[SH] NL20 KJs

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $21.05 (105.3 bb)
      CO: $20.96 (104.8 bb)
      BTN: $20.46 (102.3 bb)
      SB: $42.44 (212.2 bb)
      Hero (BB): $20 (100 bb)
      UTG: $23.85 (119.3 bb)

Preflop: Hero is BB with K J
      4 folds, SB raises to $0.60, Hero calls $0.40

Flop: ($1.20) 3 T 4 (2 players)
      SB bets $0.80, Hero raises to $2.70, SB calls $1.90

Turn: ($6.60) Q (2 players)
      SB checks, Hero bets $4.50, SB calls $4.50

River: ($15.60) Q (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:
      $15.60 pot ($0.78 rake)
      Final Board: 3 T 4 Q Q
      SB showed 9 T and won $14.82 ($7.02 net)
      Hero showed K J and lost (-$7.80 net)

Statok a hyperlinken!

Pre szerintem rontottam és 3betelni kellett volna.

Flop úgy gondoltam a magas barrel % miatt jobb lesz a raise. Bár nem hiszem, hogy 100%-os range-el cbetelne itt, de azt sem, hogy az 56%-os SB steal range pár %-ával. Szerintem ha már pre nem 3beteltem, akkor flopon ez volt a legjobb megoldás. Alcsonyabbra vettem a size-ot, mert cbetre elég sokat dobált, szóval ellene lehet ennyi is elég lett volna (alap esetben 3,3$ körül hívtam volna). A turn kérdéses számomra kaptunk Equityt, de könnyen meglehet, hogy van nála egy Tx. Én legalábbis ezt gondoltam és arra gondoltam ha betelek, akkor hívok szinte minden rivert. K és J lapokon chb, Ászon, :diamond: és alacsony lapokon pedig bet lett volna a terv. Ezen a riveren pedig szerintem az életben nem dobott volna Tx-et alacsony WTSD ide vagy oda.

Gondolkodtam a turn chb-en, így realizálva a +EQ-t, riveren úgysem várok tőle túl sok blöfföt, de annyira jó barrel lap érkezett, hogy nem tudtam ellenállni.

Mi lett volna a helyes line?
  • 8 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Preflop nagyon nem tetszene a 3bet, blöffbe forditunk egy extrém jól játszható lapot, ráadásul BvB simán kaphatunk tőle blöff 4betet is, amire meg dobnunk kell.

Postflop nagyrészt egyetértek azzal, amit irtál. Flopon szerintem a call és raise is oké. Ha emelünk, van egy csomó backdoor equitynk, amin folytathatjuk. Tetszik a river barrel terv is, mert ilyen 77-99, de még gyenge Tx-ek is elég szar helyzetbe kerülnek. Viszont nyilván ez egy szörnyű river.
    • Atis86
      Atis86
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.10, Hozzászólások: 486
      szia

Pre ellene jó volt ez így.
      Floppon csak megadnék.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Nos nagyjából senkivel sem értek egyet ennél a leosztásnál, mármint a postflop játék tekintetében. Ilyenre sincs sűrűn példa :)

PF szerintem is call, a 3bettel valóban csak azt érnénk el, hogy egy postflop jól játszható kezet blöffbe fordítunk.
      Flopon az emelés véleményem szerint egyáltalán nem jó. Persze ilyen Ax meg hasonló szemét lapokkal nem tudja folytatni, de mielőtt blöffölésbe kezdünk, azért azt sem ártana átgondolni, hogy egyáltalán mit akarunk előadni. Mert ezen a flopon kb. semmit nem tudunk eljátszani. 33, 44 lapokkal egy ennyire laza lopóskála ellen megadni semmi értelme, vagyis legtöbbször 3betelném vagy csak simán dobnám. TT-vel meg nyilván értékért 3betelünk. Szóval itt max AT lehet az a lap amivel értékért emelünk, de azzal se lennék biztos, hogy sokan emelnének.
      A flop callal viszont az a baj, hogy az ellenfél nagyon sokat barrelezik, vagyis nem tudunk nyereségesen floatolni ellene, márpedig úgy megadni a flopon, hogy aztán sok turnön csak simán dobunk nem túl jó döntés.
      Mivel az ellenfél nem cbetel eszetlenül sokat, ezért én úgy gondolom, hogy ezt a flopot csak kész kezekkel és jó húzókkal fogja cbetelni. Azok ellen viszont nem állunk annyira jól, hogy megadjunk, vagyis én egyszerűen csak dobnám.
      Így ahogy játszottad nyilván ez a river alkalmatlan a blöff folytatására.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Berakom a 3bet pop up-om, mert ezzel kapcsolatban kérdeznék, és ugye erre irányul az is, hogy jobb a call preflop, és 33-44 3betelnem kell.

