[SH] Nl10 AJ (deep200bb) [2013.03.08]

• flamingo808
      flamingo808
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.15, Hozzászólások: 388
      $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $20.80 (208 bb)
      CO: $13.35 (133.5 bb)
      MP: $10 (100 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      SB: $25.44 (254.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with A J
      2 folds, Hero raises to $0.30, SB raises to $1, BB folds, Hero raises to $3.10, SB calls $2.10

Flop: ($6.30) 2 J T (2 players)
      SB checks, Hero bets $2, SB raises to $5.99, Hero calls $3.99

Turn: ($18.28) 6 (2 players)
      SB bets $13.02, Hero calls $11.71 and is all-in

River: ($41.70) 5 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $41.70 pot ($1 rake)
      Final Board: 2 J T 6 5
      Hero mucked A J and lost (-$20.80 net)
      SB showed 9 9 and won $40.70 ($19.90 net)

200bb Deep

SB 25/23 hands:252
      3bet 13,6 (sbröl 7,4) Fold:45
      4bet 18,2 4bet range:5,2

Flop cbet 86 Fold:33
      turn cbet 60
      Agg% f/t/r 50/48/33
      wtsd 26 won:83
  • 3 válasz
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      pre miért nem callozod? én pozi miatt lecalloznám
      flop ha cbetel call ha nem cbetel betelnék de emelésre valsz dobnám
      turn ha cbetel call ha nem check
      river kb bármi nemü hívásra fold

így játszva:
      nem tudom nem értek a deep játékhoz annyira de nem nagy ez a 4bet? (ha deepen kell ekkora nem szóltam)
      flop belehívsz hát jó méretről nem tudok nyilatkozni deep játék miatt, raise az elég kellemetlen de oddsot nézve adható
      turn viszont kegyetlen szörnyű szerintem ez a megadás ha az ászod treff lenne talán ok...
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Nekem nagyon nem tetszik a megjátszás. Több ponton sem...

-deepen semmiképp sem 4-Betelnék itt vissza, hanem csak calloznám
      -deepen nem a TPTK szerű handekben van az igazán nagy value, hanem az SC-kben amikkel nutsra húzhatunk, és a pp-kben amikkel set miningolunk
      -nem akarunk tehát már pre potot építeni egy AJo-val, mert ha be is találunk, akkor is sokszor leszünk irtó kellemetlen helyzetbe
      -itt még AK-val sem 4-Betelnék (kivéve talán, ha az ellenfél maniac) - egyszerűen legtöbbször kiszorítasz minden gyengébb kezet
      -a size-ról meg nem is beszélve - 2.5x-ös bőven elég volna (mert mint már mondtam, amúgy sem kell potot építenünk)

Ha már így játszottad:
      -nem tetszik ez az kicsi CB ezen a drawy flopon
      -illetve ahogy x/r-t kaptál, azonnal elengedném - egyszerűen azért, mert a cold call 4-Bet deepen (egy optimális statokkal rendelkező arc ellen) nagy erőt mutat - főleg, ha egy ilyen x/r-el párosul
      -ha megadsz, rengeteg rossz turn érkezhet, és egyszerűen nincsenek outjaink sem sokszor
      -én ilyesmi skálát adnék a kezébe flopon:

Asztal: J:club: T:club: 2:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        21.64%  20.12%     1.52% { AhJd }
      MP3        78.36%  76.84%     1.52% { TT+, AQs+ }

Ennek függvényében pedig egyszerűen nincs további keresni valónk a leosztásban. Szerintem. :)

Ja és az semmiképp ne tévesszen meg, hogy épp most mi volt a mutatás. Engem is meglepett. De általánosságban véve a tanácsaim szerintem helytállóak lesznek egy ilyen spotban, egy ilyen ellenféllel szemben.

GL! :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket. Jó lett, különösen Te postod DD nagyon igényes. Respect!
      Nagyrészt egyetérteni tudok:

Megjegyzéseim/Kiegészítések:

Preflop
      ha tudod ellenfeledről, hogy sokat 3betel pl Ax-ekkel vagy magas a 3bet%-a az adott szituban (pozícióban), akkor simán jó lesz a call preflop
      inkább gyengébb handet választanék 4betre (blöffből) valueból meg kevés az infó, hogy képesek legyünk, valóban csak nagyon nagy maniac fish ellen jöhet szóba a value AJ, erről viszont itt nincs szó

Postfop
      ahogy írták könnyű b/f a flopon, egyszerűen amivel ott visszaemel 200bb deepen az mindig minimum overpár, de inkább két pár, szett és flop flush fele megy el, flop flushok meg crusholnak csak BD full, póker segíthet:)

Gl,
      L.