[SH] NL 10 AQo (top2, csúnyul a board, sz*r a line? ) [2013.III.12]

• S70B56
      S70B56
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.03, Hozzászólások: 1.360
      0,05/0,1 No Limit Holdem
      888
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Dzenmen $11.55 116bb
      UTG+1 TheGreender1 $11.4 115bb
      CO Tostig144 $11.55 116bb
      BTN hero $9.95 100bb
      SB SHVV777 $10.15 102bb
      (BB) ninodebby $6.65 67bb

Pre-Flop: $0.1 6 players hero is BTN A:heart: Q:club:
      Dzenmen raises to $0.25 2 folds, hero calls $0.25 2 folds,

Flop:
      A:diamond: 7:spade: Q:diamond: $0.7 2 players
      Dzenmen bets $0.55 hero calls $0.55

Turn:
      10:spade: $1.8 2 players
      Dzenmen bets $1.25 hero calls $1.25

River:
      7:diamond: $4.4 2 players
      Dzenmen bets $2.55 hero ???

vill.: 21/18/,7,3, cb 68 56 45, x/f 68 61 70, ag frq 50 44 28, cb/fold oop 70 63 (16) 2/5, wtsd 22 wwsf 47 w$sd 48 no small 51 20k h

Ha flopon/turnon raiselem sok rosszabb gondolom nem fogja adni? Riveren mi ez a size tőle? Gondolom soha nem blöff, ami meg nálam rosszabb thin value kisebb lenne nem?
  • 24 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Én ezt emelném a flopon és be is tenném. Álom flop, top2 és tele drawal, illetve a villain rangeét is telibe találta ez a flop.
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      CB/ fold szvsz relatíve elég magas, nehezen képzelem el hogy itt AK broke ol, nem?
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Szerintem beteheti itt AK is, A7, FD, néha akár vissza is blöffölhet valamivel.
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      A7 et túlzásnak érzem, + mivel ez inkább az ő range (szerintem) és arra emelnék vissza ezért nálam kb soha nem lesz blöff, ő soha nem fog 'visszablöffölni', szvsz.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Ha jól értelmezem a játékod, akkor minden drawheavy boardon top2-vel calldownolod UTG emelőt, aki regulár?
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      UTG range-nek ez annyira nem drawheavy, sok FD je nem lesz flopon, turnon már inkább, de a lényeg hogy igen magas a cb/fold, ha ott emelem és kapok 3b et nagyon nagyon ritkán fogom tudni berakni +osan, szerintem.

Vagyis _ő ellene_ inkább calldown
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Ha csak a számokat nézzünk, akkor nagyjából ez a range marad neki az emelésed után: AA,QQ,77,AQs+,KdJd,KdTd,JdTd,Kd9d,Jd9d,Td9d,AQo+
      Ami ellen vezetünk a flopon.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem ok itt a flop call...ez a Kd9d, meg Jd9d, Td9d tökre nem reálisak, eleve nem is nyit vele UTG (T9s még so-so...).

Board: Ad 7s Qd
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 64.322% 47.85% 16.48% 5684 1957.50 { AA, QQ, 77, AQs, KdJd, KdTd, JdTd, AQo }
      Hand 1: 35.678% 19.20% 16.48% 2281 1957.50 { AhQc }

A :club: 7 :diamond: Q :diamond: -n jobban tetszene a raise/broke mert kibővülhet a semi bluff 3bet/call range nála nut fd-kkel, főleg, hogy mi is játszhatunk itt kombó draw-val így, amit meg nut fd-kel crusholni fog

Ha a semi bluff range nem széles akkor a nuts range ellen itt tuti le leszünk coolerelve flop raise/brokenál szerintem
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Most stoveolgatva kicsit, még egy Ac7dQd board sem igazán tuti nekünk, egy elég sok nut fd-t tartalmazó range ellen is pár %-kal hátul vagyunk, szal talán a flop call tűnik jobbnak :\

Persze ha az arc bepakolgat AK-t meg ilyeneket akkor ok a helyzet...ezt mondjuk 20k hand alapján neked kéne jobban tudni róla. A statjai alapján az látszik, hogy nem nyer túl sokat terítéseknél (főleg 22% wtsd mellett - ez kicsit meglepő nem?).
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Szerintem ok itt a flop call...ez a Kd9d, meg Jd9d, Td9d tökre nem reálisak, eleve nem is nyit vele UTG (T9s még so-so...).
      Akkor hogyan állítanád össze az 19%-os ranget neki?
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      19% az UTG raise firstje? Erről hol maradtam le? :D Visszanéztem a statokat újra, elolvastam a postokat is, de nem látom sehol.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Lehet álmodtam valahol. Valamit nagyon elnéztem. :D :D

21/18, akkor ennek lesz 16-17% az UTG R1

Rendszeresen csinálok ilyet, hogy másik handet elemzek ki, mint ami be van linkelve :coolface: :coolface:
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem annyi sem, de komolyan mondom, hogy sosem láttam még ilyen 21/18-at UTG nyitni ilyen J9s-sel, meg K9s-sel. Vagy lehet láttam, de nem emlékszem rá, szóval tuti nem gyakori :D

Szerintem 21/18-nál ilyen 13% lesz az inkább.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Hát igen, ha kivesszük az AK kezeket, akkor már elég szar a helyzetünk.

