[SH] NL10 - 33 - SB vs BB - flop bottom set [13.03.08]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($8.28) 83bb
      UTG+1 ($10) 100bb
      CO ($9.10) 91bb
      BTN ($10.22) 102bb
      DavidDorky (SB) ($11.06) 111bb
      BB ($12.83) 128bb

Pre-Flop: ($0.15, 6 players) DavidDorky is SB 3:heart: 3:diamond:
      4 folds, DavidDorky raises to $0.30, BB calls $0.20

Flop: 9:club: 3:spade: 8:heart: ($0.60, 2 players)
      DavidDorky bets $0.40, BB raises to $1.20, DavidDorky calls $0.80

Turn: J:club: ($3, 2 players)
      DavidDorky checks, BB bets $1.85, DavidDorky calls $1.85

River: A:heart: ($6.70, 2 players)
      DavidDorky checks, BB bets $4.05, DavidDorky folds

Final Pot: $6.70

BB wins $14.50 (net +$7.10)

DavidDorky collects $0.00 (net -$3.35)
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      BB: 25/20/3.2 - 630 hands. F To CB: 48. Raise CB: 14. Agg F-T-R: 35%-29%-24%. WTSD: 17. Won at SD: 65

Hogyan játszanátok?

Riveren egyértelműen verve vagyok. Ám a leosztás után azon filóztam, hogy ez már turnön is egyértelmű? Helyes lenne turnön x/f-olni?
  • 10 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Hát ezt tuti, hogy sehol sem dobnám el :)

A turn ch/fold nagyon rossz lenne szerintem, eleve over is jött, turn még csomószor barrelezi a blöfföket, sosem lesz jó a flop call-turn fold line.
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      egyértelműen verve? OMG OMG OMG a négyzeten :coolface: de most komolyan ha nem vakharc lenne még akkor se dobom el szerintem... de SB VS BB??? OMG!!! :megusta: sima 3utca call SŐT SŐT ráborítanám riveren így vakharcban biztos isten... mennyi mindennel rád emelhetett flopon?? amit versz végig?? 89 A9 (A8,K9) j9 (j8) TT is akár, meg a millinyói random blöff de azokat lehet nem lövi 3 utcát akkor is reálisan mi ver? 88 99 meg egy T7 QT? önnyi!!! és az tuti hogy a 88 99el se emelnék rád floppon, mert mi a kociheresnek?? luksort nemhiszem hogy raiseli marad a T7 amit van értelme TALÁN raiselni egy aggró arcnak floppon szerény véleményem szerint... (esetleg lehet ott JJ QQ KK AA is mert végülis lehet ebből is csak a JJ AA bukó neked de itt egyszerűen nem lehet dobni szettet szerintem)

hogy játszanék: flop bet/call, turn check/call, river check/raise all in (de a call kötelező)

nem vagy te egy kicsit szuper nitt?

(és elnézést ha sértő lenne aá hangvétel nem annak szántam)
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hát lehet egyik nagy leakem az, hogy bizonyos spotokban túlságosan is leszűkítem villain skáláját. Ezért is osztottam meg ezt a leosztást... :)

Mindenki szerint hiba itt riveren dobni bottom setet?
    • petyusa
      petyusa
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 4.291
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Hát lehet egyik nagy leakem az, hogy bizonyos spotokban túlságosan is leszűkítem villain skáláját. Ezért is osztottam meg ezt a leosztást... :)

Mindenki szerint hiba itt riveren dobni bottom setet?
      Ellen biztos, hogy hiba. Viszonylag laza játékos, raisecbet-ét sem mondanám kevésnek, rengeteg blöff lesz benne. Ráadásul ami téged ver, azzal flopon nem is emelne vissza.
    • DavidPs87
      DavidPs87
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.03, Hozzászólások: 715
      Én is hasonló cipőben vagyok, hogy túlbonyolítom a bordot és csak olyan handeket teszek a kezéba ami ver. Turn c/c akkor river is szerintem legyen c/c. v c/r A fordított gondolkodás mit mond? //bb szemszögéből. Flop nincs semmid ezért raselem a flop beted, turn nekem jó nincs semmid river A megint nekem jó.// Így flop simán emelhet Ax, Kx el vagy pp vel ami nem szettesedik.

