[SH] NL5 - ATo [2013.03.10.]

• nfgabor
      nfgabor
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.14, Hozzászólások: 830
      Erre mit mondtok? jó a blockbet/fold riveren h én irányítsam a betméretet ne az legyen h odacheckelem aztán akkorát hív h nem tudom megadni?

btn ismeretlen 33/22, 14 totAFq, 9 hand alatt

BTN: $9.45 (189 bb)
      SB: $5 (100 bb)
      BB: $5.09 (101.8 bb)
      UTG: $4.84 (96.8 bb)
      Hero (MP): $10.46 (209.2 bb)
      CO: $4.01 (80.2 bb)

Preflop: Hero is MP with T:heart: A:spade:
      UTG folds, Hero raises to $0.20, CO folds, BTN calls $0.20, SB folds, BB calls $0.15

Flop: ($0.62) T:spade: 6:spade: A:diamond: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.40, BTN calls $0.40, BB folds

Turn: ($1.42) Q:spade: (2 players)
      Hero bets $0.90, BTN calls $0.90

River: ($3.22) 8:diamond: (2 players)
      Hero bets $1.20, BTN calls $1.20

Results: $5.62 pot ($0.23 rake)
      Final Board: T:spade: 6:spade: A:diamond: Q:spade: 8:diamond:
      BTN mucked Q:diamond: T:diamond: and lost (-$2.70 net)
      Hero showed T:heart: A:spade: and won $5.39 ($2.69 net)
  • 10 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Tetszik a line. A flopon esetleg nagyobbat C-Betelnék két ellenfél ellen, ilyen húzós boardon - még ha top2 is van nálunk.

És igen, én is ezt a river megoldást választanám. :)
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Regisztrált: 2009.05.26, Hozzászólások: 2.843
      Szie!

3way potba T2P-al ennyire húzós bordon talán nagyobbat is emelhetnél, hisz pont a húzókat szeretnéd fizettetni.

Riveren viszont a második sor is odaért, így én még kisebb sizet is el tudnék képzelni, ha a tervem blockbet/fold.

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: AdTs6sQs8d
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP3 5.26% 0.00% 5.26% { AsTh }
      BU 94.74% 89.48% 5.26% { AhAc, TdTc, 8h8s, 8h8c, 8s8c, 6d6h, 6d6c, 6h6c, KJs, J9s, AhQh, AcQc, AcTc, KJo, AhQd, AhQc, AcQd, AcQh, AhTd, AhTc, AcTd }

Mondjuk lehet, hogy ennyire értékskálája nem lesz, de talán még a river x/f is szóba jöhet, mert nem nagyon van gyengébb ami megadhatna.

Üdv: V
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Nekem nem tetszik a skálád, Viksy! :)

66/TT/AA legtöbb esetben (még ha fishről is van szó), legkésőbb turnön azért elkezdi sunyin építeni a potot. Főleg ilyen board mellett...

Meg eleve mivel ismeretlen az arc, kötelességünk valamivel több gyengébb kezet is adni neki. Például Te QT-et nem is adtál neki (ami jelenleg nála volt), holott egyáltalán nem kizárható teljes bizonyossággal.

Jó volt tehát szerintem így a megjátszás.

De várjuk mások véleményét is! :)
    • Viksy
      Viksy
      Arany
      Regisztrált: 2009.05.26, Hozzászólások: 2.843
      Ami nála volt...

Nem néztem meg a végét (most se) mert az erősen befolyásolhatna! A felsorolt lapokkal pedig ha turn el kezdené építeni a potot, akkor simán blöffbe fordítaná az SD képes lapját, sokkal inkább olcsón szeretne eljutni terítésig. Az már más kérdés, hogy AA/TT miért nem 3betelt...

De persze várjuk mások véleményét :s_thumbsup:
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Van egy ilyen érdekes játék, ami sokat segíthet a fejlődésben (én is olvastam róla és szeretném is egyre többet gyakorolni) - ami arról szól, hogy sorba veszünk olyan leosztásokat, ahol volt mutatás és utcáról utcára megpróbáljuk leszűkíteni az ellenfél laptartományát úgy, hogy előtte nem láttuk. Majd ha a riverre érve benne van az általunk leszűkített tartományban az aktuális mutatás, akkor "nyertünk".

Ezért sem tartom lényegtelennek, hogy mikor mit mutat az ellenfél. :)

Persze hosszútávon a hangsúly, de ha itt nem tettük bele egy ismeretlen ellenféllel szemben a mutatott lapját, akkor nem volt teljesen jó a felállított range. :)

Szerintem.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Ez a játék honnan van?:D Mert utóbbi időben sorra ezt tanácsolom mindenkinek, hogy ezt gyakorolják, prefloptól kezdve természetesen folyamatosan szűkítve...

BTW ennek a játéknak a lvl 2-es változata, amikor megnézed melyik a legplusszevesebb moved ez ellen a range ellen, pl lehet a river bet skálája ellen hátul vagy (tehát megadni nem tudsz)viszont ha blöffbe fordítod a handed, akkor callozni sem tud, esetleg blockolva fogod is az egyik szettet ilyesmi, flusht...

Bocs, elkalandoztam:D

Tetszik a line. A flopon esetleg nagyobbat C-Betelnék két ellenfél ellen, ilyen húzós boardon - még ha top2 is van nálunk.
      Ez meg ok, micron elég sok a fish, simán adhatják rosszabb két pár és minden Ax, ha meg ezeket betesszük, akkor már plusz ev a kisbet a riveren, még pl QJ (flop lyuksor és mondjuk turn egy FD) is megadhat egy kisebb betet ...

Flopon meg egyet értek, hogy kötelező nagyobb beted van, mert a call range nagyrészt Ax, az meg eléggé rugalmatlan lesz itt...

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Ez a játék honnan van?:D Mert utóbbi időben sorra ezt tanácsolom mindenkinek, hogy ezt gyakorolják, prefloptól kezdve természetesen folyamatosan szűkítve...
      Hogy honnan? Hát én először például Naturalwest naplójában olvastam róla, és nagyon megtetszett, mert ha ráérez a dologra az ember, és egyre több és bonyolultabb leosztással játszadozik így el, akkor jelentősen fejlődhet a hand reading képessége. :)

Level2 is érdekesnek tűnik, de egyelőre még maradok a játék demó verziójánál, ameddig közel tökélyre fejlesztem. :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Oks, fura hogy pont mostanában kezdtem el terjeszteni én is: ) Kár, hogy már angolok is rájöttek:) bár nem ismerem ezt a naturalwestet, de ty az infóért:)
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Oks, fura hogy pont mostanában kezdtem el terjeszteni én is: ) Kár, hogy már angolok is rájöttek:) bár nem ismerem ezt a naturalwestet, de ty az infóért:)
      Naturalwest PS fórumtag. Ő írta szerintem az oldal egyik legzseniálisabb pszichológiai cikksorozatát. Ha még nem találkoztál vele, mindenképpen lesd meg! :)

Mentális felkészültség és maximális teljesítmény
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Köszönöm szépen! :f_thumbsup: