[SH] Nl10 33 [2013.03.17]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($13.02)
      BB ($8.80)
      Hero ($10)
      UTG+1 ($7.85)
      CO ($11.20)
      BTN ($16.16)

Dealt to Hero 3:diamond: 3:club:

Hero raises to $0.30, UTG+1 calls $0.30, fold, fold, fold, fold

FLOP ($0.75) 7:club: K:spade: Q:heart:

Hero bets $0.50, UTG+1 calls $0.50

TURN ($1.75) 7:club: K:spade: Q:heart: 3:heart:

Hero bets $1.20, UTG+1 calls $1.20

RIVER ($4.15) 7:club: K:spade: Q:heart: 3:heart: Q:spade:

Hero ?

UTG+1 27/18 11 hands

1. Pre fold? SB-n ült egy nagy kacsa, rajtam poziban inkább regek.
      2. Flop cbet ok?
      3. Riveren mennyi valuenk lehet? Valami kisbet/fold kellene, pl 1.8? $5.85 maradt előtte, szóval ennél nagyobb betnél elég érdekes bet/foldolni már. Mondjuk AK sem hiszem, hogy megad itt, kb ilyen AQ-ban van érték, van értelme egyáltalán vbetelni?
  • 7 válasz
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      1 szerintem mindenképpen nyitni kell
      2 2/3 pot szerintem pont megfelelő
      3 ez tiszta vbet. Dobás szerintem szóba sem jöhet tekintve hogy egy nem teljes stackel ülő játékos (valszeg gyenge) és sok megadó kéz van.Főleg hogy az eddigi call játéka dáma vagy király párra enged következtetni pl AQ KJs esetleg QJs. Szerintem egy 2/3-3/4 pot vbet és call ha bepakolja, tekintve hogy dobni nem túl jó döntés és király vagy dáma fizetni fog, overbet lehetséges lenne bár nagyon ellenfél függő, ha callingstation fish akkor oké de sokszor a királyait elbizonytalanítaná.
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.03, Hozzászólások: 1.360
      Ha SB n volt fish sztem jó pre

Flop cb sztem ok így hogy K high board, size t lehet kisebbre venném (0.40$ig), ha peelelni akarja turnt flopon any size al adja (persze nem overbet meg hasonlók), kevesebbe kerülne a blöff, illetve ha úgy döntesz hogy javulatlan turnon folytatod több tered lesz játszani/nagyobb nyomás alá tudod helyezni (én feladnám, de szerintem ijesztő lehet egy flop 1/2+, turn 3/4)

Riverre a range Kx, makacs Qx, JTs, ill olyan handek amiknek flopon volt egy GS-ja, és turnoltek egy FD-t Ahth, th9h, esetleg makacs GS ok (?), de szerintem ebből van kevesebb, és Kx ből Qx ből több, nem tudni h indukálásnak venne e esetleg 1/2 betsize t bustedekkel, 3/4/ broke on lennék én is, pláne 78bb ellen
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Kösz srácok, és tetszik amit írtok. Most jobban figyelek arra, hogy fishek ellen kisebbeket cbetelek blöffből (eddig is csináltam, csak nem annyival, Lord és Chicken postjaiban láttam mostanában, hogy passzív fishek ellen még kisebb cbet is elég bőven, mint amit szoktam, így most jobban odafigyelek rá). Mivel az arc kicsit regfélébbnek tűnt, ezért beteltem akkor kb vbetnek megfelelő mérettel.

Igazából ennyi infóból nehéz belőni azt is, hogy mivel flatel le pre MP vs UTG, viszont riveren nekem a kisbet/call jobban tetszene akkor már, mint a nagybet/call, mert nem szeretném, hogy elherozzon egy KJ-t amire szerintem 2/3-3/4 pot betnél jó esély lehet, ha meg már úgyis berakjuk akkor így egy kis esélyt adhatunk arra, hogy valami random GS vagy flop OESD megpróbál lewpzni a riveren...erre sem látok nagyon esélyt, szóval, elég sucky. Viszont AQ ellen mehet el value a kisebb bettel, kérdés miből milyen arány van a river rangeben, meg mivel milyen %-ban ad meg nagyobb betet.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Nálam ez sima 2/3 bet/call a riveren. Range nagyrészt Kx, Qx, meg cooler handek lesznek. Mivel ismeretlen, így a standard linet választanám. Ha tudnám, h hajlamos blöffölni a rivert busteddel, akkor mehetne az indukálás.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Picit kezdünk átmenni nitty irányba:) De leírom megint:

1) micron simán van value abban, hogy kis pocketeket nyitunk mindenhonnan.
      2) nagyobbakat kéne betelni végig és riveren shovelni (felépíteni a potot szettel...), mivel Kx nem dob, Qx lehet szintén nem dob...
      3) riveren fél pot bet/call ismeretlen ellen elég jó line... Szóval 2.3$ körül betelnék... Kx-et sem dob, Qx-et meg szerintem visszatolja erre... Ha potolunk vagy nagyot betelünk félek, hogy Kx-eket jobban dobál (és a range Kx heavy, tehát ha sok Kx-et dob, akkor nem éri meg a nagyobb betsize)

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Na igen, de flopon még ugye semmink nincs, csak turnön javultunk, szóval flopon még nem arra készültem, hogy river fullra potot építek :D

Visszakerestem közben, hogy mit játszottam, bet $1.7/calloztam a riveren és KK-t mutatott (erre a részére emlékeztem is :) ).
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      De turnon tudnál nagyobbat nyitni:)

hehe:) variancia... Akkor ez is az egyike az overszetteknek...

GL,
      L.