hogy Ő vajon mit tekint value-nak BB ellen. Én így gondolkodnék.

SB minél lazább pre, annál inkább el tudnám képzelni, hogy betolom ellene (mert annál nagyobb lesz a Fold EQ), de kb. ismeretlenül paráznék. Persze lehet ez hiba nálam. Én ilyen kis NIT vagyok.