érdekes a kvíz

• misike67
      misike67
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.05, Hozzászólások: 7
      6/20: Minden játékosnak megközelítőleg 17 nagyvaknyi zsetonja van. Hátsó pozícióban vagy, és a flop előtt egy bubi párt (JJ) tartasz. Előtted emelt egy korai pozícióban levő játékos. Mit teszel?

All-in mész.

Kiszállsz.

Megadsz.

A leírtak szerint eldob, szerintem megad. De 100-ból száz pókeres is ezt tenni. Sőt a fele All-in-t mondana. De az sem mindegy, hogy mekkora volt az emelés. És a kvíz ilyenekkel van tele. HOgyan lehet ezekre válaszolni??
      Na,meg ez a kérdés!:
      19/20: Vannak olyan pókerjátékosok, akik igazán jól játszanak, mégsem sikerül feljebb jutniuk. Mi ennek a fő oka?

Túl gyakran, túl jó ellenfelek ellen játszanak.

Túl gyakran játszanak akkor is, ha éppen pechszériájuk van.

Túl gyakran játszanak túl magas limiteken.

Hát honnan kellene tudnom, hogy az a játékos éppen melyik miatt nem megy előre.A b és c egyaránt lehet, de ez nem egy általánosítható dolog.
      És még sorolhatnám, mert a 20 kérdésből 10 ilyen.
  • 65 válasz
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      a 6-os kérdéshez, csak annyit, hogy kb senki sincs a 100-ból aki megadna, nemhogy mind 100. annál a dobás is 100x jobb. ennél szerintem egy kicsit jobb a push, de megadni, lol:D
    • prisonb
      prisonb
      HeadAdmin
      HeadAdmin
      Regisztrált: 2007.06.03, Hozzászólások: 7.320
      @misike67
      Azt is érdemes hozzátenni, hogy - nyilván ahogy te is olvastad- , a kvíz a stratégiai anyagaink alapján készült. Ha ezeket jobban áttanulmányozod, a kérdések sem okozhatnak problémát. ;)
    • kisike
      kisike
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.15, Hozzászólások: 15.798
      Minden kérdésre megtalálod a választ a cikkekben. Ha nem olvasod el a cikkeket, nem fogod tudni megoldani a kvízt.

Használd a kezdő kéz táblázatot is (pdf), már ott megtalálod a helyes választ ;-)
    • misike67
      misike67
      Bronz
      Látom "arany"-os vagy. Én meg csak egy kezdő. Itt. De, ha jól tudom, akkor itt pont alapján adják a titulusokat. Azt meg pénzből csinálod. A tudás meg nem mindig jár együtt apuci pénzével. De lehet, hogy tévedtem,akkor fogadd bocsánat kérésemet.De, ha te két bubit bedobsz, azért mert 1 valaki emelt előtted (bár azt sem tudjuk,hogy mennyit,pedig a válasz csakis attól függ), akkor érdekesen játszhatsz. Akkor mit adsz meg? Ennyi erővel a KK-t is eldobod, mert van nála nagyobb. Sőt,mindegyiknél van nagyobb. De te dobnád a két bubit és még véletlenül sem adnád meg.Ezzel az egésszel nem a főokosok szélsőséges megoldásainak akartam táptalajt adni. Azt szerettem volna csak mondani - a kezdő tudásommal-, hogy egy általános kérdésre nem lehet konkrét választ adni. A tesztkérdésnek mindig olyannak kell lennie, hogy csak egy választ lehessen rá adni. Kerülve a szélsőségeket.
    • prisonb
      prisonb
      HeadAdmin
      HeadAdmin
      Regisztrált: 2007.06.03, Hozzászólások: 7.320
      @misike67
      Nem az általános tudásodra vagyunk kíváncsiak, vagy amit annak gondolsz. A kezdőtőkét az alapján kapod, hogy mennyire sikerült elsajátítanod a tananyagunkat. Remélem így másodjára már érthető, hogy a tananyagokban ott a válasz a kérdésekre. A konkrét válasz.

