[SH] NL30 KTo vs river x/r

• Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.14, Hozzászólások: 4.265
      $0.15/$0.30 No Limit Hold'em Cash, 4 Players

Hero (BTN): $31.40 (104.7 bb)
      SB: $41.02 (136.7 bb)
      BB: $34.03 (113.4 bb)
      CO: $31.25 (104.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with T K
      CO folds, Hero raises to $0.90, SB folds, BB calls $0.60

Flop: ($1.95) J A Q (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.46, BB calls $1.46

Turn: ($4.87) J (2 players)
      BB checks, Hero bets $3.65, BB calls $3.65

River: ($12.17) 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $7.58, BB raises to $28.02 and is all-in, Hero calls $17.81 and is all-in

Results:
      $62.95 pot ($3.14 rake)
      Final Board: J A Q J 2
      Hero showed T K and lost (-$31.40 net)
      BB showed J A and won $59.81 ($28.41 net)

Sziasztok!
      Mit gondoltok a leosztásról? Kérdés nélkül egy snapcall a riveren?
      A range szerintem ez lesz (abból kiindulva, hogy szeret passzívan vakot védeni):

Asztal: J:spade: A:heart: Q:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        72.72%  60.32%    12.40% { KcTd }
      MP3        27.28%  14.89%    12.40% { JJ, AQs-AJs, KJs-KTs, AQo-AJo, KJo-KTo }

Azért is postoltam ide ezt a kezet, mert egy eléggé őszinte játékosról beszélünk és felmerült bennem a kérdés, hogy fogja-e itt elégszer megraiselni a két pár/trips típusú handjeit, vagy a raisei mögött ennél jóval többször lesz full/poker?
  • 7 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      QJs/o is lehet nála, nem?
      Nem tudom az AQ mennyire reális egy ilyen line után. Inkább azt gondolnám, hogy a valuerange alja a trips.
      Kérdés, mit fordithat itt blöffbe, illetve mennyire blöffölne egyáltalán.

Ennek ellenére azt hiszem nem dobhatunk, egy blöff nélküli, konzervativ range ellen is megvan az oddsunk a callra.

Board: A:heart: Q:heart: J:spade:  J:club:  2:diamond:
             Equity     Win     Tie
      BU     37.50%  21.43%  16.07% { KdTc }
      BB     62.50%  46.43%  16.07% { JJ, AJs, KJs-KTs, QJs, AJo, KJo-KTo, QJo }

Az is érdekes kérdés, hogy tripssel, sorral emelne-e turnön, vagy azokat is slowplayelné riverig...
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Köszi!
      Hmm... úgy emlékeztem beleraktam azt is, furcsa is volt nekem, hogy ekkora equity-m lenne itt:)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Elég határeset döntés, főleg ha eddig őszinte játékosnak láttad. AQ-val szinte biztos nem fog itt emelni riveren, de szerintem KJ-val se nagyon. Besült húzót meg nem nagyon tudok neki adni. Sőt én azt mondom, hogy még a KT is necces, hogy pont a riveren emelne, de ez még azért elképzelhető.
      Én őszintén szólva jobban hajlok a fold felé riveren, mert a read és a statok sem azt mutatják, hogy nagyon lazán blöffölne, vagy tönkremenne.

üdv, pborisz
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Köszönöm az elemzést!
      Felmerült közben bennem egy olyan, hogy mi van, ha egy nem éppen jó játékosról beszélünk. Ezt az EP/MP limp értékek alapján merem állítani... ok, hogy LAG féleség, de nem hiszem, hogy az ilyen stílus nagyon engedné az openlimpeket...
      Mit gondoltok? Vagy esetleg szeret olimp/r-elgetni pl aggro fishek ellen ?(

Ebből kifolyólag pedig esetleg mégis emelhetné pl a slowplayelt Jx szerű handjeit, gondolván, hogy van még bennük érték... no de ez már csak találgatás:D
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      Szia!

Elég határeset döntés, főleg ha eddig őszinte játékosnak láttad. AQ-val szinte biztos nem fog itt emelni riveren, de szerintem KJ-val se nagyon. Besült húzót meg nem nagyon tudok neki adni. Sőt én azt mondom, hogy még a KT is necces, hogy pont a riveren emelne, de ez még azért elképzelhető.
      Én őszintén szólva jobban hajlok a fold felé riveren, mert a read és a statok sem azt mutatják, hogy nagyon lazán blöffölne, vagy tönkremenne.

üdv, pborisz
      +1.

Nem túl aggresszív arc, az ilyeneknél a river c/r nagyon erős. Szerintem ez olyan gyakran lesz full, hogy egyszerűen nem éri meg itt megadni.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Csubakoppanny
      Köszönöm az elemzést!
      Felmerült közben bennem egy olyan, hogy mi van, ha egy nem éppen jó játékosról beszélünk. Ezt az EP/MP limp értékek alapján merem állítani... ok, hogy LAG féleség, de nem hiszem, hogy az ilyen stílus nagyon engedné az openlimpeket...
      Mit gondoltok? Vagy esetleg szeret olimp/r-elgetni pl aggro fishek ellen ?(

Ebből kifolyólag pedig esetleg mégis emelhetné pl a slowplayelt Jx szerű handjeit, gondolván, hogy van még bennük érték... no de ez már csak találgatás:D
      Az, hogy PF sokat limpel még nem jelenti azt, hogy postflop túlértékeli a kezeit. Ugyanis ha ez így lenne, akkor 5k leosztás alatt nem lenne 55 a w$sd értéke. Szóval nem hiszem hogy ezen a boardon túlértékel egy Jx-et.
    • Csubakoppanny
      Csubakoppanny
      Bronz
      Rendben, köszönöm!:)