[SH] n l 50 AQ

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      Hero ($202)
      BB ($50)
      UTG ($52.13)
      CO ($86.78)
      BTN ($50)

Dealt to Hero A:club: Q:spade:

UTG raises to $1.75, fold, fold, Hero calls $1.50, fold

FLOP ($4) 3:heart: 6:spade: 7:spade:

Hero checks, UTG bets $2, Hero raises to $7, UTG calls $5

TURN ($18) 3:heart: 6:spade: 7:spade: Q:diamond:

Hero bets 12$, utg calls

RIVER ($36) 3:heart: 6:spade: 7:spade: Q:diamond: J:spade:

Hero?

utg 23/21 elég laza elölről hív 18% ot
      81% fold to 3bet 1K hand

cbet ip 83% etsd 25%
  • 9 válasz
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Szerintem a river x/fold. Nem hiszem, hogy lenne három utca value ezen a boardon. Mi az amivel flopon bet/callozik? Lehet nála overpár, szet, oesd vagy fd esetleg egyéb beragadt random handek, de azokkal már tuti nem calloz turnön is. Azt nem tudom, hogy szettet mennyire raiselne ezen a boardon. De itt szerintem alig marad olyan hand amit versz riveren, ha betel. Itt már nem fog 88-TT párokat betelni a többi pár szetesedett, a flöss kiegészült, sd-vel nem hiszem, hogy callozna a turnön. Szóval szerintem river x/fold.
      Bár én lehet elgondolkodnék egy 1/3 blockbeten. De az lehet, hogy csak az én hülyeségem. :D
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      :s_thumbsup:
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Flop turn nem tudom mit akar elérni ezzel a a fél potos cbetével, de az biztos, hogy ha az emelés mellett döntök, akkor 9-10$ körül gondolkodom a flopon, és turnon is legalább 3/4-ed pot. A river meg elég gáz, mert ha egyszer elkezdek egy blöfföt, akkor azt szeretem végíg tolni, ezért olyan lapot is választok hozzá, amivel lehet. Pl itt A :spade: Q :club: -val simán betoltam volna, mert overpáron és KQ :spade: , QJ :spade: kívül más lapot nem tudok nála elképzelni ami ver (de overpárokat - JJ-t is, valamint QJs-t is eldobhat a riveren).

Ebben az esetben kicsi a size, és bár blockoljuk a KQ :spade: , AQ :spade: , QJ :spade: kezeket, én simán el tudom képzelni, hogy AJ :spade: vagy sima Ax :spade: -el (vagy akár még több FD-vel) is 2x megad. Ezért ebben az esetben ch/F-on lennék.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Pl itt A :spade: Q :club: -val simán betoltam volna, mert overpáron és KQ :spade: , QJ :spade: kívül más lapot nem tudok nála elképzelni ami ver (de overpárokat - JJ-t is, valamint QJs-t is eldobhat a riveren).

Ebben az esetben kicsi a size, és bár blockoljuk a KQ :spade: , AQ :spade: , QJ :spade: kezeket, én simán el tudom képzelni, hogy AJ :spade: vagy sima Ax :spade: -el (vagy akár még több FD-vel) is 2x megad. Ezért ebben az esetben ch/F-on lennék.
      Szia!

Nos az itt felsorolt kezek közül gyakorlatilag egyik se lehet nála, hiszen a Q nálunk van, a J pedig a riveren esett. Ez pedig azért jó, mert így nem lehet nála Qx flöss és QJ sem, más FD-val meg enyhén szólva is furcsa lenne tőle ez a játék, mármint a két call. Persze benne van, hogy csak megadott kétszer FD-val és tényleg jobb lenne, ha az A nálunk lenne, de itt úgy gondolom, hogy mutatással már nem nyerhetünk, ezért betolnám riveren. KK+ elképzelhető nála és ha netán flop szettel csak megadott kétszer is, akkor ezen a riveren lehet képes eldobni. Flössből pedig olyan kevés lehet nála, hogy szerintem itt nyereséges lesz a blöff.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Pl itt A :spade: Q :club: -val simán betoltam volna, mert overpáron és KQ :spade: , QJ :spade: kívül más lapot nem tudok nála elképzelni ami ver (de overpárokat - JJ-t is, valamint QJs-t is eldobhat a riveren).
      Ezt továbbgondolva arra értettem, hogyha A :spade: Q :club: -t tartanánk, abban az esetben igaz, hogy nem blockoljuk a Qx flushdrawkat, viszont minden Ax :spade: -et igen, ami egy laza UTG range-ben sokkal több lesz, mint Qx :spade: . ezért jobb szitu a blöffre.