Elméletről tessék nyugodtan társalogni, ezért van a fórum. De megkérlek, hogy próbálj ügyelni a tiszteletteljes hangnemre.
    • Kirufis
      Kirufis
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.18, Hozzászólások: 515
      A push az all-in. Lino azt javasolta. Szerintem olvasd el a cikkeket.
    • misike67
      misike67
      Bronz
      Én elolvastam. Tedd meg te is. Azt írta, hogy a megadásnál 100x jobb a dobás.
      Prisonb: Igen a tananyagban ott a válasz. Dobás. Na,én ezzel nem értettem 1-et. Erre írtam, hogy nem pontos a kérdés. Mert, ha azt írod,hogy előttem emelt 10BB-t, akkor dobás. De a kérdésben az nincs ott, csak az emelés, ami lehet 1-2BB is, akkor meg nem dobom. Én. A JJ meg pont nem az a lap,amivel all-in-t mondanék, persze az is az emeléstől függ. De,hát éppen ennek a hiányát ill. pár kérdés pontatlanságát említettem. De még nem láttam olyan közvetítést sem, amiben proflop dobta volna valaki egy kis emelés miatt. Korda bátyánk biztosan megfejelné a monitort, egy ilyen láttán.:)
      Amúgy meg, senkit sem akartam megbántani. Ha valaki túlságosan is személyére vette volna, attól még egyszer elnézést kérek.
      De a 19/20-as kérdésre is várnék valami reakciót.
    • mcmester
      mcmester
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.814
      jóember, nem értelek mit cirkuszolsz ezek végett a kérdések végett =) van egy oldal ahol tanitanak neked valamit a pókerről. sok jó játékos gondolom sok-sok kéz és tapasztalat alapján rakta össze a tananyagot. elolvasod és az alapján kitöltöd a kvizt. ezek után nem kötelező követned az ott leirtakat, mehetsz a saját fejed után, de ha meg szeretnéd kapni a tőkét, talán jobban jársz ha a kvizben nem a saját véleményed irod be, hanem a tanagyagban leirtakat. :] amit az egyik "aranyos" játékosnak irtál, eléggé sértő volt. én annak éreztem. az itteni játékosok nagy része épp azért jutott el az arany vagy mégjobb szintekig, mert tanult valamit és az alapján sikerült pontokat szereznie jó játékkal. képzeld, az én ezüst szintem sem apuci pénzéből jött össze, hanem a PS-en szerzett kezdőtőkéből. ja és utólag is bocsánat, hogy bele mertem pofázni, nem szándékoztam senkit megsérteni. :]
    • misike67
      misike67
      Bronz
      De, ami lényeges, hogy te sem az általam kifogásolt dolgokra reagálsz. Még semmilyen "szakmai" érvet nem írtatok amellett, hogy miért jó az, ami oda le van leírva. Ez meg egy fórum, ahol elmondhatom az észrevételeimet. Hidd el, jó szándékkal. Te is reagálhatsz rá, ahogyan ezt meg is tetted. És azzal a megjegyzéseddel meg hogy, ezt csak a teszt kedvéért tanuljam meg, ezzel szintén a hozzászólásom jogosságát támasztod alá. Gondolom a teszt írójának nem az volt a szándéka vele, amit te mondtál, hanem nagy valószínűséggel tanítási céljai voltak. Hogy ,amit olvasol, azt a későbbiekben fel is tudd használni. De, még egyszer: ha tévednék az általam leírt kérdések kapcsán, akkor hajrá, le kellene írni, hogy pl meg tudjam én is tanulni. Ha viszont nekem-egy kezdőnek- lenne igazam, akkor,"köszi az észrevételt". Ennyi.
    • kis19
      kis19
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.30, Hozzászólások: 195
      Original von misike67 De, ami lényeges, hogy te sem az általam kifogásolt dolgokra reagálsz. Még semmilyen "szakmai" érvet nem írtatok amellett, hogy miért jó az, ami oda le van leírva. Ez meg egy fórum, ahol elmondhatom az észrevételeimet. Hidd el, jó szándékkal. Te is reagálhatsz rá, ahogyan ezt meg is tetted. És azzal a megjegyzéseddel meg hogy, ezt csak a teszt kedvéért tanuljam meg, ezzel szintén a hozzászólásom jogosságát támasztod alá. Gondolom a teszt írójának nem az volt a szándéka vele, amit te mondtál, hanem nagy valószínűséggel tanítási céljai voltak. Hogy ,amit olvasol, azt a későbbiekben fel is tudd használni. De, még egyszer: ha tévednék az általam leírt kérdések kapcsán, akkor hajrá, le kellene írni, hogy pl meg tudjam én is tanulni. Ha viszont nekem-egy kezdőnek- lenne igazam, akkor,"köszi az észrevételt". Ennyi.
      errol az egeszrol annyit, h en elolvastam a tournament leckeket, es utana 3szor nyertem sng-t. a titanon. es mindent ugy csinaltam ahogy ok irtak.

