[SH] NL5 TT vs K8s -SBvsBB

• RSD1993
      RSD1993
      Bronz
      Regisztrált: 2012.01.02, Hozzászólások: 329
      Pokerstrategy hand converter nem convertalja rendesen a handeket, nem tudom miert ezert itt egy weakthight link a handrol:
      http://wt.ag/XnN7Sl

ellenfel 175 hand alapjan 23/20 -as, 23% -ot lopott eddig sb rol (16) illetve 3 -bol egyszer sem dobott meg restealre.
      Kb. ilyen jellegu handre tettem, a riveren pedig azert adtam meg, mert egy lazabb regrol van szo, aki nyithatott riveren gondolva azt, hogy 3 utcat nem fogok vegig adni (esetleg mervado lehet a 4 -es agresszio is) es a K lehet ilyeszto is szamomra, szoval jo kartya a bloff folytatasara.
      Jo volt e a megjatszas?
  • 5 válasz
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szia!

WT-ról a 2+2 opcióval be tudod illeszteni ide a kezet.

$0.02/$0.05 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG jaem1n ($6.69) 134bb
      UTG+1 aletodo ($5.46) 109bb
      CO GIVI 1975 ($2.07) 41bb
      BTN RSorik ($2) 40bb
      SB Nikimaster ($6.88) 138bb
      BB Hero ($5.39) 108bb

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Hero is BB 10:club: 10:spade:
      4 folds, Nikimaster raises to $0.15, Hero calls $0.10

Flop: 3:diamond: 4:spade: 8:club: ($0.30, 2 players)
      Nikimaster bets $0.24, Hero calls $0.24

Turn: 5:heart: ($0.78, 2 players)
      Nikimaster bets $0.45, Hero calls $0.45

River: K:diamond: ($1.68, 2 players)
      Nikimaster bets $1.05, Hero calls $1.05

Final Pot: $3.78
      Hero shows
      10:club: 10:spade:
      Nikimaster shows two pair, Kings and Eights
      K:heart: 8:heart:

Nikimaster wins $3.53 (net +$1.64)

Hero collects $0.00 (net -$1.89)

Kézre térve.

Pre: 3bet

Flop: raise

Ha turn call, akkor ellene river is call.

4-es AF nem hiszem amúgy, hogy mérvadó, hiszen 175 hand alatt nem áll be a river aggresszió.

Sok sikert az asztaloknál! :)

Üdv: r4zor9b
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Kérdeznék párat.

Pre: Ha 3bet, akkor 3bet/fold, v 3bet/broke? Miért az?

Post: Ha raise, akkor raise/broke, v raise/fold? Miért az?
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Szia!

Oké, akkor kicsit részletesebben is leírom.

Pre akár a megadás is belefér. Én azért 3betelném, mert

1: SB open skálája ellen TT nem áll rosszul, sőt...

2: postflop edgem van rajta!

Kérdésedet elolvasva, lehet, hogy amit tanácsoltam 1 kezdő boardra nem való hiszen TT-re gyakran fog jönni overcard, azaz a pre 3bethez, kellenek a megfelelő postflop skillek is!

Pre: Ha 3bet, akkor 3bet/fold, v 3bet/broke? Miért az?

Tudom, hogy nem állt be a 3bet call, 4bet range stb-stb, de azért 175 hand alatt valami képed csak van a játékosról, illetve talán van 1 asztaldinamika is(utóbbi talán nl5-n ritka).

Eszerint döntenék. Úgy gondolom, hogy ezeken a téteken nem jellemző az, hogy alkalmazkodnak ahhoz, hogy visszalopsz, ergo a pre 4bet/5bet/broke rangeük nem lesz szerintem lazább (nagyon ritka akinél az lesz). Megadni viszont képesek gyengébb kezekkel. Berakni viszont nem feltétlenül raknám be örömmel, bár a játékos képe illetve az asztaldinamika miatt akár ez is megeshet.

Azt is tudom, hogyha 3bet foldolok, kvázi blöffbe fordítottam a kezemet, de az 1. 2. potban leírtak miatt plusszosabbnak érzek mint a pre megadást.

Post: Ha raise, akkor raise/broke, v raise/fold? Miért az?

Microlimiten a regek agyatlanul cbetelgetnek, annyit tudnak, hogy jó a cbet, ezért cbetelni kell. Ilyen flopokat pláne agyatlanul lövik vakharcban. Ebből kifolyólag itt nem csak TT-vel emelnék vissza, hanem blöffből is. Pl ászos BD FD overcardal, 56,57, 2 overt is párX stb-stb.

TT-vel szerintem itt simán vissza lehet emelni értékért is. Persze a megadásban is van ráció, szerintem ez már játékfilozófia kérdése.

Pl az agyatlan cbetelgető regek ellen szerintem teljesen jó itt a flop call, majd ka passzol, akkor ilyen 1/3-ad pot bet turnon. Rengeteget szórnak rá...

De a konkrét kérdésedre válaszolva, hogy flopon brokeolnám-e megint csak az asztaldinamikára, és a játékosról kialakított képemre hagyatkoznék.

Összegezve: leírtam a gondolataimat, de szerintem a kérdésed túl általános, ezért arra nem tudok konkrétat válaszolni... viszont talán hasznos, hogy kifejtettem a gondolatmenetemet.

Üdv:

r4zor9b
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      ha 3bet akkor 3bet/broke sztem
      de amugy nl5 ez pre call
      flop raise oké lenne ha lazábban openelne de itt mindenki nit postflop és siman kinezem belőle hogy eldob egy 8xet flop raisre így flop call
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Ha 3bet, akkor szerintem 3bet/fold. Pont az, hogy itt nem fogják lazán rádtolni(mert mikrolimit, mert passzív, mert cs kb mindenki) viszont képesek pre adogatni minden hülyeséggel.

Egyébként meg én is leírtam azt is, hogy teljesen jó a pre call, flop call line is