[SH] nl10-J8 vs. AQ

• sylvinho1990
      sylvinho1990
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.10, Hozzászólások: 62
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $11.22
      BB:
      $9.61
      MP3:
      $8.61
      CO:
      $10.69
      BU (Hero):
      $10.12

Preflop: Hero is BU with J, 8.
      2 folds, Hero raises to $0.30, SB folds, BB calls $0.20.

Flop: ($0.65) 9, Q, T (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BB raises to $1.10, Hero calls $0.70.

Turn: ($2.85) 3 (2 players)
      BB bets $1.40, Hero calls $1.40.

River: ($5.65) 3 (2 players)
      BB bets $2.70, Hero calls $2.70.

Final Pot: $11.05.
      Results follow:

Hero shows a straight, queen high(J 8).
      BB shows two pairs, queens and threes(Q A).

Hero wins with a straight, queen high(J 8).

A kerdesem az lenne itt,hogy hiba volt a turn es a river megadas?Vagy vissza lehetett volna emelni mar turn-on vagy akar riveren?
      Azert nem tettem mert feltem,hogy KJ van nala...
  • 9 válasz
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      szia

turnön raiselném mivel elég kicsit betel 1/2potot,FD kint van még settle is berakja és még a AQval is.KJ-je van szedtünk fel BD FD szal turnön a raise/broke eröltetni kell
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Mivel azt sem tudjuk, hogy ki ellen játszunk, így a lineom standrad módon játszanám. (Az, hogy nem full stack elárul valamit.) Minél hamarabb menjen be a stack.

KJ-ből kevevesebb lehet nála, mivel 1 J-t blokkolunk. Ez növeli az esélyeinket a nutsra.

Flop, ez nálam nagyon sima 3bet kisebb sizeal, 2,2$-ig. Nem szeretném átadni a kezdeményezést, mert sokszor lesz ez blöff, amire rákontrázhat a flopon, mert az övé nagyobb. Ez mondjuk mind csak spekuláció.

Turn, folytatnám tovább a betelést. Bet/broke ofc.

River, ha nem ment be a turnön, akkor shove.

Így, turnön, ha nem is emeltünk, riveren mindenképpen meg kell emelni.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Flop reraise és call mellett is lehet érvelni villaintől függően szerintem.

Ha tudjuk vagy sejtjük, hogy túljátszik Qx-et ilyen boardon -> flop könnyű raise/broke

Ha nem játszik túl Qx-et akkor szvsz inkább call, flopon kevés gyengébb lap van a rangeben amit stackelni tudunk, viszont a value range is szűk -> több air, amiket a turn szinte mindig betel + 1 utca érték azokból, ez a kicsit 3x alatti betméret meg sok arcnál bluff size kb

Viszont ha flop call, akkor - főleg ezen a turnön - könnyű raise/broke, kicsit betel, riveren tuti nem folytatja airrel, a gyengébb value handeket meg simán beteszi itt.

Alapvetően elég sok action killer fog jönni, szóval turn legkésőbb mindnképp be kéne kerülni valami mód.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: maksagery

Hát ha már így játszottuk akkor river just call szerintem, itt kb 100%-ban adnia kell riveren AQ-val, hogy legyen ~53% a range ellen (ami itt rake után BE kb!).

Tök ellentmondásos lenne a line így, ha eddig AQ-ra tettük őt akkro tegyük be flop/turn, ha meg arra nem tesszük akkor riveren odds callunk megvan, de raiselni már nem tudunk.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Eredeti hozzászólás: maksagery

Hát ha már így játszottuk akkor river just call szerintem, itt kb 100%-ban adnia kell riveren AQ-val, hogy legyen ~53% a range ellen (ami itt rake után BE kb!).

Tök ellentmondásos lenne a line így, ha eddig AQ-ra tettük őt akkro tegyük be flop/turn, ha meg arra nem tesszük akkor riveren odds callunk megvan, de raiselni már nem tudunk.
      Valami elkerülte a figyelmem.

Mikor tettük AQ-ra?

Számításaim szerint egy value range (QQ, TT-99, KJs, QTs-Q9s, T9s, KJo, QTo-Q9o, T9o) ellen is 55% körüli részesedésünk van a riveren, amiben egyetlen 1 db AQ sincs.

Szval, miért csak call ez a river?
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ez a range is jogos, de ehhez meg tök fishnek kell lennie, és ismeretlen nálam =/= totál fish. De egyébként ha ilyen Q9o-val meg T9o-val calloz pre akkor simán be lehet tenni a call rangebe AQ-t is, és akkor nyilván push (de akkor meg megint csak be kellett volna tenni már turn legkésőbb).

Ha ezeket kiveszed (és ezzel együtt a QQ-t is), akkor már messze nem vagyunk elöl (még úgysem, hogy minden QT és pl Q9s T9s is bent vannak).

Én mondjuk kicsit túl feszes rangere tettem, és ilyen bottom2-ket már nem tettem be (nem értem miért mondjuk, ha AQ-val számoltam, talán mert AQ egy regfélébb arcnál valószínűbb lap a pre rangeben).

De lényeg, hogy kerüljön már be turn, amíg nem esik 1 lapos sor vagy pározódik a board, és akkor békesség van :D Ezen a riveren már szerintem tök határeset pusholni.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Természetesen. Kerüljön be minél előbb. Ez világos! ;)

Csak nem értettem, hogy hogyan jött az AQ a képbe :)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja, én inkább a reg irányba toltam a ranget, és pre ilyen Q9-cel nem számoltam abszolút, inkább pl AQ felé bővítettem, meg félrevitt a mutatás is :D

Mondjuk T9s még mehet regfélébb arcnál is a rangebe, szal nem tudom :) Határeset, nem nut sorunk van pározódott boardon, ismeretlen ellen...necces.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Nagyon sima flop 3bet/broke... Micron keveset blöffölnek általában ha raiselnek sem tudnak megválni a handtől, a board összefüggő szépen eltalál egy callranget, minden Qx, két pár, szett fizetni fog...

KJ-ből van 12 kombináció
      szettből van 9 db + két párok (tonna), + Jx-ek, kombó drawk ez legalább 30-40kombináció...

Szerintem hiba itt a csak call, ha erős handje van és lejön a 4 lapos sor, akkor nem nyerünk már valuet...

Gl,
      L.