[SH] nl2 54s flop sor vs fish OOP

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Full Tilt, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $4.51 (225.5 bb)
      MP: $2.82 (141 bb)
      CO: $2.08 (104 bb)
      BTN: $2 (100 bb)
      Hero (SB): $2.73 (136.5 bb)
      BB: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 4
      UTG calls $0.02, 3 folds, Hero completes, BB checks

Flop: ($0.06) 8 7 6 (3 players)
      Hero bets $0.04, BB folds, UTG raises to $0.08, Hero raises to $0.22, UTG calls $0.14

Turn: ($0.50) Q (2 players)
      Hero bets $0.34, UTG calls $0.34

River: ($1.18) 7 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $3.93 and is all-in, Hero folds

Results:
      $1.18 pot ($0.07 rake)
      Final Board: 8 7 6 Q 7
      UTG mucked and won $1.11 ($0.53 net)
      Hero mucked 5 4 and lost (-$0.58 net)

Sziasztok,

UTG: 63/15 (122 h)

A hand pillanatában nem tudtam még hogy mekkorák a river betméretei, de azt tudtam hogy riveren agresszív.

Riveren mi a jó játék? x/c-ozni akartam, blockbet-elni nem akartam mert a river agresszíója miatt bet/call nagyon vékony lett volna.
      Read nélkül nem mertem megadni az overbetet. Nem is igazán a flush-től, inkább a pározódástól ijedtem meg.

Mire tennétek a river akciója után?
      Lehet nála T9,87,76,66,77,88, BD flush ami ver, amit én verek: 7x-ek, besült 9x, 5x-eket nem nagyon tennék a range-ébe, teljesen air 2 utca call után szintén nem hiszem hogy lesz nála, Qx esetleg, ill. TT+ - bár ezekhez már nagyon fishnek kell lennie.
  • 2 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Hát én ezt a handet - főleg NL2-őn - sokkal de sokkal gyorsabban játszanám. Mert ebben van az érték. :)

Ilyen spotban eleve legalább 2x potot betelnék. Gondolj csak bele, hogy egy fish mennyi mindennel tudja adni... És pont ez a lényeg, hogy nem kell ellene balanszálni. Ha pedig erre kapjuk a visszaemelést, akkor is akár a pot emelés utáni méretének 3-3.5x-esével emelnék vissza. Sok esetben már ilyenkor be tudjuk tenni a két párok, vagy aká a fishek OESD-i ellen.

Ezután, ha flopon csak megad, minden turnt legalább potolok. Ismétlem: legalább.

Ahogy játszottad: nagyon kellemetlen a helyzet amiatt, hogy nem tudatosan építetted arcátlan sebességgel a potot, ahogy fish ellen kéne. Sok eltévedt 7x két pár lehet nála, ami riverre nuts lett, illetve itt nem zárhatóak ki a BD flushök sem. Sőt... Alapból betelném a rivert, mert van benne value, de amint visszaemel én inkább a dobás felé hajlanék. Nem hinném, hogy elégszer callozott itt két utcát egy gyengébb 7x-el.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Köszi a handet és elemzéseket.

Természetesen úgy kellene felépíteni nl2-n a potot, hogy riverre be tudjuk tenni:
      azaz nagyobb flop raise, turn nagyobb bet, és river shove... A potbetekkel, overbetekkel is lehet operálni, habár sok játékos, azért észreveszi a különbséget, míg 2/3 vagy 3/4 vagy éppen 9/10 között kevesebben látják.

Riveren a x/c nem jó, mivel kevés draw van ami besül, és a fishek ált passzívak ellenben simán jöhet value bármilyen pártól. Tehát bet és potoddstól függően b/c vagy b/f... Ha jól felépítetted a potot, akkor meg nyilván push (ha picit overbet vagy potbettel be tudod tenni...)

Gl,
      L.