ennyi'd
    • MrBobiBoss
      MrBobiBoss
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.23, Hozzászólások: 5.693
      Ez annyira jó hogy mindíg van valaki aki mindenkinél okosabb, és le is áll bizonygatni az igazát. de minek...
    • Eti88
      Eti88
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.28, Hozzászólások: 2.140
      Szerintem:
      19/20: Vannak olyan pókerjátékosok, akik igazán jól játszanak, mégsem sikerül feljebb jutniuk. Mi ennek a fő oka?

"Igazán jól játszanak", tehát a túl jó ellenfeleknél is jobban az én értelmezésemben. Eszerint náluk jobbak, ergo gyengébbek ellen játszanak.

"Mégsem sikerül feljebb jutniuk." Ebből azt szűröm le, hogy egy adott szinten játszanak, ahonnan "feljebb" akarnak jutni. Mivel igazán jól játszanak, ezért feltételezem, hogy betartanak egy korrektebb bankroll-managementet. Ez nem engedi meg nekik, hogy feljebb játsszanak, mint kéne.

A fenti kettő kizárásával maradt ez a válasz. Viszont ez ellentmondás, mivel ha jó játékosok, nincs hatással a játékukra, hogy milyen szériában vannak épp, maximum arra, hogy esetleg lejjebb mennek egy limittel. Plusz ez a válasz azt sugallná, hogy ha pechszéria van, akkor meg kell várni, míg elmúlik, és nem játszani/mást játszani/más teremben játszani/stb.

Namost az maradt, hogy rossz a feltevésünk a BRM-ről a kettes pontban, tehát jól játszanak, de nem ügyelnek a megfelelő limitválasztásra. Emiatt pedig nem tudnak "tartósan" megragadni egy-egy magasabb limiten.

Szal szerintem ez lesz a megoldás.

A másik kérdés szerintem NL, mert az emelések mérete került szóba. Ehhez nem tudok nagyon hozzászólni, de itt egyértelmúen a KKT a mérvadó.
    • misike67
      misike67
      Bronz
      Végre egy ember, aki a póker oldaláról közelíti meg a kérdést.
      Szerintem is ez a helyes. És, mint te, én is a szerintem szót használtam. És éppen ezt vetettem fel problémának. Hogy egy tesztkérdésre adandó válasznak, nem a "szerintem"-en kellene alapulnia. Mert ,akkor benne van az is , hogy a szerkesztő "szerint" meg más a jó válasz,azaz nem egyértelmű. Ez nem kötekedés, bármennyire is annak tűnik egyesek szemében. Egyszerűen csak érdekel a téma. És úgy érzem, hogy találtam egy-két olyan kérdést, amit pontosítani lehetne. De ez a köszönöm kategória, nem pedig a "mindig van egy okosabb"!(MrBobiBoss) De tőled is várok valami olyat, ami nem az én okfejtésemet támassza alá. Mert, ha csak ez jött le neked belőle, akkor marad a bronz.
    • Khukin
      Khukin
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.26, Hozzászólások: 783
      Original von misike67 6/20: Minden játékosnak megközelítőleg 17 nagyvaknyi zsetonja van. Hátsó pozícióban vagy, és a flop előtt egy bubi párt (JJ) tartasz. Előtted emelt egy korai pozícióban levő játékos. Mit teszel?

All-in mész.

Kiszállsz.

Megadsz.