A flop száraz settel nincs értelme emelnie aminek húzója van az TJ, 67 amivel emelhet.
    • rarpisz
      rarpisz
      Bronz
      Regisztrált: 2009.12.04, Hozzászólások: 642
      River call, arra számítva hogy többször bukod a potot mint nyered.
      Szerintem közel se olyan egyértelmű mint ahogy a többiek írták. A riverre sokszor nem fog eljutni gyenge lappal. WTSD w$SD értéke alapján kb 0% a river blöff range. Ezenfelül te is kicsit nitty vagy úgyhogy meglepődnék ha flop és turn call után nem ijedne meg kicsit az illető. A floppon simán lehet nála set; oe (10J-t turnön kizárnám mert azt majdnem biztos hogy elcheckelné, de a riveren biztos). El tudom még képzelni hogy így játsza meg AJ-t A9-et értékért. Amugy a turn és river bete nem tünik monszternek de azért fentebb említett okok miatt nehéz elképzelni hogy gyengébb két párokat így játsza meg. Air-t se nagyon látok, mert egyrészt nem sűrűn blöfföl a riveren az illető, másrészt a legtöbb blöffjéből made hand lett amikből a legtöbbet elcheckelné a turnön v riveren. De van azért pár hand amit verünk, a pot odds is fasza és lesz legalább read hogy mivel valuebetel ilyen kicsit a riveren.
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      szerintem nagyon fontos hogy ez vakharc és egyszerűen semmi jobbal nincs értelme emeljen flopon... riveren pedig oké hogy valsz checkelne egy párral de annyi két pár lehet nála mint égen a csillag, és azért akármilyen reg pont azért mert nem szokott blöffölni riveren ha gondolkozik akkor ő tudja hogy tudhatod róla hogy nem blöfföl és ilyenkor mégis lesz értelme blöffölnie rádásul ez a A is inkább neki segíthet téged meg egyáltalán nem gondol erősnek...

kíváncsian várom az elemzést egyébként :s_thumbsup:
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      turn ch/push sztem
      amit barrelez biztosan azok a turnolt fd, tj ilyesmi amivel lehet lecalloz, ha meg nem akkor eq dobatunk
      +sok rossz river jöhet ahol ő befejezi a bluffjeit mi meg dobhatunkon a rivereken fejezi be a bluffjeit amin dobnunk kell kb
    • JJWic3
      JJWic3
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.26, Hozzászólások: 338
      Itt az a kérdés,hogy mivel emel flopon.Én adtam neki egy elég tág ranget:
      JJ,99-88,AJ,A9-A8,QT,J8,J9,98,76,T7,JT. De lehet,hogy a sorhúzókkal inkább csak megadna.A turnon mondjuk folytatja a JJ,99-88,AJ,QT,J8,J9,89,67,T7.Még ez ellen a range ellen is van 60% equitynk a turnön,szóval szerintem ez c/r turn,meg a sizeingja is elég kicsi a turnön,és riveren is. sdrink:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Az biztos, hogy sehol sem lehet dobni szerintem...

Turn x/push egy jónak tűnő line, különösképp ha riveren nem fejezi be a blöffjeit, mert így ugye csak a valuet fizetjük ki, blöffök meg chb-nek...

Ellenben nekem flop 3bet is tetszik, annyira nem nagy a raise%-a, hogy tele legyen airrel ha meg valami 67, JT, TT+a 9x-e van, amit megraisel (csinálnak micron furcsaságokat), akkor jön value ezekből a gyengébb lapokból, drawkból... Nyilván ha tele van trashel, akkor csak callozni szabad... De nem feltételezem, hogy blöff heavy feltétlenül, 89-et is emelheti pl valueból, amiből jóval több van mint szettből... Sajnos OOP is vagyunk flopon, ami miatt játszhat flop raise, turn csekk linet is :/

Így játszva call river. A river shove picit necces, elég nagyot betel, és elég passzív riverre érkezve (plusz nityn nyeri terítéseket), persze lehet néha riverelt Ax de nem hiszem, hogy ilyen betsizel beteli (3/4 pot elég erős)....

Gl,
      L.