Valahogy nem értek egyet a preflop résszel. Bár csak a minta nagysága miatt, de akkor tegyük tisztába. Ha 3-4k hand alatt is ezt a tendenciát mutatná (SB-ről nem adogat meg, marad a 30% 4bet), akkor valószínűleg 33-44 lapokkal a 3b/Broke-ot választanám, de ehhez nekem 500 hand kevés és amíg nem áll be a stat, addig maradnék a call mellett és flopon ált ott lehet nálam a 33-44 amíg nem győződtem meg, hogy más line-t kell választanom.

Olyan ellen, aki sokat ad meg úgy tanultam depolarizált skálát használjak. Ezért 3betelnék ATs+, AJo+, KJs+, KQo, QJs+, mert egyszerűen meg fog adni rosszabbal (szóval ezt az 500-as mintát úgy tekintem, hogy summa 47% dob a 3betre) . Ha 4betel, akkor pedig easy fold és a top x %-al mennék AI.

Egyszerűen azért nem 3betelhetek a topx %-al mert Bvb vagyunk és alapozzak arra, hogy ebből a pozból majd ritkán fog callt játszani? 500 hand-nek elégnek kell lennie, hogy meggyőzzön?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      500 hand után 4bet statot nem sok értelme van még nézni. Itt a döntést arra tudod alapozni, hogy sokat lop SB-ről és ha megnézed, eddig sokat is dobott 3betre. Az, hogy 4-ből 3-szor dobott elég jól mutatja, hogy 33-44 lapokkal bőven megéri ellene 3bet/fold-ot játszani. Ezt a 3bet/broke játékot nem tudom honnan vetted, de ez kb. csak nagyon kivételes esetben jutna eszembe.
      De azt se értem, hogyha a 3betet elveted, akkor azon kívül miért csak a call marad, hiszen a call egyértelműen veszteséges játék lesz ellene. Nem tudom miért gondolják azt sokan, hogy egy kis pp-t gyenge lenne dobni PF.

Szóval alapvetően én itt azt látom, hogy az ellenfél sokat lop SB-ről és sokat dob 3betre. Ezért ellene az olyan típusú kezekkel, amik postflop jól játszhatóak (mint pl. a suited broadway lapok) érdemes csak megadni, amikkel pedig nem tudunk postflop nyereségesen játszani, azzal érdemes blöff 3betelni (pl. alacsony pp-k, offsuit alacsonyabb broadway lapok stb.)
      Ezeken kívül pedig az erős kezekkel 3betelünk még, amikkel 4betre be is tesszük (AQ+, TT+)
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      Eredeti hozzászólás: pborisz

33, 44 lapokkal egy ennyire laza lopóskála ellen megadni semmi értelme, vagyis legtöbbször 3betelném vagy csak simán dobnám.
      Helló!

Én itt mindig meg szoktam adni pp-kel setmine-ra. Bennem még ez a call20 szabály van. Értem, hogy ritkán lesz nála olyan kéz amivel stackelődni tudunk, mivel nagyon szélesen lop, de itt nem is 20 hanem ~50x-es stack van előttünk és lehet valamivel lazábban is megy tönkre/ad meg emelést bvb szituban és ugye IP is vagyunk. Így sem lesz a setmine +EV??? Nekem ez új.
      És akkor ez a call20 szabály a range szélességével kb hogyan változik?
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      -
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: kingfisher18

És akkor ez a call20 szabály a range szélességével kb hogyan változik?
      Erre nem igazán tudok neked egyértelmű választ adni. Ezt a call20 szabályt még anno a FR játékhoz találták ki, de SH-n már kevésbé tudod alkalmazni, mert sokkal lazábbak a játékosok és a range-ek, így sokkal ritkábban tudsz stackelődni ha szettet találsz. Persze mondhatjuk azt, hogy egy ilyen laza játékos lazábban is fog tönkremenni, de még akkor is túl széles a range-e ahhoz, hogy nyereségesen játszunk ellene. Ugyanis amikor nem találunk be kénytelenek vagyunk blöffölni vele, még ha nem is mindig. Viszont ha ilyen 33, 44 lapokat tartasz, akkor olyan lappal kezdesz el blöffölni, aminek kvázi nincs eq-je és mivel IP vagy nem fogsz tudni leállni, mert azt gondolod nálad a pozíciós előny. Na már most amint a jelen példa is mutatja, az ellenfél nem fog megszabadulni egy közepes kéztől, vagyis Te nagy valószínűséggel több pénzt fogsz elblöffölni, mint amennyit majd nyersz amikor betalálsz. Mert ugye eleve ritkán fogsz szettet találni és amikor betalálsz, akkor is csak nagyon ritkán fogsz sokat nyerni.
      Olyan játékos ellen, akit postflop könnyű lejátszani szóba jöhet a megadás néha. Ez a játékos nem olyan.