[SH] NL 10 A5s blöff

• nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $18.10 (181 bb)
      SB: $7.86 (78.6 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $10.73 (107.3 bb)
      Hero (MP): $10 (100 bb)
      CO: $8.21 (82.1 bb)

Preflop: Hero is MP with A 5
      UTG folds, Hero raises to $0.30, 2 folds, SB calls $0.25, BB calls $0.20

Flop: ($0.90) 9 3 4 (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks

Turn: ($0.90) J (3 players)
      SB bets $0.30, BB calls $0.30, Hero raises to $1.50, SB folds, BB calls $1.20

River: ($4.20) K (2 players)
      BB checks, Hero ?

SB: 21 hand 43/0
      BB: 31 hand 23/13
      33/20/25 agg%
      33 wtsd 1/2 wonatsd

Flop 3way lap nélkül ip sem cbetelek, ez hiba?
      Turn jobb itt a call? Sok river nem jó, aztán 54o-al elviszi a potot, ezért raiseltem, hiszen 1/3 donk és ezt csak call ilyen boardon gyengeséget mutat :D
      BB a turn 2 call után szerintem besült draw, esetleg AJ, de azzal sem biztos, hogy flatelne pre.
      A besült drawkat általában verem vagy split ezért jobb itt a chb, mint 1/2-et bele blöffölni?
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Számomra egy kicsit laza az A5s MP open raise, de asztala válogatja... :)

Flopon így 3 way nem C-Betelném én sem, mivel csak egy GS+BD flushünk van. Ha csak egy ellenfél lenne, még simán lőném.

A turn emeléssel az a bajom, hogy két ellenfél van, és egyikük legalább valószínű tovább jön egy made handdel. Bár van vagy 12 outod és a gay size is talán emelés mellett szól... Nem tudom. Kíváncsi leszek itt más véleményére is. :)

Rivert már inkább nem blöffölném. Vagy ha mégis, akkor egy ilyen 2/3-ad pottal, hogy maximalizáljuk a FE-t és minden esetleges 9x-et és Jx-et szórjon.
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      A2s-A5s még régen azt olvastam jó open utg-ből is, de lehet le vagyok maradva, mint a PP témában, tegnapig 22-t is vidáman openeltem utg.
      Turn ha callozok és riverre jön a lapom, akkor gyakran dobálnak ellenem ( sztem elég egyértelmű is vagyok olyankor ). Lehet túl nagyot nyitok? 1/2 körül betelnék olyankor.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Nem feltétlenül hiba az Axs laza open. Waki például előszeretettel alkalmazza. Csak ugye Ő edzéseken is NL25+. És akkor is főleg abban az esetben, ha az asztal engedi. Illetve "kicsivel" nagyobb lehet a postflop skillje is a miénknél. :coolface:

Amúgy SH-n legtöbbet azt mondják minden pp open, mindenhonnan. Bár én is találkoztam már olyanokkal, akik UTG+MP csak ilyen 66-77+ openelnek. Igazából ez hozzáállás kérdése...

Vannak persze spotok, amikor ki lehet hagyni egy-egy ilyen opent kis pocketekkel - például túl kicsik mögöttünk a stackek, stb. :)
    • ludassh
      ludassh
      Bronz
      Regisztrált: 2013.01.07, Hozzászólások: 6
      .
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Preflop
      Jó a preflop emelés, ha fishek ülnek a vakokban, ahogy látom most is ez volt a helyzet:)

kis pp-ket akkor nincs értelme emelni, ha sok jó reg ül mögötted, akik nem nagyon dobálnak postflop és nyilván egy 22-55-re mindig overlapos board jön és kellemetlen szitukba kerülünk (kevés lapot tudunk barrelezni, lazán calldownolnak ilyesmi...

Ha fishek vannak, fit or fold gyenge regek, akkor simán mehetnek kis pocketek... Axs-ek jobban játszhatóak ebből a szempontból.

Postflop
      két fish ellen std flop chb, turn only call és csak equityt játszunk, ha nincs FE...

Így játszva chb-zek, nem hiszem, hogy Jx-et eldobnak, max overbetre vagy shovera, és nem abban van a value... Néha lehetünk elől is A highal rosszabb drawk ellen.

GL,
      L.