[SH] nl20 AK

• 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      3k hand: 24/22, F Ftocbet:34, F R cbet: 14, agfreq: 45-42-28, wonsd50

turn?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $17.60 (88 bb)
      Hero (UTG): $20 (100 bb)
      MP: $32.53 (162.7 bb)
      CO: $20.76 (103.8 bb)
      BTN: $25.53 (127.7 bb)
      SB: $21.47 (107.4 bb)

Preflop: Hero is UTG with A K
      Hero raises to $0.60, MP folds, CO calls $0.60, 3 folds

Flop: ($1.50) 8 K 6 (2 players)
      Hero bets $1.12, CO raises to $3, Hero calls $1.88

Turn: ($7.50) 8 (2 players)
      Hero checks, CO bets $5, [color=red]Hero ?
  • 8 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ez az a spot, amiben kb. 80-90%-ban nem jutunk el terítésig és csak pénzt égetünk az OP megadással. Flop elszórnám. Akármennyit nézek ilyen leosztásokat, akkor sem fogom tudni optimálisan megjátszani sajna.

Így játszva szerintem a turn call és szinte minden riveren meg lehetne adni, ami nem :spade: , vagy mondjuk T. Tök jó ez a lap, csökkenti a setek számát.

Lenen egy kérdésem:
      - Flop mikor lehetne ezt a lapot R/Foldolni, vagy R/Callozni? Milyen villain kellene hozzá?
    • 20081031
      20081031
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.31, Hozzászólások: 3.667
      Hali!

Tetszik a hand, mivel note nélkül fogalmam sincs hogy mi a helyes megjátszás. :D
      Mondjuk szvsz nem is igazán lehet megmondani, de könnyen lehet hogy tévedek. :s_p:
      Az a helyzet hogy még soha nem volt ennyi leosztásom egy játékosról,
      mivel EZIDÁIG:s_cool: ha elkapott a hév, akkor időről időre töröltem az adatbázisom. :facepalm: :rage:
      Bár abban elég biztos vagyok, hogy a fold a lehetséges legroszabb opció villain ellen. :s_wink:

Minden esetre felvetődött bennem két kérdés:
      - A 24/22-be belefér az ilyen ATs,T9s,97s szerű lapokkal a call?
      - A raise cbet értéknél mi számít átlagosnak, illetve ez a stat mekkora minta után áll be? :s_rolleyes:
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      ATs, T9s, 97s olyan 15-20% körüli BTN Call range, lehet valaki 18/12, ha BTN Call range 20%, akkor nála is ott lesznek ezek a lapok. Ezzel egyetemben lehet Ő 24/22, ha a BTN call range 5%, abban szinte csak párok lesznek.

Raise cBet stat 14% teljesen STD. Ami sok az 20%+. Ennek a beállása szerintem olyan, mint a 3bet stat. Min 2k hand, de akár 10k handes minta is kellhet hozzá, attól függően , hogyan kap villain cbeteket. (Láttam olyat, aki 400hand alatt még csak 1x kapot cbetet - ebből hogyan lesz minta 2k hand alatt? Sehogy.).
    • 20081031
      20081031
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.31, Hozzászólások: 3.667
      Bár abban elég biztos vagyok, hogy a fold a lehetséges legroszabb opció villain ellen. :s_wink:
      Elbizonytalanodtam :s_rolleyes:
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A 14 raise cbet szerintem már inkább az agresszív kategóriába tartozik mint standard, szóval ő vélhetően lazábban fog emelni flopon. Azt, hogy PF mivel adhat meg ennyi infóból nem lehet megmondani, mert kevés a stat.
      Itt a flopon kell döntenünk arról, hogy hiszünk-e neki vagy sem, mert a flop call turn ch/F biztos pénzégetés, mivel a turnön is agresszív a játékos.
      Nem tudom mennyit 3betel és kik ültek mögötte, hogy adhatunk-e neki esetleg AK, AA lapot, mert így már a két szetten kívül az AA is ver. ASzintén a 3bet statból lehetne egyrészről arra következtetni, hogy lehet-e nála 97s.
      Mindenesetre ő az a játékos, aki itt vissza fog emelni 22-55 lapokkal is valószínűleg és BD húzókkal is.
      Szóval ellene én nem dobnám, hanem call a flopon és mivel láthatóan turnön is agresszív, ezért ch/RAI turn. Nem szeretnék több ingyen lapot adni a húzóknak.
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      Szia!

A 14 raise cbet szerintem már inkább az agresszív kategóriába tartozik mint standard, szóval ő vélhetően lazábban fog emelni flopon. Azt, hogy PF mivel adhat meg ennyi infóból nem lehet megmondani, mert kevés a stat.
      Itt a flopon kell döntenünk arról, hogy hiszünk-e neki vagy sem, mert a flop call turn ch/F biztos pénzégetés, mivel a turnön is agresszív a játékos.
      Nem tudom mennyit 3betel és kik ültek mögötte, hogy adhatunk-e neki esetleg AK, AA lapot, mert így már a két szetten kívül az AA is ver. ASzintén a 3bet statból lehetne egyrészről arra következtetni, hogy lehet-e nála 97s.
      Mindenesetre ő az a játékos, aki itt vissza fog emelni 22-55 lapokkal is valószínűleg és BD húzókkal is.
      Szóval ellene én nem dobnám, hanem call a flopon és mivel láthatóan turnön is agresszív, ezért ch/RAI turn. Nem szeretnék több ingyen lapot adni a húzóknak.

Hy, ha ezekkel az infókkal kipótolom amiket írsz, még beszélhetünk róla?

ui.: azért azt se hagyjuk figyelmen kívül, h ez a turn kb az egyik legjobb nekünk..

Na szóval a pótlás:
      mögötte 3 reg ül, 25/22 körüliek, 2nek magas a 3Bje 10, egyiknek 5,5, tehát vszínűleg ha ö ezt a speed-en átgondolja, akkor számíthat SQ-re.
      co 3Bje: all8,4, coról 6,7, ep-t ip 6,5ben 3B-eli
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Nos ezeket az infókat figyelembe véve nagy valószínűséggel nem lesznek nála olyan lapok mint 97s, 87s stb, viszont simán lehet nála AA, KK. Így ha a szettek és AA mellé teszek még néhány FD-t, akkor már nem is állunk olyan jól. Ha teszek mellé néhány blöfföt, még akkor is kb. flipen vagyunk, szóval a dobás is megfontolandó flopon.
      Így játszva pedig mivel az új infók figyelembevételével nem lesz nála túl sok FD, a turn ch/c is szóba jöhet, de nyilván utána riveren is adnunk kell.
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      köszi PB!

Én ch/R ai toltam, 88 volt nála. :P