[SH] NL 10 AJs sb vb bb (2013.03.06)

• DavidPs87
      DavidPs87
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.03, Hozzászólások: 715
      a

Szolid player, nagy hulyeségeket nem láttam tőle, pp-ket szeret játszani oop és ip is. Sok Ax-Kx el véd vakot. /itt benne van a BW, SC, PP-lapok is /

Ami feltűnt, hogy a regek még a gyengébb regek is képesek flop c betet 2nd párral callozni és ha turn nem scare card akkor a turn-t is adja.

A river játéka alapján flössre vagy 7x re tettem.

Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $7.20 (72 bb)
      Hero (SB): $10.27 (102.7 bb)
      CO: $10.30 (103 bb)
      MP: $11.16 (111.6 bb)
      UTG: $18.86 (188.6 bb)
      BB: $17.42 (174.2 bb)

Preflop: Hero is SB with A J
      4 folds, Hero raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($0.60) K 5 7 (2 players)
      Hero bets $0.40, BB calls $0.40

Turn: ($1.40) A (2 players)
      Hero bets $0.90, BB calls $0.90

River: ($3.20) 7 (2 players)
      Hero bets $2.20, BB raises to $7.23, Hero calls $5.03

Results:
      $17.66 pot ($0.88 rake)
      Final Board: K 5 7 A 7
      Hero mucked A J and lost (-$8.83 net)
      BB showed A 7 and won $16.78 ($7.95 net)
  • 10 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      szerintem nincs baj a callal. Jó volt ez így
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      szia
      a te flushödet is reprezentálhatja és nut flusht vakharcba sztem nem dobhatunk.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Itt nekem inkább az a bajom, hogy nagyon kevés flush kombó van nála amivel így játszana (turn egy sima T :club: 9 :club: szerintem dob), szal ha még calloz is SC-vel, szerintem a turnön már nem ad velük, azon kívül pedig, KQ-t, QJ-t, JT-t blokkoljuk (ezekkel ugye GS+FD-t szedett fel), szal ezekből egyedül a QTs ami marad + 68s (ha ezzel defendel egyáltalán pre, bár írtad hogy SC-vel is ad - mondjuk ez elég széles rangenek tűnik 77% fold to stealnél (?) ).

Azon kívül a leginkább kb A7 amit repel, 55-öt szerintem nem igazán így fog játszani, szal kb nagyon sick mód szűk a range itt megint, blöffölni meg nem hiszem, hogy fog :\

Ettől független ha A7o-val nem játszik pre akkor tuti jó a call
    • DavidPs87
      DavidPs87
      Bronz
      Azért irtam, nagyon szűk az a range amit reppel. Ugyanakkor a river agresszió nagyon magas. Köztünk megvolt a dinamika, sokat loptam :) Most védett és talált.
      Lehet jobb lett volna x/c a blöffök miatt ami megrézel az ugyis value és jobb nálam, de dobni nem hiszem hogy dobnám,
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Én ch/callnak semmi előnyét nem látom itt, blöffbe fordulni nem fog itt semmivel, Kx-ek meg örömmel mögécheckelnek

A river betméret necces mert ez a turn-river nagyon scary, Kx tuti dob erre alapesetben, viszont ha volt dinamika akkor leherozhat így is (itt ugye bőven 3 barrelezhetsz airrel is, és akkor nem fogsz 1/3 potolni a riveren :) ).
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      nagyon kevés flush kombó van nála amivel így játszana (turn egy sima T :club: 9 :club: szerintem dob), szal ha még calloz is SC-vel, szerintem a turnön már nem ad velük, azon kívül pedig, KQ-t, QJ-t, JT-t blokkoljuk (ezekkel ugye GS+FD-t szedett fel), szal ezekből egyedül a QTs ami marad + 68s

Én ezzel azért nem értek egyet, mert látszik, hogy nagyon keveset dob a Cbet-re, és a dinamika miatt ha 34, 46, 68, 89-cel floatolna, nem lepődnék meg, és mivel kész flush-e van, gondolhatja, hogy nálunk nem lehet.

Full pedig azért nem adnék neki, mert szerintem azzal value+protection raise-elnie kellett volna a turn-ön.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      A7 sima call a turnön, simán 3 barrelezhetünk itt, ráadásul ha itt pusht kap a raisere akkor mi ellen lesz elöl?

Szerintem ilyen arc soha nem fog pusholni a riveren 4 high meg 6 high flushokat, főleg nem pározódott boardon.
    • DavidPs87
      DavidPs87
      Bronz
      Hát nem tudom, érdekes eset ha én vagyok bb A7 el flop call meredek, ha tudom hogy bloffol és sokat cbetel akkor talán jó a call, a turn már sima rase mart csomo Kx Ax lehet nála. és ugye védekezünk a húzók ellen. A river meg magic card és biztos broke 2 párt flösst verjük. Ami hiba volt tőle szerintem hogy turn nem emelt.

De ezzel a játékkal nem lesz kifizetődő ellenem játszani :pokerface:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem nem hiba a turn call tőle, milyen Kx lenne amivel te megadnál a turnön egy raiset? És egy pár Ax-ek? Ha nagyon széles a steal ranged akkor K5, K7 lehetne nálad, de dinamika / history függvényében az is elég határeset call a turnön, ha raisel

Viszont ha széles a steal ranged = szélesebb range van amivel blöffölni tudsz, ez a board meg tök jó neked arra, hogy 3 barrelezz...plusz ha turnöltél egy Ax-et akkor ált megpróbálsz thin vbetelni egy Kx ellen a riveren stb...szerintem több value lesz neki itt a turn callban.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Jó kis handet hoztál DavidPs87, köszönöm:) Meg a thread is jó lett...

Próbálok reagálni pár gondolatra, ami kimarad, nem érthető, légyszi szóljatok.

Villian:
      pre simán jó a call a villiantől A7-el egy széles skála ellen
      postflop simán jó a flop call A7-el szintén a skáládon múlik (mekkora steal, mennyi cbet%) de alapesetben ez call, mivel a ranged 100%-val cbeteled és Kxx-en nem is nagyon fogod folytatni a blöffjeid.
      turnon jó a raise az ellenfél részéről, mivel minden Ax, és draw fizethet szetteket blokkolja, AK ellen cooler... Szóval van ott value, nyilván picit dinamika függő is, de szóba jön.

Hero:
      riveren részedről túl nagy a betsize, egy Kx nem tud kifizetni egy pure Ax (ami kevebbszer lesz nála) nehezen tud kifizetni, mivel flush odaért, és úgy betelsz 2/3 potot....
      így játszva call, mert minden szettet emelnie kellett volna flop/turn a lineja nagyon flushnek néz ki, hiába kevesebb kombó van kinn, QT, Q9, T9,98, 68s etc ott lehet... Ha nem lenne dinamika és passzív etc etc, akkor szóba jöhetne a fold, de így szerintem nem.

GL,
      L.