[SH] nl50 54s

• zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Pacific, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $57.34 (114.7 bb)
      UTG: $86.73 (173.5 bb)
      MP: $55.20 (110.4 bb)
      CO: $117.86 (235.7 bb)
      BTN: $11 (22 bb)
      SB: $20.36 (40.7 bb)

Preflop: Hero is BB with 5 4
      UTG folds, MP raises to $1.50, 2 folds, SB calls $1.25, Hero calls $1

Flop: ($4.50) Q J T (3 players)
      SB checks, Hero checks, MP bets $2.50, SB calls $2.50, Hero calls $2.50

Turn: ($12) 3 (3 players)
      SB checks, Hero bets $9, MP calls $9, SB raises to $16.36 and is all-in, Hero raises to $53.34 and is all-in, MP calls $42.20 and is all-in

River: ($130.76) J (3 players, 3 are all-in)

Results:
      $130.76 pot ($4.00 rake)
      Final Board: Q J T 3 J
      Hero showed 5 4 and lost (-$55.20 net)
      MP showed A K and won $126.76 ($71.56 net)
      SB showed K 9 and lost (-$20.36 net)

hi sb gigafish 58/21 miatta calloztam pre.
      gonosz2: 23/16 213h Fcbet 64% WTSD 21% WSD 86% AFQ 32/19/27
      Ezen a floppon cbetel villain ezért erős lapokat adnék a kezébe. csak megadtam, mert jó oddsot kapok és próbáltam a fist bennt tartani.

TURN: sztem jó a megjátszásom(lead), amikor itt csak calloz a reg akkor két pár, AK+FD, top pár+ nut fd, overpair+FD-SD szerű lapra tenném ezért pusholtam a fish AI-re. Jó volt így?
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Igazából ez egy nehéz döntés, mert a reg callja a turnön sok mindent jelenthet. Azokat a lapokat feltétlenül amiket leírtál, de ugyan így lehet nála flöss is, amivel nyilván nem fog emelni, hiszen szeretné bent tartani a fisht.
      A fish emelése után azért nehéz a döntés, mert ha pusholunk, akkor a reg egészen biztosan nem fog rosszabb kézzel megadni, hiszen már szettel sincs oddsa callozni, mivel nálad nagy valószínűséggel flöss van a játékod alapján.
      De ha meg csak callozod a fish emelését, azzal meg olyan jó oddsot kapna a pár+húzó kezeivel, hogy vígan callozhatna ő is. De én mégis inkább ezt az opciót választanám, vagyis csak adnám a fish emelését és ha pushol a reg akkor callozom, mert ha nincs olyan rosszabb kéz amivel megadja a pusht, akkor nem igazán van benne érték. Vagyis csak azt érjük el vele, hogy elszigeteljük magunkat az erősebb kezei ellen és úgy toljuk be a maradék pénzt, hogyha megadást kapunk, akkor szinte biztos buktuk.
      Tehát inkább vállalom a kockázatot, hogy elromlik a board és esetleg beelőz, vagy meghagyom neki a lehetőséget, hogy esetleg ő maga pusholjon be rosszabb kezet (pár+húzó).

üdv, pborisz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      értem. Tanulságos.

Just call esetén, ha a reg is csak calloz, akkor viszont riveren nyugodt szívvel c/f olunk, ha pár esik az asztalra, vagy :diamond: x?

Merthogy a legtöbb keze bír sd equityvel, tehát blöffölni nem fog, főleg h a fish AI van.

Gondolom minden egyéb riveren meg betelünk, mert sd képes lapjai vannak, de ő már hívni nem nagyon fog itt ha turnt just callozta.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: zbornaja

Just call esetén, ha a reg is csak calloz, akkor viszont riveren nyugodt szívvel c/f olunk, ha pár esik az asztalra, vagy :diamond: x?

Merthogy a legtöbb keze bír sd equityvel, tehát blöffölni nem fog, főleg h a fish AI van.

Gondolom minden egyéb riveren meg betelünk, mert sd képes lapjai vannak, de ő már hívni nem nagyon fog itt ha turnt just callozta.
      Igen, jól gondolod mindkét esetben a folytatást.