[SH] NL4 SH A7 SB 3bet

• Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $2.18 (54.5 bb)
      MP: $4.22 (105.5 bb)
      CO: $5.96 (149 bb)
      BTN: $1 (25 bb)
      Hero (SB): $4 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with 7 A
      MP raises to $0.12, 2 folds, Hero raises to $0.36, BB folds, MP calls $0.24

Flop: ($0.76) J 5 2 (2 players)
      Hero bets $0.57, MP calls $0.57

Turn: ($1.90) K (2 players)
      Hero checks, MP checks

River: ($1.90) 2 (2 players)
      Hero checks, MP checks

Results:
      $1.90 pot ($0.12 rake)
      Final Board: J 5 2 K 2
      MP showed T T and won $1.78 ($0.85 net)
      Hero mucked 7 A and lost (-$0.93 net)

Üdv!

2 kérdésem is volna. Az egyik, hogy jó-e a 3bet SB-ből, mert callozni nem szerettem volna pozíción kívülről.
      Továbbá az érdekelne még, hogy egy 2. barellel tudtam volna dobatni vele vajon?
      Koma egy 17/14/5.0/50-es arc. (VPIP/PFR/3bet/Foldto3bet) 63 hand alapján.
      Utcánkénti agressziói így festenek. 20%/40%/0%/30% (Flop/Turn/River/WTSD)
      Gondolom riveren már hiába hívtam volna... :pokerface:

Előre is köszi.
  • 10 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Pre, felejtő a 3bet. Nem ismerjük az arcot. Sima fold. MP egyébként is szűkebb range, nem nagyon van értelme 3betelni. A megadó range is ált. szarrá dominál minket, ha ilyen kezekkel 3beteljük.

Flop, 0,36$ cbet, hogy tudjunk jó turn lapok barrelezni.

Turn, elég jó lap a barrelre, fél potot betelnék. Ha itt sem dob, akkor riveren természetesen feladjuk.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Szia!

Értem, köszi az elemzést. Utólag már magam is észrevettem, hogy kicsit gyenge volt ez a 3bet. Már leállítottam ezeket a light 3beteket, már nem csinálom. Ezen a limiten nem sok értelme van.
      Amúgy mi lenne az a lap, amivel itt már érdemes lehet 3betelni? AT? AJ?

Üdv
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Mivel elég nitty az ellenfél, én még AT/AJ sem eröltetném a 3-Betet az MP open skálája ellen. Főleg azért nem, mert szűkítjük a skáláját és legtöbbször minden erősebbet szórna, és csak olyan kezekkel adna meg vélhetően, ami előttünk van, vagy épp agyon dominál.

Tehát nekem ezzel a két említett kombinációval flat lenne a játékom inkább.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Szia!

Értem, köszi a választ.

Üdv
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

[quote] Pre, felejtő a 3bet. Nem ismerjük az arcot. Sima fold. MP egyébként is szűkebb range, nem nagyon van értelme 3betelni. A megadó range is ált. szarrá dominál minket, ha ilyen kezekkel 3beteljük.
      [\quote]

Ez teljesen így van. Köszönjük.... Nagyon feszesen, emel, keveset fog dobni, valueból nyilván kb senki ellen nem jó, blöffből meg előbbiek miatt nem...

postflop is jó a line, amit a fiúk mondtak, flop cbet, turn cbet, river x/f, nincs értelme másnak, ha nagyon ismernék és tudnánk, hogy AK, AA, KK mindig pre brokol, akkor lehetne riveren shipelni, de inkább ne:D (hogy TT, QQ, 99, etc dobjon) de jobb lenne ha flopon nem Jxx lenne hanem alacsony, így rosszabb, de ez feltételezés, és felejtsük is el gyorsan:D :D :D

@DavidDorky: Nagyon fontos, ismeretlen MP, UTG range ellen AJ/AT nagyon rosszul játszik nagyon sima fold főleg AT, AJs beleférhet... MP ellen meg AJo is talán, de nem a legjobb handek, ha ismerjük és jobbak vagyunk postflop akkor változhat persze...

GL,
      L
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      @DavidDorky: Nagyon fontos, ismeretlen MP, UTG range ellen AJ/AT nagyon rosszul játszik nagyon sima fold főleg AT, AJs beleférhet... MP ellen meg AJo is talán, de nem a legjobb handek, ha ismerjük és jobbak vagyunk postflop akkor változhat persze...

