[SH] NL2 SH Húzónehéz boardon potkontroll?

• Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $0.98 (49 bb)
      UTG: $1.87 (93.5 bb)
      MP: $1.98 (99 bb)
      CO: $1.98 (99 bb)
      BTN: $1.50 (75 bb)
      Hero (SB): $2.14 (107 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 7
      2 folds, CO raises to $0.04, BTN folds, Hero raises to $0.14, BB folds, CO calls $0.10

Flop: ($0.30) J T J (2 players)
      Hero bets $0.22, CO calls $0.22

Turn: ($0.74) Q (2 players)
      Hero bets $0.55, CO calls $0.55

River: ($1.84) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.92, Hero folds

Results:
      $1.84 pot ($0.12 rake)
      Final Board: J T J Q 3
      CO mucked and won $1.72 ($0.81 net)
      Hero mucked 9 7 and lost (-$0.91 net)

Üdv néktek!

Arra volnék kíváncsi, hogy az ilyen húzó nehéz boardokon mi a jobb? Potkontrollra játszani, vagy építeni a potot?
      Vagy ez teljességgel ellenfél függő? Ha igen, akkor hány ellenfélnél hogyan, miként érdemes cselekedni? Én alapjában véve építeni szoktam a potot, mint ez látszik is, mert ha meg leesik valami, amire egy ilyen boardon elég nagy esély van, akkor meg nincs kassza, és ha a flop is elég egyértelmű lesz olyankor, akkor még kis se fognak fizetni. Szóval, ez akkor most pluszos lesz hosszú távon, vagy nem?

231 hand: 57/31/6.8/50 VPIP/PFR/3bet/Fold to 3bet

Előre is köszi.
  • 3 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Jó sok kérdés:) De szerintem ez a hand nem lett jól megjátszva. :(

először is preflop felesleges emelned, OOP nagy potot fogsz játszani egy fishy ellen... Csak akkor emelnék, ha BB sokat pusholna agresszív reg lenne és a fisht annyira jól ismerném, hogy OOP is pluszosan tudom megjátszani (read/overál popup kellene) és akkor is kisebbet, mert micron tuti nem figyelik betsizet, igazából csak reget akarjuk elriasztani a következő akciótól, de micron inkább dobálnak vagy calloznak, szóval mindent összefoglalva preflop call

postflop nem tudok sajnos minden opciót lefedni, ha mindenki fish a partyban és soha nem dobnak, akkor lehet equityre menni csak és akár x/c-re beállni, ha van esély hogy dobatsz equityt, akkor mindig inkább bet mint a x/c (mert van FE)
      egyébként meg ennyi infóból std a party, egy WTSD-t mindenképp írhattál volna és fold to cbeteket azért 250 hand van egy hatalmas fishről aki 50%ban játszik, bőven ismerhetjük a postflop szokásait/tendenciáit.

ha a flop is elég egyértelmű lesz olyankor, akkor még kis se fognak fizetni
      Ezzel szintén nem értek egyet, mivel fishek csak a saját lapjait nézik, tehát ha lejön a sorod, flushod és van egy J tripse, Qx-e soha az életbe nem fog dobni:)

Mindig nézd meg az ellenfeleid és attól függően játsz, fishek ellen inkább IO van mint FE, és regek ellen meg pont fordítva, mert jobban handreadelnek, és kevesebbszer mennek el terítésig (ez főleg microra igaz, mert jobb regek nem is nagyon dobálnak:D csak 50% alatt pl cbetre...)

De összefoglalva:
      pre csak call
      flop ellenfélfüggő és játékosszámfüggő, csakúgy a river is
      és fishek ellen IO van nem FE, ne aggódj, hogy nem fizetnek ki

Ha van még kérdés jöhet;) Ha esetleg kihagytam valamit:/

GL,
      L.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      Hát, köszönöm a sok választ. :P Utólag vissza olvasva, magam is rájöttem, hogy sok hülyeséget írtam. Amit leírtam, inkább regek ellen igaz, nem fishek ellen.
      És most hogy megnézem, még a nagyvakon ülő 50BB-s shorty miatt sem jó az emelés, hiszen akár rám is tolhatja, ha kicsit agresszívabb. :pokerface:
      Mindenestre köszönöm az elemzést.

Üdv
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Így van, ahogy írod;) a shorty is jó szempont/érv.

És nagyon szívesen! GL!