Jó lenne valami readféleség, hogy képes-e itt adni 1 emelést mondjuk AK-val, vagy akár AJ-vel, szerintem nem kizárt. Ha ezekkel képes adni egy emelést szerintem akkor már megéri raiselni a flopot. Ha nem, akkor inkább a calldown.
      Raise/foldolni meg nem nagyon szeretnénk top2-vel, szval lehet inkább mégis csak a call a jobb.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Nagyon kíváncsi leszek mit mond Lord erre, ezzel a handdel kapcsolatban felmerült így pár kérdésem a flopot illetően nekem is, többek között:

1. Mi lenne az optimális flop raise range itt? Ha csak 77-et (QQ-t is fogjuk, amikor nem 3beteljük őt pre, ez nem tudom a totál QQ kombók hány%-a lesz) raiselünk valueból akkor elvileg a kombó draw-kal együtt kb 50-50-ben lesz a raise rangeben a nuts meg a semi bluff (ill +pár QQ kombóval egy két air is kéne), de ok lenne itt ennyire keveset raiselni, még ha elvileg balanszolva is van?

2. Van értelme egyáltalán balanszolni vagy ha sokat bet/foldol inkább exploitáljuk és raiseljünk többet semi bluff + pure airrel és callozzunk inkább value handekkel? Sima fd ugye nem lesz sok a rangeben, erős SD-je sem lesz.

3. Van értelme egyáltalán a kérdéseimnek vagy teljesen el vagyok tévedve?

Amúgy remélem nem térítettem el nagyon a topikot a második eredeti kérdéstől, azaz hogy a riveren mit csinálnánk :)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: maksagery
      Hát igen, ha kivesszük az AK kezeket, akkor már elég szar a helyzetünk.

Jó lenne valami readféleség, hogy képes-e itt adni 1 emelést mondjuk AK-val, vagy akár AJ-vel, szerintem nem kizárt. Ha ezekkel képes adni egy emelést szerintem akkor már megéri raiselni a flopot. Ha nem, akkor inkább a calldown.
      Raise/foldolni meg nem nagyon szeretnénk top2-vel, szval lehet inkább mégis csak a call a jobb.
      Ha agróbbak vagyunk, akkor azért valószínű, hogy AK és AJ is adhat itt, kérdés, hogy utána hány utcát calloz, turn gondolom csak nem foldol még. Viszont tényleg nagyon utálnék itt 3betet kapni tőle a flopon.
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      Köszi Urak a hozzászólásokat!

Gery, vill utg rfi je 16 (note: BB 48/25)

Még egy note: Ugye én nem vagyok maniac, nincs/nem volt imidzsem hogy AK AJ t berakassak vele.

Lehet cb el szélesen vele ezen a boardon azzal az rfi vel, de szerintem ritkán kapok callt, raise-t meg nem szeretnék :)

Szóval szerintem ezen a boardon nem fog csak úgy vissza blöffölgetni, esetleg ilyen 587b amin sokan játszanak vissza stb

kifejezett read nincs de a cb/fold 70 azért az elég komoly szerintem, nem 50, nem 55, nem 67 hanem 70 :D

Clickbox, tudom Peti véleményére vagy kíváncsi (majd én is), a 2. al kapcsolatban az a sejtésem hogy amíg lehet szépen exploitálni addig nem lesz értelme balanszálni ő ellene.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Igen, hát 70%-kal tuti dob itt AK-t, főleg ha még K :diamond: is nála van és blokkolja a kombó drawk nagy részét is (mondjuk ha ennyit dobál nem tudom, hogy belegondol-e ilyenbe?)

Nekem is úgy tűnik amúgy jónak, hogy exploitáljuk, főleg, ~55% fold fölött már kb any2-val megérné blöffölni ellene, nem hogy 70% ellen, elég sick, én sokat dobáltam cb raisekre, de _ennyit_ még én sem :)

Turn raisere amúgy gondoltál? Ott ugye felszed párt néhány kombó draw mellé + AK/AJ felszed egy GS-t a top pár mellé, plusz néhány flop cbet GS kombó draw lehet a spadekkel, meg itt már AT is két pár, viszont pár GS kombó ugye odaért. Itt sem raknám be boldogan, de itt inkább lehetne value a raiseben...?
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      Ez egy nagyon jó kérdés...Az a bajom ez se igazán value mert mindent el fog dobni (esetleg AT-t nem és akkor már jó?), ha meg nem value raise akkor milyen raise?
    • 1
    • 2