[SH] nl50 AK

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

3 betelö: 18/15/ 3B 0%/ 155 hand
      coldcaller: 27/21/ FoldTo3bet 75%/ 4bet 25% (4)/ AF 2,8, turn 5,0, river 1,6/ bet OOP vs missed cbet TOT 50% (4)/ WTSD 14%/ WonSD 100% (3)/ 150 hand

Elég rosszul éreztem magam. Be kell pakolni pre? Nem örültem a nit 3betének (nem is 3betelt eddig még), ráadásul jön a coldcall is, ami szintén bármi lehet. Jó az odds ezért megadtam.

Utána a coldcaller nagyon erösen hiv 2 utcát. AQ, AK hiv ekkorát? Kétlem...

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $90.63 (181.3 bb)
      SB: $97.10 (194.2 bb)
      BB: $67.43 (134.9 bb)
      UTG: $105.19 (210.4 bb)
      MP: $60.87 (121.7 bb)
      Hero (CO): $50 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with A K
      2 folds, Hero raises to $1.25, BTN raises to $4, SB folds, BB calls $3.50, Hero calls $2.75

Flop: ($12.25) T A 9 (3 players)
      BB checks, Hero checks, BTN checks

Turn: ($12.25) 6 (3 players)
      BB bets $8.25, Hero calls $8.25, BTN folds

River: ($28.75) 3 (2 players)
      BB bets $23.25, Hero ?
  • 5 válasz
    • Atis86
      Atis86
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.10, Hozzászólások: 486
      szia

Pre szerintem jobb a 4bet. Tudom, hogy nitnek tűnik, de 150hand az még nem olyan sok.
      2 játékos között leszek és semmilyen floppnak nem örülnék.
      Lehet, hogy egy nit vagyok, de ha jön egy Kxx flop és a bb donkol nem tudnám, hogy mit csináljak, ugye mögöttem még ott a "nit".(persze ezt csak a példa kedvéért írtam)

Ha már így alakult, szerintem a turnön all in mentem volna.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      CO vs BTN 3betelnek lightan a legtágabb skálával (Bvb után). BB coldcall után már rengeteg dead money van a potban és szerintem tökéletes szitu lenne a 4B-re. AK-val 3betet callozni egy MW potba szerintem soha nem lesz jó.

Flop BTN feladta. BB range-ét nem ismerjük. Lehetnek benne PP-k és AQ :club: , AJ :club: , AT :club: netán KQ :heart: :club: , KJ :club: :heart: , bár ilyen Fold to 3bet mellett én inkább tenném egy nagyon szük TT+, AQ+ range-re. Turn a 2 FD miatt Shove-oltam volna+ mert alul van reppelve a kezünk és BB néha blöffölhet is, mivel tudja, hogy csak ellenünk kell licitálnia BTN chb után.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Igy játszva, river?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Riveren dobnám. Nagyon erősen betel és szerintem a value range-e gyengébb részével nem hívna ekkorát. AQ, AJ szimpla TPGK-val inkább menne 1/2+ size-ra.

TT simán ott van + a rosszabb Flush esett le. A :club: FD egészült ki, ami könnyen meglehet segített a pár AJ :club: , AQ :club: lapjának. Netán KQ :club: , KJs, ATs (ennyi hand alatt nyílván nem lehet megállapítani mivel ad meg 3betet, abban viszont megegyezhetünk, hogy jóval több :club: Flush lesz nála, mint :heart: Busted FD, valamint ilyen size-al több erősebb kész kéz)

Ha volt SD én mindenképpen felírnám, hogy mivel csinálta. 1részt a coldcall miatt, másrész, hogy képes volt-e SD value-t blöffbe fordítani (akár JJ-QQ, vagy AJ-de szerintem még AQ-val is túljátsza a kezét, ha ekkorát betel riveren)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      CO vs BTN 3betelnek lightan a legtágabb skálával (Bvb után). BB coldcall után már rengeteg dead money van a potban és szerintem tökéletes szitu lenne a 4B-re. AK-val 3betet callozni egy MW potba szerintem soha nem lesz jó.

Flop BTN feladta. BB range-ét nem ismerjük. Lehetnek benne PP-k és AQ :club: , AJ :club: , AT :club: netán KQ :heart: :club: , KJ :club: :heart: , bár ilyen Fold to 3bet mellett én inkább tenném egy nagyon szük TT+, AQ+ range-re. Turn a 2 FD miatt Shove-oltam volna+ mert alul van reppelve a kezünk és BB néha blöffölhet is, mivel tudja, hogy csak ellenünk kell licitálnia BTN chb után.
      Szia!

Egyetértek, viszont így játszva én a riveren nem dobnám. Persze lehet nála Ax flöss, de azért olyan nagyon sok nem, hiszen azt nem feltételezném senkiről, hogy minden Axs lappal coldcallozzon egy 3betet. Ellenben mivel mi végig passzívan játszottunk, nem nagyon fog minket AK-ra tenni és így akár AQ-t is value betelhet ilyen erősen, hiszen csak 2 utca betről van szó. Továbbá blöffbe fordíthat besült húzókat, JJ-t pl.

üdv, pborisz