[SH] NL20 KJs 3way

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (CO): $64.07 (320.3 bb)
      BTN: $20 (100 bb)
      SB: $30.43 (152.1 bb)
      BB: $23.80 (119 bb)
      UTG: $28.27 (141.4 bb)
      MP: $31.32 (156.6 bb)

Preflop: Hero is CO with K J
      UTG calls $0.20, MP folds, Hero raises to $0.80, BTN folds, SB calls $0.70, BB calls $0.60, UTG folds

Flop: ($2.60) 4 J J (3 players)
      SB checks, BB bets $1.30, Hero calls $1.30, SB calls $1.30

Turn: ($6.50) Q (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks

River: ($6.50) 6 (3 players)
      SB bets $3.25, BB folds, Hero calls $3.25

Results:
      $13 pot ($0.65 rake)
      Final Board: 4 J J Q 6
      Hero showed K J and won $12.35 ($7 net)
      SB showed K K and lost (-$5.35 net)
      BB mucked and lost (-$2.10 net)

MP limper:52/8 Fish

BB:38/15/0 valami agrobb Fish, BB call range-e kb 60%
      SB:19/15/3.3 1,4k hand valami passzívabb TAG-nak tűnt postflop, SB calling range-e 4% és 4%-ban 3betel.

BB-nél elég sok mindent el tudtam képzelni, de SB-nél, hááát. Szerintem TT, JJ, QQ, AK, AQ, AJ is csak megad preflop OP.

Flop STD. Turn szerintem az egyik legrosszabb lap érkezett, a másik a T lett volna. Így már QJ is ver. AJ szintúgy. JT és kisebb Jx-ben lett volna érték, de SB-nél nem nagyon lesz rosszabb Jx és fogalmam sincs mivel ad meg 3.-ként a flopon. Kell a turn bet? Én úgy láttam csak dobatom a rosszabb lapokat. Riveren ha mindenki passzol betelek, ha betelnek csak megadok. Így gondoltam jónak. Bár BB ellen néha elférne az emelés, de fogalmam sincs mennyi value lett volna még ebben.

Talán turn bet és ha SB adja, akkor river chb. Ha SB kiszáll és BB adja, akkor riveren bet tovább. Ha mind2 adja, akkor riveren chb. Utólag ez tűnik optimálisnak, de nem vagyok benne biztos.
  • 1 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Talán turn bet és ha SB adja, akkor river chb. Ha SB kiszáll és BB adja, akkor riveren bet tovább. Ha mind2 adja, akkor riveren chb. Utólag ez tűnik optimálisnak, de nem vagyok benne biztos.
      Szia!

Jól gondolod. Ez a legjobb forgatókönyv.
      Itt megint az vitt el téged, hogy SB-től "féltél", ezért értéket veszítettél BB ellen. Ilyenkor mindig azt kell nézni, hogy van a partiban olyan játékos, akinek a range-éből bőven nyerhetünk értéket, mert ilyenkor SB range-e kevésbé fontos. Egyébként SB-nél szerintem legtöbbször PP lesz és csak nagyon kevés Jx, hiszen OOP coldcallozott egy iso raise-t, holott alig szokott megadni.

üdv, pborisz