[SH] $ 0.02/0.05 NL Flop:JQQ vs AA

• Eki91
      Eki91
      Arany
      Regisztrált: 2012.11.17, Hozzászólások: 392
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $5.02
      MP3:
      $2.93
      CO:
      $3.63
      BU:
      $3.87
      SB (Hero):
      $6.72

Preflop: Hero is SB with A, A.
      MP3 folds, CO calls $0.05, BU calls $0.05, Hero raises to $0.26, BB folds, CO calls $0.21, BU calls $0.21.

Flop: ($0.83) J, Q, Q (3 players)
      Hero bets $0.54, CO folds, BU raises to $3.61, Hero folds, BU gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.37.

Egy kis statisztika az ellenfelekről.
      CO: 75/0/3.0/ 80 hand alapján
      BU: 24/17/3.3 120 hand
      SB: Én :D

Igazából a kérdésem arra irányulna, hogy a dobás helyes volt e ? PokerStove-al fel állítottam pár ranget az ellenfelemnek, azok ellen elvileg folyamatosan vezettem, de nem tudom eldönteni hogy tényleg helyes lett volna e a megadás. Kézbe párokat csak nem játszana meg így. Ellenben sok Q, ott lehet nála, Q10+, legalább is megítélésem szerint. Több lap verne minket mint amit Én vernék. De várom a segítséget :D Előre is köszönöm.
  • 3 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

CO-ra mehet nagyobb izo. Az ilyenek simán adnak 0,35$-öt is.
      BU is fish lesz, mert nem izolálja a big fisht BU-ról, hanem overlimpel.

Minden a nagyobb izo mellett szól.

Ha BU-ról eddig passzív képünk volt, akkor lehet dobni. Ha nem, akkor simán be kell tenni, mert lesz itt nála 100+1 draw is.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szia Eki91!

Valóban akár lehetne nagyobbat is izolálni, de az, hogy minden érv emellett szól, szerintem erős! Sőt, én sokkal jobbnak tartom itt az 5bb-s izolálást. 80 hand nem akkora minta, ezernyi olyan arc van aki limpel, de ilyen 7-8-10 stb bb-s emelésekre dob... Mivel nl5 eléggé passzív limit, ezért az ilyen arcok simán rendelkezhetnek 80 leosztást után hasonló statisztikákkal!

Természetesen ha tudod, hogy nem dob 35 centre, vagy akár 50-re, akkor lépd meg ezt a nagy betméretet, de ez gyakran túlzás!

Flop után pedig ezt a kezet sosem dobnám! Rádtolhat húzót, Jx-et, néha airt hiszed 2 dáma lejött és kiblöfföl. (jó 75/0 nem mutat túl nagy agressziót, ergo
      blöfföt, de csak 80 hand és lehet mindössze annyirol van szól, hogy pusztán érzi az erőt...)

Ha további kérdésed van, kérdezz bátran, örömmel segítek.

Üdv:

r4zor9b
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      maksagery +1!

NL5-ös tapasztalataim alapján itt arcátlanul kell építeni pofátlan iso méretekkel pre a potot. Egyszerűen ebben van az érték. Nálam ebben a spotban például standard volna a 0.40-0.45 iso. :)

Flopon pedig többször mennék tönkre mint sem. NL5-ön Qx-et itt inkább lassítják legalább turnig. Arról nem is beszélve, hogy ha emelne vele, akkor is kisebb sizeot választana. Néha fog Qx-et mutatni, persze - de szerintem többször leszel elöl. Így broke. :)

:s_thumbsup: