[SH] nl 10 - AQ

• fater95
      fater95
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.18, Hozzászólások: 149
      Üdv!

Known Players:
      MP3: £4,25 - 106 bb
      CO: £1,86 - 47 bb
      BU: £5,63 - 141 bb
      SB: £8,08 - 202 bb
      BB: £3,28 - 82 bb

0,02/0,04 No Limit Hold'em (5 Handed)
      Hand recorder for this hand:PokerStrategy.com SideKick 1.1.221.5

Preflop: Hero is BU with A:diamond: , Q:diamond:
      SB posts small blind (£0,02), BB posts big blind (£0,04), MP3 raises for £0,12, CO folds, Hero calls, 2 folds

Flop: (£0,30 - 7.50 bb) K:heart: , Q:club: , T:spade: (2 Players)
      MP3 bets £0,22, Hero calls

Turn: (£0,74 - 18.50 bb) 6:club: (2 Players)
      MP3 checks, Hero checks

River: (£0,74 - 18.50 bb) 4:club: (2 Players)
      MP3 checks, Hero bets £0,12, MP3 calls

Ismeretlen ellenfél.
      Tűrhető megjátszás volt? A riveren azt a kis betet azért csináltam, hogy blöfföt indukáljak, de mostmár azt mondom hogy jobb lett volna a standard fél-háromnegyed potos hívás, mivel nincs annyi besült húzó nála amivel rámblöfföljön, és a rang-e nagyobb részét párok teszik ki (kézbe párok, Qx, 10x), és ezek ellen jobb az ilyen nyitás. Jól gondolom?
  • 5 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Szerintem ha ismeretlen az ellenfél, nem építhetünk riveren az indukálás koncepciójára. Egyrészt egy ismeretlennek, de még halnak sem (kivéve ha egy nagy agró maniac) fogjuk a river x/r-ét gyenge kézre, vagy airre tenni, mivel micron ilyennel csak szökő évente találkozni. Főleg így, hogy szemmel láthatóan feladta a potot a turnön, vagy gyenge keze van.

Én itt szívesebben választanám a turn bet, river chb linet, mivel több érték lehet benne (még fizethet GS-al is), és tudni fogjuk hol állunk a partiban. :)

Így játszva pedig két checkje után nem lenne szerintem érték a river 2/3 pot betben, mert nem nagyon tud mivel callozni.
    • fater95
      fater95
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.18, Hozzászólások: 149
      Igen, akkor blöff indukálás kizárva.
      GS mit jelent? Sorshúzót? :f_pleased:
      Azért gondoltam a Turnt elcsekkelni, mert a kézbe párokat, Qx, 10x,-eket nem akartam dobatni, és riveren akartam biztosan értéket nyerni, +még nem akartam hogy megnőjön a kassza (bár mivel csekkelt, szinte kizárt volt hogy jobb legyen nálam turnon, szóval ez mind1 :f_pleased: )
      Akkor tehát azért lenne több érték benne, mert callolhat húzóval is, és esetleg Qx, 10x-el? De a kézbe párokkal meg nem biztos.. Több húzó kéz van itt nála, mint kézbe pár?
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      David +1 Fdket gyengébb Qxek TJ adja turn betet river chb.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: fater95
      Igen, akkor blöff indukálás kizárva.
      GS mit jelent? Sorshúzót? :f_pleased:
      Azért gondoltam a Turnt elcsekkelni, mert a kézbe párokat, Qx, 10x,-eket nem akartam dobatni, és riveren akartam biztosan értéket nyerni, +még nem akartam hogy megnőjön a kassza (bár mivel csekkelt, szinte kizárt volt hogy jobb legyen nálam turnon, szóval ez mind1 :f_pleased: )
      Akkor tehát azért lenne több érték benne, mert callolhat húzóval is, és esetleg Qx, 10x-el? De a kézbe párokkal meg nem biztos.. Több húzó kéz van itt nála, mint kézbe pár?
      GS=gutshot=lyuksor :)

Qx, Tx-eket nem dobatod sok esetben, és igen, jó pár eltévedt húzó is lehet nála, ami még fizet. Viszont ha riveren szembe találod magad egy nagy bettel, az nagyon kényelmetlen volna. Főleg ha egy ijesztőbb kártya számodra. Ezért is tartom jobbnak a turn bet, river chb linet. :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszi a handet és az elemzéseket.

preflop jó a call
      flopon jó a call:)
      turnon jó a bet, mert simán jöhet value rosszabbtól, gyengébb Qx, Qj pl, JJ, JT és a többi...
      riveren két utca csekk után nagyon gyenge, egy uderbetet megérhet (28-30cent környéke), de valóban ha ott visszaemel, akkor nem számíthatsz arra, hogy blöfföt indukáltál, főleg ha kapsz egy pusht, nem igazán tudod megadni, vagyis meg tudod adni, csak nem lesz plusz EV soha micron : ( , mert passzívak és nagyon kevesen blöffölnek river raisel.

Gl,
      L.