A bubit benéztem riveren és AJ :spade: tényleg nem lehet a range-ében, ebben igazad van, kicsit elbambultam. Ettől függetlenül teljesen reálisnak tartom, hogy ezt játsza egy A3 :spade: , A4 :spade: , A5 :spade: típusú kézzel vagy akár minden random Ax :spade: -el a size miatt. Én Hero emelései miatt több húzót tennék UTG kezébe, főleg mert laza és pozícióban is lesz, néha talán még T9s, 98s, 44-55 típusú kezeket is ha nagyon elvetemült (de ezt hanyagoljuk). Riveren lehet jobb ötlet a Broke, ezt nem firtatom. Jobb readekkel jobb döntést lehetne hozni. Betoljuk és lesz readünk.

Amiről viszont nem esett szó az a betsize. Én alacsonynak érzem a flopon és turnon is. Regular ellen STD belefér a flop/turn ekkora bet - ezért nem esett róla szó? -, mert nem sok megadást várunk tőle ilyen boardon?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Ja és még annyi, hogy a flop 1/2pot cbet is inkább valami weak handre vagy gyenge húzóra utal. Legalábbis én első körben erre gondolnék.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Ezt továbbgondolva arra értettem, hogyha A :spade: Q :club: -t tartanánk, abban az esetben igaz, hogy nem blockoljuk a Qx flushdrawkat, viszont minden Ax :spade: -et igen, ami egy laza UTG range-ben sokkal több lesz, mint Qx :spade: . ezért jobb szitu a blöffre.

Ja ok, így már étem.

Igen, a flop emelés elég kicsi lett, de ezt már olyan sokszor leírtam és mivel wilmots83 is már régi motoros, ezt most nem említettem :)
      Abban is igazad van egyébkénként, hogy az alacsony flop emelés miatt jöhetett FD-valkönnyebben. A turn 2/3 bet viszont szerintem már nem olyan kevés.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: pborisz

Igen, a flop emelés elég kicsi lett, de ezt már olyan sokszor leírtam és mivel wilmots83 is már régi motoros, ezt most nem említettem :)
      Abban is igazad van egyébkénként, hogy az alacsony flop emelés miatt jöhetett FD-valkönnyebben. A turn 2/3 bet viszont szerintem már nem olyan kevés.
      ez valóban így van

én kicsi raisekkel operálok :)

(ennek oka egyébként hogy főleg arra megyek hogy flopon önmagában nyereséges legyen még ha utána fel is adom, és mivel erre is kapok elég dobást így olcsóbb)

ámdebár ha magabiztosan tudnám hogy mikor érdemes folytatni turnon illetve riveren akkor lehet ez változna és lehet talán jobb is lenne

szóval akkor a kérdésem

milyen turnon jó folytatnunk és min nem?
      ha folytatjuk akkor legtöbbször a river is push? (húú itt elég nagy a homály nálam)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: wilmots83

szóval akkor a kérdésem

milyen turnon jó folytatnunk és min nem?
      ha folytatjuk akkor legtöbbször a river is push? (húú itt elég nagy a homály nálam)
      Én azért szeretem a nagyobb emelést flopon, mert arra tényleg nagyon ritkán jön call. Ha mégis megad, akkor Q+ és turnön folytatnám, de ha újra megadás érkezik, akkor a riveren már nem kell gondolkodnod, mert addigra túl kevés marad előtted és nem lesz FE. De kellően nagy emelések mellett már az is elég valószínűtlen, hogy olyan lapokkal adna meg, amit a riveren szóra.