[SH] NL10 A4s [2013.03.03]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10.05)
      BB ($10)
      UTG ($22.66)
      UTG+1 ($6.65)
      Hero ($12.72)
      BTN ($13.54)

Dealt to Hero A:diamond: 4:diamond:

fold, fold, Hero raises to $0.30, BTN calls $0.30, fold, fold

FLOP ($0.75) 8:diamond: 6:club: K:diamond:

Hero checks, BTN checks

TURN ($0.75) 8:diamond: 6:club: K:diamond: 9:diamond:

Hero bets $0.50, BTN raises to $1.60, Hero raises to $4, BTN calls $2.40

RIVER ($8.75) 8:diamond: 6:club: K:diamond: 9:diamond: 8:heart:

Hero ?

Villain 25/21 322 hands
      40/42/42/26
      to/fl/tu/riv
      wtsd 22% (64)
      wwsf 53%
      w$sd 57% (14)
      ftocbet 33% (12)

A bet in positionre kicsi még a minta, de agrobbnak tűnt, és arra számítottam, hogy betel IP, cbetre meg itt kb sosem dob, flopon így ch/raise volt a terv. Ez ok?

Ez a flop ch, turn raise line elég béna volt tőle, viszont tőlem a bet/3bet úgy gondoltam, hogy szintén...kb elég szűk ranget repelünk mindketten...és kb elég faceupok vagyunk, picit deepebben is...nem akartam nagyobbat raiselni, mert elég idióta ez a line, így gondoltam egy kicsit blöff-szerűbb ez (bár őszintén szólva ettől független kétlem, hogy rámoveolna - korábban már támadtuk egymást, de igazán nagy potokba nem kerültünk).

Nagyobb raise kellett volna turn, mondjuk ~$5.5 és akkor kb any river push? Ezen a riveren mit lehet csinálni így egy kicsivel pot alatti hátralévő stackkel? :\ Kb totál full a range itt...lehetne ch/foldolni? Vagy valami kis bet/foldnak lenne értelme? Bármilyen normálisabb bettel kb nagyon lehetetlen lesz bet/foldolni már, bár éppenséggel a range 99 lesz, ha itt pushol mondjuk egy $5 betre a riveren...szóval akár olyan PO mellett is dobhatnánk...
  • 4 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

flopon raiseli a cbeteket vagy csak adogatja? (ha raiseli, akkor cbet/3bet/broke a jó line, mert elég sok FE-nk van...)

Elég kicsi a WTSD-je valahol dobálnia kell, és akkor lebarrelezhetjük, esetleg nagyon agró valahol, azzal meg visszaélhetünk szintén....

Ilyen játékosoknál légyszi dobj be overál statot (vagy tényleg minden statot, hogy kiválasszuk a legjobb linet)

Így játszva meg akkora raise, amivel any riveren bepusholunk ellene... Ha tudod hogy itt széles a range, mert nagyon sokat raisel turnon, akkor viszont csak callozom (hogy airjeivel blöffölhessen, mivel nagyon keskeny és nagyon agró, magas WWSF, ezért számítok, hogy sok move/air van itt Nála) és riveren x/pusholok rosszabb flushok ellen...

A ranget nem gondolnám csak fullnak, mivel számítok rá, hogy nagyrészt azokat vagy flopon cbeteli (milyen fullja lesz riverre???? 99chb-zik és turnon szettesediK?:/ vagy 89 esetleg, de mint írtam szerintem beteheti azokat turnon pl...) deepnek meg nem igazán mondanálak ~120bb effektív stackel...

A rangeben bőven ott vannak Kx-ek és kisebb flushok is (nutflushunk van!!!), szóval a legjobb line ha már 3betelsz turnon, hogy akkorát 3betelj, hogy riveren pusholni tudj, a csekk nagyon nagy hiba lenne riveren....

GL,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ja és így is push természetesen... Kx, kisebb flush ellen, és mivel agró ezért szerintem fullja nem nagyon lesz (hacsak nem szélesen akar tartani mert dinamika és a többi...)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Itt a teljes stat :)

Valójában nem tudom miért gondoltam úgy, hogy itt sokat betel IP, talán dinamika...history...statból ugye ez nem jön le. Eddig nem raiselte a cbetjeimet, ha ezt tette volna akkor én is inkább a bet/3bet/broke mellett lettem volna, így viszont úgy gondoltam akkor, hogy jó szitu lehetne a ch/raisere. Bár valójában ugyanolyan kellemetlen lehet, ha a raiset csak adja, nem tudom, hogy mi olyan scare card itt amin barrelezhetünk, Kx-et pedig nem hiszem, hogy eldob. Úgy általában, jó hogy ez feljött, mert akadnak ilyen villainek, akik látszólag sehol sem dobnak, szóval kíváncsi vagyok, hogy hogyan lenne érdemes kialakítani a barrel rangeket ellenük.