A leírtak szerint eldob, szerintem megad.
      Mint már mondták, a kvízt a tananyag alapján kell megoldani... Nem az alapján ami szerinted helyes.

Original von misike67 De 100-ból száz pókeres is ezt tenni. Sőt a fele All-in-t mondana. De az sem mindegy, hogy mekkora volt az emelés. És a kvíz ilyenekkel van tele. HOgyan lehet ezekre válaszolni??
      Mikor még én csináltam a kvízt, akkor SSS kérdések voltak benne. Azt hiszem ez most sincsen másként. Nem értek az SSS-hez, de annyit tudok, hogy itt a megadás a legrosszabb a három lehetőség közül. Mert SSS-ről van szó. Vági? Szóval válaszolni úgy lehet a kérdésekre, hogy elsajátítod a cikkekben leírt stratégiát, amit a kvíz visszakér. Az SSS stratégiát.

Original von misike67 Na,meg ez a kérdés!:

Hát honnan kellene tudnom, hogy az a játékos éppen melyik miatt nem megy előre.A b és c egyaránt lehet, de ez nem egy általánosítható dolog.
      És még sorolhatnám, mert a 20 kérdésből 10 ilyen.
      Szerintem onnan kellene tudnod, hogy elolvasod a tananyagot amiben erről van szó. Én ezt sem olvastam, így nem tudom mi a helyes, de jónak látszik Eti érvelése.

Original von misike67 Látom "arany"-os vagy. Én meg csak egy kezdő. Itt. De, ha jól tudom, akkor itt pont alapján adják a titulusokat. Azt meg pénzből csinálod. A tudás meg nem mindig jár együtt apuci pénzével. ...
      Hmm. Erre meg majdnem írtam valamit, de mégsem, mert ma kivételesen I_Love_People hangulatom van. :)

PS.
      Egyébként a hiba az Ön készülékében van. Ha egy kicsit másként fogalmaztad volna meg a nyitó hozzászólásodat, akkor nem lettél volna rögtön elkönyvelve .... annak aminek ellettél... ;)
    • Lizardy
      Lizardy
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.04, Hozzászólások: 2.325
      No comment. Az ilyen topikok miatt lettem spammer.
    • Khukin
      Khukin
      Bronz
      .
    • misike67
      misike67
      Bronz
      Hogy minek könyvelsz el, az a saját dolgod. De,hogy te sem adtál egy normálist választ, az meg téged minősít. De gondolom, hogy elértél egy bizonyos arany szintet,ezért neked el sem kellene olvasnod a cikket, úgy is tudnál rá valami okosat írni. Ha meg nem, akkor szerinted sem jó a kérdés. Azaz, csak mutogatod magad. Miért nem osztod meg másokkal is az arany tudásodat?Ja, és nem sss-ről volt szó, de gondolom ezzel csak meg akartál téveszteni, hogy higgyem, nem tudod miről is van szó.
    • Utahmar
      Utahmar
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.02, Hozzászólások: 2.414
      Emel = first in 4BB. Vannak dolgok amik nekünk default ak, de szerintem minden cikkben ami kezdoknek szol : 4bb+1bb / limper, stb. szóval emel = 4bb elsőnek.

17BB vel SSS ről van szó. És nem a fold a jó válasz. A call sem.
    • Khukin
      Khukin
      Bronz
      Próbáltam építő jellegűt hozzászólni, bocsánat ha nem sikerült.
      Naszóval.

Nem a kvíz és a stratégia becsmérlésével kellett volna indítod az első hozzászólásod. Legalábbis nem ebben a formában. Mennyivel jobban nézett volna ki az mondjuk hogy, "Hejj, nem értem miért nem a call a helyes az x-edik kérdésben! Valaki segítene?" Ugye mennyivel szebb lett volna? De nem , Te jobban tudod.... :D

Látom nagyon böki a csőrödet ez a státusz dolog. :D relax

Az meg Téged minősít, kedves misike67, hogy még azt sem tudod, hogy DE! SSS-ről van szó! T.i. a kvíz az SSS anyagot kéri számon.

(Remélem megkapod a pénzt és majd hallhatunk egy-két csalás-elméletet is! ;) )