[SH] oop AJ vs. cs fish

• pman75
      pman75
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.27, Hozzászólások: 171
      Üdv

Villain: 20 hand 58/5 Agg°% F/T/R 33/36/63
      Sajna kevés handem volt róla.

Az lenne a kérdésem, hogy turnon jó-e a betméret? Feltételezem itt a bet/fold lenne megfelelő
      Illetve river szintén bet/fold? Esetleg a ch/call, mivel riveren viszont agresszívebb, bár minta nem sok van.

IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 3 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $15.55 (155.5 bb)
      Hero (SB): $13.69 (136.9 bb)
      BB: $12.78 (127.8 bb)

Preflop: Hero is SB with J A
      BTN calls $0.10, Hero raises to $0.50, BB calls $0.40, BTN calls $0.40

Flop: ($1.50) 9 T A (3 players)
      Hero bets $1.20, BB folds, BTN calls $1.20

Turn: ($3.90) K (2 players)
      Hero bets $2, BTN calls $2

River: ($7.90)
      A (2 players)
      Hero?
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Először is összesített agressziós statokra sem hagyatkoznék 20 hand alatt, nem hogy a river Agg-ra, amikor ekkora mintán jó, ha az ember egyszer jut el a harmadik utcáig. :)

Én személy szerint turnön egy 3/4 potot barreleznék. Egyszerűen iszonyat sok draw kint lehet, és védekeznünk kell. Turnön betelnék 3 dollár tájékán, és dobnám bárminemű agresszióra, mivel az csak egy dolog, hogy QJ kiegészült, de pár random Ax és Kx két pár is lehet nála, amennyiben emeléssel szembesülünk.

A riveren pedig a check és az underbet között vacillálok, mivel egy emberes betnek itt nem nagyon lenne értelme, lévén, hogy nem adná meg gyengébbel.

Ugye villain egy ismeretlen fishy arc, így inkább az underbet felé hajlok. A 8 dolláros potba beleszúrnék egy 2 dollárt, és akkor nem nagyon tud elengedni se 9x-et, se Tx-et, se Kx-et és a nagy ritka Ax-et sem.

Ha erre az underbetre visszaemelés érkezne, akkor viszont rettentően kényelmetlen a helyzet. Ha ez az emelés minraise (4 dollárig), akkor még megadom, mivel lehet nála elég kisebb Ax, amit verünk. Viszont ha nagyobb, vagy épp ránkpushol, akkor egyértelműen dobnunk kell.

Szerintem. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket.

Végig nagyobb betek. River szuper easy shove:

{TT-99,A2s+,QJs,A2o+,QJo} 60%-unk van egy Ax, szett, sor range ellen

Az sem kell, hogy néha Kx, vagy elértéktelenett két pár callozon, simán vezetünk, és ugye ahhoz nem fér kétség hogy 60%os limp/call rangeben minden Ax ott lesz...

Ha tudom, hogy nagyon agró, akkor felmerülhetne a x/push... De itt mindig stackért szeretnék játszani ellene... (ekkora fish ellen)

Az underbet/fold szerintem nagyon rossz, mivel Ax-ekkel is simán valueból ránk tolhatja...

@DavidDorky: miért írod hogy nagyon ritka Ax-et? elég sok kombó Ax kinn van...A2-A8-ból csak van 28db...

GL,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      És ha agró, akkor underbetre persze draw is visszatolhatja...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

@DavidDorky: miért írod hogy nagyon ritka Ax-et? elég sok kombó Ax kinn van...A2-A8-ból csak van 28db...
      Hát én úgy gondolkoztam, hogy már csak egy ász van kint, amiről nem tudunk, így jelentősen csökkent az esélye, hogy nála is az legyen. Vagy ez nem jó meglátás? :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nem feltétlenül, inkább equilatorozzunk ha nem vagyunk biztosak:)
      (pont felére csökkennek a kombók, amiket verünk, ebben az esetben, de azért még van egy pár: )