Bosszant a hand, mert valójában eléggé túlgondolkodtam, közben meg nem is gondoltam át eléggé, a riveren meg még be is kattantam a pározódástól (rengeteg ilyen idióta handem volt az elmúlt 2 napban kb), és a riveren már tényleg a legrosszabb megoldást csináltam - bet/call ugye ami itt klasszisokkal milliószor rosszabb a pushnál...

De az elemzésre térve: ezért is írtam, hogy valójában nagyon sick módon szűk itt a range nála is, és nálam.

Az ő rangeét nézve:

88/66 -> tuti beteli a flopot szerintem, ezek kb minimális súllyal vagy egyáltalán nincsenek a rangeben
      99/TT -> a 99 szerintem itt chbackeli a flopot, TT már inkább bet (valójában 99-cel nem is igazán lesz sok érték itt neki, hisz drawkat nem fogok ch/callozni itt, ha nem cbetelem akkor inkább ch/raiselem, azt meg valszeg nem nagyon akarna tőlem kapni itt)
      FD-k: K blokkolva, tehát Q:dJ, T:dJ, esetleg Q:dT, T:d9, 6:d7, mert elég laza a statja, de szerintem viszonylag határeset a QT és a 67. Ezeket szerintem inkább fogja betelni a flopon, mint a 99/TT-t...

Turntől ami raisel: valami PP, A high airek, amiket blöffbe fordítana itt inkább (scare card?), 99, azok a FD-k amiket chbackelt a flopon. Miután visszaemelek és calloz -> minden air kiesik, marad
      99 6 kombó
      FD 5 kombó, feltételezve ugyanazt a flop ranget, és hogy 100%-ban chbackel azokkal a flopon...

A flushok esetében azt is figyelembe kell venni szerintem, hogy K a boardon, ha pl Q:dJ nála, a legerősebb flush ami nálam lehetne az a T9s kb, amivel eleve nem biztos, hogy nyitok pre...szóval ha river pározódáson pusholok, akkor eléggé fold gyanús lenne itt a Q:dJ neki, nem? :\

Valójában lehet, hogy most is túlgondolkodom a helyzetet, mert akárhogy nézem, mi itt mindig tönkre fogunk menni a riveren, ha ő fullosodik, sosem fogunk ott ch/foldot játszani : S

Így amire gondoltam: turn nagyobb raise (riveren lehet dob is, ha nem fullosodik, nyerjünk minél többet itt - neki még $5.5 raise is standard call lesz az IO miatt, szóval a végeredmény az, hogy fullok ellen továbbra is tönkremegyünk <- ezt persze már írtad is), any riveren pedig push, kivéve 6, mivel ezen le vagyunk fullosodva, és a gyengébb flushok nagyon kis eséllyel adnak már meg...szerintem ott lehetne ch/foldolni.

Szóval összegezve, tényleg kíváncsi vagyok, hogyan kéne belőni a barrel rangeket egy ilyen villain ellen.

Ja azért írtam, hogy picit deepebben vagyunk, mert ez már inkább 130bb felé megy, mint 120 felé, és szerintem itt jobban reagálnak a játékosok még micron erre, mint kellene (ezt jól mutatja, hogy én is feszülök tőle, független attól, hogy kellene-e vagy nem...). Szerintem azért lehet azzal számolni, hogy ilyen stackekkel egy picit már feszesebben fognak stackelődni a játékosok itt - vagy legalábbis ez a sejtésem / megfigyelésem. :)

szerk.: az Q:dT is ott lesz simán nála BTN vs CO végülis, szóval ezek a fd kombók valszeg reálisak lesznek
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ez jó hosszú lett, de azért átfutottam:) Csak erőt kellett gyűjteni hozzá:)

Szerintem sokszor vonsz le hibás következtetést kevesebb mintából az ellenfél alig játszott cold callerként simán lehet variancia miatt ilyen keveset dobáló imidzse, sokkal többet ér itt egy read, hogy floatol és betel 2 utcát airrel vagy turnon raise/foldol ilyesmi, szóval valami, amiből következtethetsz arra, hogy gyenge vagy gyenge kezekkel játszik..

Mindenesetre amíg ez nincs meg, addig a std line itt a flop, és turn cbet (minden boardon) river x/f ha nem esik flush vagy A, ha esik A, akkor kisebb fél pot betszerű...

Így játszva én nem adnék neki túl sok szettet fullt-t, max 89-et,99-et : / de utólag valóban nehezebb, főleg mivel számítok rá, hogy ezekkel beteszi, ezért legyen

99-ből 1 kombó a 3 helyett
      és 89-ből meg 4 kombó a 6 helyett...

És ami kifizet az a flush, néha meg valami blöff catch hand, ami nem hisz el semmit pl. TT, JJ egy -vel...

Szóval picit szűk, és esetleg lehetne jobb regek ellen itt félpotbet/foldolni... De nem igazán tetszik itt, nl10en...

Betsize meg egyértelműen hibás.

De az a baj igazából itt, hogy dobni már nem nagyon tudsz és x/f-ni elég sick lenne szerintem, ha meg x/c-re állsz be akkor sokszor csak a fullt fizeted ki, rosszabbak meg chb-nak...

GL,
      L.