[FR] NL50 JJ BU vs BB

• Somogyi0
      Somogyi0
      Ezüst
      Regisztrált: 2012.03.10, Hozzászólások: 861
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($80.44)
      Hero ($51)
      UTG ($17.25)
      UTG+1 ($53.88)
      UTG+2 ($23.16)
      MP1 ($50.75)
      CO ($20)
      BTN ($52.67)

Dealt to Hero J:diamond: J:club:

fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $1.25, fold, Hero ??? [color=red]

Ez a hand elég sok fejtörést okozott.
      Már a preflop játék nem egyszerű.
      Ha calolunk OP leszünk és vilian egy agro aki elég sokat barelezhet akár 3 utcát is.
      Ha 3beteljük viliant és megad akkor posflop mi legyen a terv? Mert elég sokat flotolhat. Ha meg 3betelünk cbetelünk és turnön barelezünk akkor már túl sok pénzt rakunk a potba.

Szóval az lenne a kérdésem hogy mi legyen a terv postflop a passzív és a agresszív vak védelemnél? Mert ahogy észre veszem én mindkettő vak védelemmel nagyon sok pénzt égetnék el.

• 2 válasz
    • Scippp
      Scippp
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.06, Hozzászólások: 596
      Mivel 50%-ban callozta eddig a 3beteket + cbetre tud dobni 3bet potban is (2/3), így szerintem a standardtől egy kicsit nagyobb 3bet itt a jó + legtöbb boardon cbetek. 4betre nyilván fold.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Annyira nem aggro villain. Nekem egy call jobban tetszene preflop. Nem szívesen 3bet/foldolok itt JJ-t. Betenni nyilván nem tudjuk.

A range elég széles így sokszor akár 3 utcát is tudunk callozni ha jó a board. A, K boardon nem callozunk végig, de ott nem is blöfföl 3 utcát, mert a callod eléggé A szagú lesz.

Ha 3betelünk, akkor eléggé nehéz szituba kerülünk oop. Nem hiszem, hogy 3bet potban nyereségesen mehetnénk tönkre különösebb read nélkül ezért kb blöffbe kéne fordítani a kezet.

Esetleg rámenni a c/c-ra, de az sem túl kényelmes. Lényeg a lényeg, hogy egy prelfop call kényelmesebb jóval.

üdv: IF