[SH] NL2 58S miniraise call

• kicsielod
      kicsielod
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.13, Hozzászólások: 44
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $2.00
      BB (Hero):
      $2.00
      MP2:
      $0.65
      MP3:
      $3.24
      CO:
      $2.59
      BU:
      $1.03

Preflop: Hero is BB with 8, 5.
      3 folds, BU raises to $0.04, SB calls $0.03, Hero calls $0.02.

Flop: ($0.12) 4, 6, 7 (3 players)
      SB bets $0.07, Hero raises to $0.24, BU calls $0.24, SB folds.

Turn: ($0.67) 2 (2 players)
      Hero bets $0.48, BU raises to $0.75(All-In), Hero calls $0.27.

River: ($2.17) 4 (2 players)

Final Pot: $2.17.
      Results follow:

Hero shows a straight, eight high(8 5).
      BU shows a flush, jack high(J 5).

BU wins with a flush, jack high(J 5).

Flop előtt mivel a BU csak miniraiselt megadtam az emelést, floppon el is talaláltam a sort, potnyit hivtam, hogy ne érje meg megadni színhúzóra, azonban az osztó megadta és jött is a turnre a szín. Itt 2 okból kifolyólag hívtam egyrészt azért mert 1 bármely pikk lap riverre érkezése után 1 lapos szín alakulhatott ki, másrészt ez egy értékhívás is volt, mivel sok rosszabb kézzel is megadhatta volna a hívásomat,azonban nála már szín volt. Az a kérdésem, hogy hiba-e volt-e a nyitás turnnön, ilyen helyzetekben, amikor lehetséges, hogy az ellenfélnek lejött a színje azonban nekünk is erős kezünk nyereséges-e nyitni?
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Szia kicsielod,

Látom első leosztásod a kézelemzőben, ezen oknál fogva, hagyj üdvözöljelek;)
      --->

Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk, abban biztos vagyok, hogy ha rendszeresen használod az elemzőt és aktivizálod Magad, akkor minőségi ugrás fog jelentkezni a játékodban. Hajrá! Várom a handeket;)

konkrét elemzés
      ellenfeled kis stack, tehát több mint valószínű, hogy fish... Preflop ilyen jó potoddsokkal ki lehet egészíteni suited connectorokkal, bőven.
      SB-ről nem ártana minta, de valószínűleg Ő is fish, így nagyon széles rangel is kiegészíthetsz akár 50-60%-al is, ha magabiztosabb vagy akkor még többel

Postflop
      nagyon std raise a flopon, jól játszottad, tonna rosszabb két megadja (bármilyen pár, FD, SD(5x), GS, overek, szett, két pár...)
      akkorát kéne emelni, hogy turnon könnyedén all in tudd tenni...
      turnon így játszva is push, riverre 27 cent effektív stacked marad, nem elég lényegi játékra.

Természetesen nem lehet dobni turnon és kötelező értékhívásod van, egy lapos FD-k és gyengébb kész kezek ellen.

GL,
      L.