[SH] Nl10 Jj [2013.03.10]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($5.26)
      BB ($11.60)
      UTG ($9.27)
      Hero ($10.50)
      CO ($6.22)
      BTN ($7.40)

Dealt to Hero J:heart: J:club:

UTG raises to $0.50, Hero calls $0.50, fold, fold, fold, fold

FLOP ($1.15) 5:heart: 2:diamond: 4:diamond:

UTG checks, Hero bets $0.80, UTG raises to $1.60, Hero ?

UTG 65/23 kevés hand, a hand pillanatában annyit tudunk kb, hogy nagyon fishnek tűnik...

Tipikusan az a szitu, ahol valójában nem tudom mit kellene és akármit csinálok utólag úgy érzem, hogy rosszul csináltam :)

1. Pre csak calloztam, mert hátul ült egy hatalmas 3bet happy fish, aki ellen simán beraktam volna, ha akciózik (kb mindennel flateltem volna emiatt)

2. Flop mit kellene? Több megoldásra gondoltam:
      - call raise, blank turn push a betjére, ha esik sor vagy szín akkor fold
      hátrány, hogy semmilyen turn sem blank szinte, minden turnön csökken az OP kombók száma amiket stackelni tudunk (és értelemszerűen több set is lesz), viszont a nut fd-ket valszeg még ott is berakná...szóval alapvetően járhatónak tűnik, de valuet vesztünk OP-k ellen
      - flop get it in, viszont itt nut fd-k ellen szar EQ-nk van, gyengébb OP-ket agyonverjük, QQ+, set meg agyonver minket

Infó hiányában nem hiszem, hogy pure air ranget feltételezhetünk itt, viszont szerintem simán ch/raiselheti semi bluffokat itt (főleg nut fd-k), amik ellen annyira nincs jó EQ-nk így, főleg ilyen AKs, AQs ellen :(

Dobni elég weaknek tűnik ekkora kacsa ellen...mi lehetne jó itt? 92bb-vel is ül csak...

Még annyit hozzátennék, hogy a hand pillanatában még kisebb volt a PFR-je, szóval túl sok random SC-re nem nagyon tettem a pre raise után (kizárni persze nem lehet ilyen arcnál akkor sem ha 10% alatt van neki :) )

Ui.: ahogy most stoveolgatok, reálisan nézve itt a flop nem leszünk jobbak flipnél (hacsak nem rakja be random GS-tal meg ilyen hülyeségekkel). És az a baj, ahogy így stoveolgatom a range ellen, szinte minden turn lapon _gyengül_ az EQ-nk, a flopon megadott range ellen, így lehet jobb lenne inkább a flopon bet/foldolni.
  • 6 válasz
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      szia flopon be kell rakni sztem 66-TT mindent versz lesz over pár is,de sokszor 77 trükközik,broke flop
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Na, ez valóban érdekes spot. Kösz, hogy feldobtad. Én is gondban lennék/szoktam lenni ilyen helyzetben. Ahogyan most is agyalok rajta. Nem könnyű egyből válaszolni rá. :)

Azt is jó lenne tudni, hogy eddig milyen sizeokkal open raiselt, mert az 5x ugye nem standard. De így hogy nem volt minta róla, ez az infó sem él...

Most megyek és gondolkozom még rajta a nap folyamán néha. :P

De nagyon kíváncsi vagyok a többiek véleményére is! :s_thumbsup:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Arról semmi infóm nem volt akkor, hogy mekkorákat raisel pre, és hiába nézegettem vissza gyors a historyt az asztalon, az előző handekben sem találtam semmit ami releváns lett volna a hand szempontjából.

Ami nagyon meglep, hogy egy flop stackoff range ellen teljesen blank turnökön is csökken az EQ-nk, szóval a flop call/turn push semmiképpen sem lesz jó, hacsak nem lényegesen nagyobb súllyal van nut fd a flop ch/r rangeben, mint overpár (feltételezve, hogy azzal inkább cbetel).

Én egyelőre inkább a foldra hajlok, mert nekem úgy tűnik (amiatt, hogy sem a value sem a semi bluff range ellen nincs jó EQ-nk itt), hogy sosem lesz nagyon +EV betenni ezt, csak a varianciát növeljük, ráadásul nem is tudjuk milyen lazán stackoffol...tehát bőven lehetünk hátul is a call range ellen.

Egyedül az tart vissza, hogy az elmúlt pár napban ilyen 50-60bb fishek ellen sikerült bekerülnöm teljesen random lapok ellen, szal baromira nem akarnék itt foldolni egy ilyen A :club: Q :heart: -nak :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

pre nagyon sima 3bet for value
      flop nagyon nagyon nagyon:D sima stack off... És nem jó a call, mert ha drawja van, 4x-e van kisebb overpárja van, nem akarom hogy megijedjen és dobhasson, nem akarom, hogy csak szett ellen kerüljön be, ha lejön egy A vagy lejavuljon...

Ez reális:
      {22+,76s,AdKd,AdQd,KdQd,AdJd,QdJd,AdTd,JdTd,Td9d,9d8d,8d7d,76o}

Vezetsz 3%-al, és nincs benne hogy néha két over + GS-el így játszon pl ahogy írod AQ, AK AJ etc...

Egyébként ha cbetel, akkor is kötelező raise/broked van, minden Ax adni fogja, és nyilván hasonló rangel brokeolódik....

Nem tudom milyen ranget néztél:)

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Cool, köszi :)

Emlékeim szerint kb hasonló ranget raktam össze, kevesebb sima FD-vel, mint te, és kb ilyen 45-55% között mozgott az equitym attól függően, hogy milyen irányban szűkítettem vagy bővítettem...amúgy ezt nem tudom írtam-e, de nekem is ez a másik ami miatt nem tetszett a flop call, hogy a turnön kiesik csomó gyengébb OP amit OC miatt nem fog már berakni + több set kombó (plusz amire tökre nem gondoltam és stoveolgatásnál jöttem rá, hogy tök ugyanaz ellen a flop range ellen szinte any turn kevesebb EQ-nk van, vagy legjobb esetben ugyanannyi...).

Egyébként betoltam flopon, és emlékeim szerint 44-et mutatott (vagy 55-öt, de tuti setje volt :) ).
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      :)

Mondjuk ez fura, hogy ugyanazellen a range ellen turnon szinte minden lapon esik az equity? Nagyon meglepsz : )

De szerintem ekkora kacsa/fish ellen hiba dobni ilyen spotokban overpárt, amíg kevés infónk van, még ha a lineja erős is, de azért simán lehet kisebb overpár, néha draw, néha semiblöff...

GL,
      L.