GL,
      L
      Értem. Ezen már sokat filóztam. Mármint általánosságban kijelenthető, hogy például ilyen MP-CO openek ellen (reg szerű ellenfél, pl: 20/18) AQs,AJs,ATs,KQs inkább flat, és ezek offsuite változatai inkább 3-Bet alá esnek, mivel csökken az equity, ha nem tudunk FD-t flopolni? :)
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Értem. Ezen már sokat filóztam. Mármint általánosságban kijelenthető, hogy például ilyen MP-CO openek ellen (reg szerű ellenfél, pl: 20/18) AQs,AJs,ATs,KQs inkább flat, és ezek offsuite változatai inkább 3-Bet alá esnek, mivel csökken az equity, ha nem tudunk FD-t flopolni? smile

Igen, ezeken már magam is hasonlóan sokat filóztam. Sőt alkalmaztam is. ATo-val eddig szemrebbenés nélkül 3beteltem egy mp emelőt. Persze, ha tudtam hogy gyengébb játékos, na meg ha elég magas volt a Fold to 3bet értéke.
      Az igazat megvallva, William Hillen játszok, és meglepően nagy passzivitást tapasztalok NL2-őn. El is keserít kicsit, rendre nem fizetik ki a lapjaimat, pedig nem vagyok nitnek mondható.
      Na nem mintha ezen a limiten bárki is tudná mi az, és figyelne is rá.
      Szóval ezért néha már kénytelen vagyok valamit akciózni, mert komolyan mondom, olyan ez a mezőny, mintha mindenki ülné az ászait.
      Iszonyat kevés 4betet kapok, így nálam elvileg nyereséges lehet egy mp-t ATo-val 3betelni.
      Nem tudom, magasabb limiteken ez hogy megy.
      Mindenesetre köszönöm a válaszokat, sok dilemmára adnak megoldást.
      Jó ez a Strategy nem hiába no. :D :D :D :fdrink:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Na mégis csak van itt még élet:)

@Randalph: az adott mezőnyben, ahol játszol és ha tényleg feszes regfishek ülnek, akik tonnát dobnak 3betre, 4betre, akkor nyugodtan mehet ez a játék, nem beszéllek le róla, annyit tegyél meg hogy filterezz rá 50-100k hand után mennyit plusszolsz belőle és ha ok, akkor folytasd...

@David: Én most UTG-MP-ről beszéltem, CO-BU szerintem picit más kalap és ott azért fel szoktak lazulni a játékosok AQo pl simán elég lehet a range ellen (stove és megnézni a nyitó range ellen hogy állunk), más kérdés, hogy OOP annyira nem szeretünk játszani...

GL,
      L.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Rendben, megnézem feltétlen ha elérem. Persze az nem most lesz, mert az a havi 10-12k hand, amit lenyomok 4-6 asztalon, kicsit kevés, de majd csak belejövök. :rolleyes:

Egyik pókeres ismerősöm ültette a bogarat a fülembe, hogy ez a jelenség Strategy miatt lehet.
      Mivel itt ezen az oldalon, mint tudjuk, (Strategyn) elég komoly oktatóanyagot kap minden kezdő a kezébe, amit betartva el tud indulni ezen a pályán, és mivel ez a póker site (William Hill) a Strategy egyik kiemelt partnere, mostanság elég sok promót adott a Strat. WH-ra, így elég sok minden vág egybe ahhoz, hogy ez akár igaz is lehessen.
      (Talán nem véletlen tiltották ki Strategy-t már jó pár oldalról. ;) )
      Nem tudom, mi lehet mögötte, de mindenesetre meglátjuk. Még püfölöm itt WH-n kicsit a mezőnyt, de ha ez nem fog változni, akkor költözök.

Jájjj, remélem ezért nem bannolnak. ;(
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Lehet nyerni az ilyen semiregek ellen is, csak picit máshogy kell játszani (agróbban, inkább blöff heavy mint value heavy tendenciákkal), de lényegében a póker erről szól, hogy a játékstratégiánkat a mezőnyhöz, limithez alakítjuk...

Ja és félre ne érts, nem tudom mi megy ipoker micron :) lehet egyszer majd megnézem... De amiket elmondtál, abból ez tűnik célszerűnek.

GL,
      L.