[SH] NL5 - AKo [2013.03.10.]

• nfgabor
      nfgabor
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.14, Hozzászólások: 830
      Itt úgy totál az egész kérdéses. A pre calltól kezdve a calldownig minden. Hogyan kellett volna ezt helyesen :)

villain 9/9 11 hand alatt

BTN: $13.98 (279.6 bb)
      SB: $5 (100 bb)
      BB: $7.83 (156.6 bb)
      Hero (UTG): $5.68 (113.6 bb)
      MP: $8.41 (168.2 bb)
      CO: $5.40 (108 bb)

Preflop: Hero is UTG with A:club: K:spade:
      Hero raises to $0.20, MP raises to $0.35, 4 folds, Hero calls $0.15

Flop: ($0.77) 6:club: 4:diamond: Q:spade: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.30, Hero calls $0.30

Turn: ($1.37) A:spade: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.35, Hero calls $0.35

River: ($2.07) 8:diamond: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.65, Hero calls $0.65

Results: $3.37 pot ($0.14 rake)
      Final Board: 6:club: 4:diamond: Q:spade: A:spade: 8:diamond:
      Hero showed A:club: K:spade: and won $3.23 ($1.58 net)
      MP showed K:club: J:diamond: and lost (-$1.65 net)
  • 6 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Hát igen, elég passzív linera sikeredett. Szerintem sem ez az optimális. :)

Tehát...

Ugye ellenfelünk vélhetően fish, mivel egy gondolkozó játékos nem fog micron MP-ből UTG-re min3-Betelni. Mondjuk máshonnan sem. :D

Itt a cold call azért nem tetszik, mert OOP leszünk, kezdeményezés nélkül és egyáltalán nem fogjuk tudni hol állunk a partiban - ergo rá leszünk kényszerítve erre a passzív coldawnolós-találgatós megoldásra, ami hosszútávon nem lesz nyereséges - mivel sokszor kell x/f-olnunk vagy flopon, vagy turnön, de legkésőbb riveren, ha csak nem találunk be.

Itt preflop tehát előnyben részesítenék egy 4-Betet. Addig, amíg az ellenfél ismeretlen, ez így NL5-ön inkább egy 4-Bet/fold lenne, mivel nem fognak lightan 5-Betelni egy min3-Bet után a fishek sem. Ha 5-Bet érkezne, akkor szinte egészen biztosan QQ+/AK skálával állunk szemben, amit a fishek néha szeretnek így túlvariálni.

Illetve a 4-Bet mellett szól még az is, hogy miénk lesz a kezdeményezés is, illetve ha csak megad, akkor az esetek nagyon nagy hányadában elöl érezhetjük magunkat. Illetve rengetegszer tudjuk agyon dominálni az Ő kisebb Ax és Kx handjeit.

Tehát a 4-Bet itt szerintem totális +EV:
      1-kezdeményezés a miénk lesz, és irányítani tudjuk az akciót
      2-meg tudjuk nagyjából hol állunk a partiban és nem fogunk hibákat elkövetni olyan sűrűn a passzivitásunk miatt - vagyis pénzt égetni
      3-jelentősen több valuet nyerhetünk, amennyiben megad (és ez sokszor lesz, ahogy éppen most is tette volna KJ-val) - alapból agyondomináljuk a kezét

:)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Preflop
      Ez a 4bet koncepció új nekem:D még gondolkodom rajta:)

Mekkora méretet választanál? minizni nem kéne ha meg std-t emelünk, akkor eléggé fájna a dobás, nekem 0.80-0.85$ kb szimpi...

Mindenesetre a std nálam is csak a call, mert MP feszes volt eddig és nem látok rosszabb handet (néha lehet reg is), ha meg dobálja a handeket amiket dominálunk és csak jobb tolja vissza, akkor már nem jó a 4bet, azaz ha nincs call range. Nyilván ha ezzel callozna az nem lenne rossz, de azért is inkább call, mert nem akarok nagy potot ismeretlen ellen, sehogy sem örülnék, ha csak callozna annak sem:)

De ne érts félre, még gondolkodom rajta, kis infóval még lehetne jó, esetleg ha tesztelted ismeretlenek ellen és van mintád, még beszélhetünk róla:)

Postflop
      Flop ~harmad potra belefér a call, végülis, ha félpotot elérné, akkor dobnék...

turnon kötelező raised van (raise/fold), drawk ellen nem kell nagyot, szerintem ilyen kis betre riveren is lehet raise/foldolni kb...

Gl,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Mindenesetre a std nálam is csak a call, mert MP feszes volt eddig és nem látok rosszabb handet (néha lehet reg is)
      Reg egy ilyen értelmetlen gay 3-Bettel?! Erősen kétlem... :)

Itt én mindig fishként kezelném az ilyet NL5-ön.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      nl2-5-10 regek szerintem csinálnak furcsaságokat: ) bár igaz, hogy rég voltam a limiten, de el tudom képzelni hogy be akar vonzani a potba a reg ilyen betmérettel, és valamilyen szinten reg valahol nem, mondjuk ezt leaknek nála, de nem fog stackoffolodni gyengébbel meg callozni se: /
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Én erősen itt mozgok egy ideje a micro limit dzsungelében, és abban igazat adok, hogy a regek is néha csinálnak furcsa dolgokat - de ez már a furcsánál is furcsább lenne egy regtől. :D

Ergo egyből kapná a fish színkódot tőlem.

Amúgy meg ha megnézzük a jelenlegi esetet - ugye KJo volt nála. Szerintem ez a játékos, aki a fejébe veszi, hogy egy UTG opent 3-Betel vele (nem mintha mindig elgondolkozna azon, hogy kit és miért 3-Betel, sőt) - tehát ez az ellenfél simán cold callozhat is vele, mert megtetszett neki a kéz és kész. Flopot akar nézni. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Hát, tényleg nem tudom, mert mondhatjuk hogy addig eljut hogy UTG-t nem érdemes flatelni KJo-val ezért inkább blöffbe fordítja, de nagyot nem is akar betelni : )

Mindenesetre én nem szívesen tenném be pre az AK-t utg, mp és ha becalloz se vagyok biztos hirtelen, hogy csak jobbal calloz be, ha meg csak JJ+ calloz mondjuk és AQ, KJ, KQ etc dob, akkor rossz a helyzet, de ha azt mondod ezt játszod és flatelnek dominált lapokkal, akkor OK.

GL