Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[SH] Nl10 77 2 [2013.03.02]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($4.71)
      Hero ($15.67)
      UTG ($10)
      CO ($10.50)
      BTN ($8.10)

Dealt to Hero 7:heart: 7:diamond:

UTG raises to $0.30, fold, fold, fold, Hero calls $0.20

FLOP ($0.65) T:heart: A:diamond: 7:spade:

Hero checks, UTG bets $0.50, Hero calls $0.50

TURN ($1.65) T:heart: A:diamond: 7:spade: 8:diamond:

Hero checks, UTG bets $0.80, Hero raises to $2.50, UTG calls $1.70

RIVER ($6.65) T:heart: A:diamond: 7:spade: 8:diamond: 9:spade:

Hero checks, UTG checks

Hero shows 7:heart: 7:diamond: (Pre 20%, Flop 4.3%, Turn 2.3%) UTG shows A:heart: A:club: (Pre 80%, Flop 95.7%, Turn 97.7%) UTG wins $6.35

Villain 16/13 71 hands
      39/45/50/0
      to/fl/tu/riv
      wtsd 27% (11)
      wwsf 36%
      w$sd 67% (3)

1. Pre adhatunk setminera?
      2. Flop ch/c ok itt?
      3. Ezen a turnön van értelme ch/raiselni? Ennyi infó alapján kifizet minket itt rosszabb lappal? Ha ch/raiselünk érdemes lenne ennél nagyobbat emelni, és river pushra játszani?
      4. River ch/f már mehet gondolom?
  • 10 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.173
      Szia,

Válaszaim:

1) igen, nagyon sima call szettminingra UTG range ellen micron ahol kifizetnek simán
      2) Ok, több infóval lehetne kezdeményezést átvenni (nem dob raisere, keveset turn barrelezik etc...)
      3) Van, micron keveset dobnak, Ax-et még kevesebben simán van value a raiseben, plusz néha lehet egy két drawja is, amiből így jöhet value, plusz meg is ijedhet valami csúnya riveren (mint ezen és nem jön több value, plusz 3 utcát kevesebbszer fognak barrelezni micron miénknél rosszabbal pl. AK sztem chbzik micron sokszor nittyknél) Szóval nagyobb raise és river shove megintcsak
      4) igen, river x/f, nincs draw ami besülne csak FD és UTG rangeben kevesebb draw is van... Bár túl sok Jx nincs a rangeben csak AJ és J:dQ, T:dJ esetleg K:dJ amit el tudok képzelni és callozna vele turnon....

Gl,
      L.
    • leheklehel1
      leheklehel1
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.19, Hozzászólások: 441
      Esetleg River Blockbet/Fold??? (és ez kérdés :D )
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem itt a blockbet/fold tuti nem jó, mert itt már túl sok az FE az Ax-ek ellen, ami lényegében a range egyetlen része, amit vbetelhetnénk, magasabb setek ellen viszont megint csak többet bukunk. Mivel bottom settünk van, itt egyszerűen már nem lesz semmi, amiből valuet tudunk nyerni. Szerintem. Két pár is tök unlikely nála, főleg így, hogy 16/13-at tol.

Elég szerencsétlen is a board, mert elég magas sor van rajta kint, ami kapcsolódhat az UTG nyitórangehez. Így viszont felmerül az a kérdés is bennem (de komolyan :D ), hogy egy ugyanilyen, de A5768 boardon pl. nem lenne értelme kb any2-val shipelnünk a rivert? Oké, hogy elég erősek vagyunk SD értékben, viszont milyen gyakran lehetne azon sora villainnek? És milyen gyakran adhatna meg anélkül itt? Tény viszont, hogy azon ugye nem bottom settünk van...szal ott már nem sok lap van amit van értelme eldobatnunk.
    • kingofman
      kingofman
      Bronz
      Regisztrált: 2010.05.03, Hozzászólások: 4.802
      river AI?

ha már nem tudunk értéket nyerni, akkor dobassuk split, magasabb setteket
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Mivel splitelünk itt?

Én látnék benne rációt (ezért is kérdeztem előbb), csak az a baj, hogy AA tuti beherozz minket :D azon kívül meg reálisan csak TT/88 az amit dobathatunk, AJ viszont lehet nála szerintem :\
    • kingofman
      kingofman
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Mivel splitelünk itt?

Én látnék benne rációt (ezért is kérdeztem előbb), csak az a baj, hogy AA tuti beherozz minket :D azon kívül meg reálisan csak TT/88 az amit dobathatunk, AJ viszont lehet nála szerintem :\
      semmivel... elírtam
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Na kicsit még gondolkodtam rajta, amit előbb felvázoltam

A5768 -> itt nem shoveolnék, inkább egy kis bet/fold, ha nagyon kevés AK megad akkor már elöl vagyunk a range ellen, kis betre valszeg a gyengébb setek is jönnek

AT789 -> itt nagy ritkán pl AJ-vel lehet sora, viszont itt ugye semmit nem verünk, a nagyon kevés AK-t kivéve, viszont valszeg TT/88 szinte mindig dob itt a shovera...AA kb néha becallozhat...egyébként nem is kéne szerintem pusholni, ha betelünk 2/3-3/4 pot között az szerintem még hihetőbb is talán, semmiképp sem hiszem, hogy kevesebb FE van azzal. $4.5 betnél ~40%-ban simán dobhat.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Nem próbálnék micron szettet dobatni az biztos...

A range nagy része ellen egyébként is vezetünk -> AQ+, ami 12x2 -> 24 kombináció
      míg szettből ennél lényegesen kevesebb van (szettenként 3db)

És Jx AJ-vel ugyanúgy ott lehet tehát 9db szettet dobathatsz, de nem hiszem, hogy dob és 12db AJ ellen meg néhány egyéb Jx kombó ellen ownolod Magad, nekem nagyon nem tetszik itt a bet... Különösen a push...

És csak halkan: Milyen sorunk van riverre, amivel turnon emelünk ?:/ De ez már csak ráadás és ebbe lehet bele se gondol...

GL,
      L.
    • kingofman
      kingofman
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

És csak halkan: Milyen sorunk van riverre, amivel turnon emelünk ?:/ De ez már csak ráadás és ebbe lehet bele se gondol...

GL,
      L.
      vmi JXs... hülyeség a rangünkbe képzelni(e)? amit törnön blöffbe fordítunk?

ám igazad van rangevel kapcsolatban :s_thumbsup:

de, ha feltételezzük, hogy gondolkodik, akkor lenne értelme törn xr,
      riveren dobatni?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Hát de pont ez az, hogy ha gondolkodik, akkor nem lát Jx-et a rangünkben, mert JT az pár és turnon sima dobásunk van vele...

JQ, JK dupla gutter max call, nagyon kevesen képesek ezt blöffraiselni turnon...

AJ meg ugye szintén csak calloz turnon, kevesen fogják blöffbe fordítani (még kevesebben mint előző handeket)

Más Jx nem lehet nálunk... Szóval gondolkodó ellen kevesebb dobást fogunk kapni szerintem...

Ilyen J9 és tsaival vagy nem adunk meg pre vagy flopon...

GL,
      L.