[FR] Nl5 Qq

• hbence11
      hbence11
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.29, Hozzászólások: 365
      villain 15/12 steal: 36

kérdésem, hogy ezt hogy kellene megjátszani? flopon éreztem hogy jobb lapja van, de nem tudtam dobni

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      BB:
      $4.00
      MP1:
      $4.00
      MP2:
      $21.91
      MP3:
      $3.10
      CO:
      $13.79
      BU:
      $6.95
      SB (Hero):
      $5.15

Preflop: Hero is SB with Q, Q.
      MP1 folds, MP2 raises to $0.15, 2 folds, BU raises to $0.70, Hero calls $0.68, 2 folds, MP2 folds.

Flop: ($1.6) 3, 8, 2 (2 players)
      Hero checks, BU bets $1.25, Hero raises to $4.45, BU calls $3.20.

Turn: ($10.5) K (2 players)

River: ($10.5) 4 (2 players)

Final Pot: $10.5.
      Results follow:

BU shows (K K).
      Hero shows a pair of queens(Q Q).
  • 4 válasz
    • DjTibu
      DjTibu
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.07, Hozzászólások: 4.524
      Üdv,

preflop OOP én nem adnék meg... 4bet-broke vagy fold.

(talán még IP is dobnám mert vagy overpárral kell tönkre mennünk, vagy jön egy magas lap és dobhatjuk is el...)

Mivel villain nem tűnik fogalmatlannak és túl lazának, így pre dobnám...

Postflop így meg mitől szeretnél értéket? Kisebb PP-al szerinted 3betelné MP2-t?
      Ha igen akkor rendben lehet szerintem...
    • XAdamboy
      XAdamboy
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.22, Hozzászólások: 477
      Szia!

Ennél a szitunál sztem jó lenne tudni, hogy mp2 milyen játékos és Bunak mennyi a 3bet (fold to 3bet) 4 bet és fold to 4bet értéke és én ezek alapjűn döntenék.
      Mivel BU elég nagyot 3betel (gondolom mert deepek) én itt nem igen calloznék, de pl. abban az esetben ha BU feszesen 3betelne és mondjuk MP2 egy fish akkor már inkább calloznék és majd postflop meglátnánk és szintén így tennék ha mindkettő ismeretlen játékos lenne mert dobni weak sztem de 4bet/broke-tse játszanék szívesen
      4bet/broke-t akkor játszanék ha Mp2 lazább playa vagy fish(nem nit) és BU is lazábban(nem olyan feszesen) 3betel és 4betel.
      Dobni meg akkor dobnék ha MP2 egy nit és BU így 3betel rá

Így játszva (ugye ismerni kéne BU-t!), de ha feltételezzük h egyenes játékos akkor csak callolnám a cbetjét, mert pushal a rosszabbat eldobja--pl:AK-t a jobbmeg callol KK,AA és turn barelljére dobni kéne (persze ha tudnám h széles a 3bet range és post agró rengeteg cbet , barell stb akkor turn nem K és A ra c/c lenne a játékom

Nagyjából ezek jutottak eszembe erről a handről.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Szia!

Fontos lenne itt, hogy MP2 milyen játékos, meg azt is jó lenne tudni, hogy BU mennyit 3betel.

A call itt egyébként az utolsó opció lenne, ami eszembe jut.
      Alapesetben dobnék, amennyiben az ellenfelek range-e elég széles, hogy tönkre tudjunk menni, akkor 4betelnék.

Ha már így alakult, akkor a flop push nem jó.
      Amit verünk dobja, ami pedig minket ver, azt kifizetjük. Call flop, call turn legyen inkább, hogy a blöffjeit bent tartsuk.

Üdv,
      Zoli
    • hbence11
      hbence11
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.29, Hozzászólások: 365
      Köszönöm a válaszokat!