[SH] nl50 K K

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($61.66)
      BB ($87.58)
      UTG ($50.44)
      UTG+1 ($62.36)
      CO ($50)
      Hero ($54.38)

Dealt to Hero K:club: K:spade:

fold, fold, CO raises to $1, Hero raises to $3.75, fold, BB calls $3.25, CO calls $2.75

FLOP ($11.50) 7:heart: 6:spade: 5:spade:

BB checks, CO bets $8, Hero raises to $16, BB calls $16, CO raises to $46.25 (AI), Hero raises to $50.63 (AI), BB calls $34.63

bb 55/8 200 hand

co 22/17 84 hand
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Nekem ez már túl sok akció. CO valszeg reg, és Fish-el a potban Donkol - nem tudom miért tenné húzóval, azzal inkább ch/R-elnek. Ez nagyon erős, de minimum tenném 88+ kézre (jobb esetben). Én csak megadtam volna. Ezzel nyílván jobb oddsot adok BB-nek, de 3way valahogy nem akarom betenni. Akkor már inkább Call, adjon meg tágabban BB és turnon újra tudok értékelni.

Flopon a sima dobáson is nagyon gondolkodtam, de valószínűleg lehurrognátok miatta. Pedig ha belegondolunk CO range-e ha eddig nem vert minket agyon, és teszem azt AI kerülünk, akkor max egy flipet hozhatunk ki. Szóval ez a Flip vagy sokat bukunk helyzet akár a flop foldhoz is elég lehet.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Mivel CO lényegében ismeretlen, ezért sajnos nehéz helyzetben vagyunk, de az biztos, hogy a dobás a donkra sose jutna eszembe.
      Ha azt feltételezem, hogy CO ezt 55+ lapokkal csinálja, még akkor is elől vagyunk, márpedig a fish miatt donkolhat itt 88-JJ lapokkal is.
      A call ezen a flopon nekem nem tetszene, mert ha CO-nál nem is, de a fishnél rengeteg húzó lehet és ő nyilván nem fogja dobni akkor sem, ha emelünk. Szóval én nem látok más megoldást itt a raise/broke-on kívül.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Azt még elhiszem, hogy donkol 88-JJ típusú kezekkel. Leginkább pedig 55+t adnék neki, mivel úgy gondolom Ax :spade: , Kx :spade: , Qx :spade: vagy lényegében bármilyen pár+FD, pár+OESD inkább ch/R-en van, mint Donk-on. A lead szerintem kész lapra utal. Ez lehet set, sor és kisebb overpár.

Ha visszaemelünk azt érjük el, hogy betolhatjuk egy 55-88, 89, néha 76, 65 range-be. Úgy gondolom nem mindig lesz nála minden JJ vagy minden TT, mert néha 4B/Brokolni fog vele preflop, kevés info, de én biztosan kivennék 1-2 kombinációt és ez tovább erősítené az amúgy is erős Lead range-ét. Abban sem vagyok biztos, hogy Donk/Pusht akar játszani 99/TT-vel, azzal lehet Lead/Foldon van, hiszen a mi visszaemelésünk marha erős lesz. Pre 3beteltünk most pedig emelünk egy 3way potban Fishel a BB-n.

Szóval ha ezt itt R/callozzuk, szerintem csak oddsot csinálunk a megadásra, de túl húzót, 99, TT lapokat szerintem elég ritkán fogunk CO kezében látni. Esetleg teljesen el vagyok tévedve és a Fish-re kellene alapozni a leosztást, nem pedig CO range-ére?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Mivel CO ismeretlen, ezért nem tudhatjuk mivel fog broke-olni, de ugye itt mi nem csak overpárral fogunk emelni, hanem húzókkal is. Szóval közel se biztos, hogy dobni fogja a 99-TT lapokat, de nyilván nem vehetjük bele mindet.
      Viszont ahogy írod is, itt inkább azon van a hangsúly, hogy a fishnél sok olyan lap lehet, amivel tönkremegy és ami ellen védekeznünk kell. Ezért az minket csöppet sem zavar, ha CO donk/foldot játszik és netán tényleg csak az erősebb kezeivel jön tovább.