[SH] NL10 A4s [2013.03.20]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($11.12)
      BB ($10.15)
      Hero ($13.93)
      CO ($10)
      BTN ($10)

Dealt to Hero 4:heart: A:heart:

Hero raises to $0.30, fold, BTN calls $0.30, fold, fold

FLOP ($0.75) A:club: 4:spade: 8:diamond:

Hero bets $0.50, BTN raises to $1.45, Hero calls $0.95

TURN ($3.65) A:club: 4:spade: 8:diamond: 3:heart:

Hero checks, BTN bets $1.90, Hero calls $1.90

RIVER ($7.45) A:club: 4:spade: 8:diamond: 3:heart: 6:diamond:

Hero checks, BTN bets $2.70, Hero calls $2.70

BTN shows 4:club: 4:diamond: (Pre 63%, Flop 90.9%, Turn 95.5%) Hero shows 4:heart: A:heart: (Pre 37%, Flop 9.1%, Turn 4.5%) BTN wins $12.27

Villain 26/23 107 hands
      50 (40)/72 (18)/38 (13)/22 (9)
      to/fl/tu/riv
      wtsd 28% (18)
      wwsf 39%
      w$sd 20% (5)
      raise cbet 67% (3)

Ok itt a CD?
      Nem tudom, hogy mennyire brokeol sima TP-kel raiselt potban (ezért sem akartam raiselni sehol), viszont atom agronak tűnik...igaz nem a legnagyobb minta, ez a flop raise meg kb nem sokat ad elő, inkább a blöffjeit akartam fogni.
  • 6 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Ha meg is raise-l itt Ax-szel, akkor az nem feltétlen kéne eldobatni, hagynám, ha akassza fel magát.
      Riveren jó a call. A9+ még lehet nála, ahogyan set és 2pár, de ennyiért nem tudnám dobni. Normál betre (~5$+) sima dobás lenne.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Riveren már nem túl agro, mondjuk akkor kevesebb handem volt és az AFQ minden utcán magasabb volt még ennél is. Nem hiszem, hogy nagyobb betre dobtam volna...eleve CD-re álltam be, plusz ezen a turn/riveren kb semmit nem romlottam...ha 33/66 bluff raiselte a flopot akkor azok lejavultak.
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      107 hand alatt az aggressszió nem számít, viszont egy flop raise után, úgy hogy megadtál ott is és turn-ön is, nem fog gyengébbel barrellezni a riveren.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Preflop
      Számomra UTG-ből inkább ez a lap kérdéses, ha nincs fish, sokkal inkább mint egy 22-88 (ez sokkal nehezebben játszható imho...), mert ha Axx-en callt kapunk szinte mindig hátul leszünk és onnantól turn, river ?!?! persze lehet agrók ellen egyet blöffcatchelni passzívak ellen meg egyet betelni, de azért nem easy...

Postflop
      Tökéletes a line... Jó volt így, főleg a readjeiddel, statjaiddal...

@Sziszkok0313: ha villlian itt Ax-el megraisel minket, azt nem fogja dobni 3betre (kivéve ha tényleg ilyen információból emel és őskövület...), de alapesetben, aki Ax-el raisel az nem tudja mit csinál:) de dobni szerintem nem fog, szóval ha tudjuk hogy AT+ itt raisel a flopon, akkor a flop 3bet a legjobb line...

De mivel erről nincs read, ezért nekem OK a line...

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Sziasztok,

Preflop
      Számomra UTG-ből inkább ez a lap kérdéses, ha nincs fish, sokkal inkább mint egy 22-88 (ez sokkal nehezebben játszható imho...), mert ha Axx-en callt kapunk szinte mindig hátul leszünk és onnantól turn, river ?!?! persze lehet agrók ellen egyet blöffcatchelni passzívak ellen meg egyet betelni, de azért nem easy...
      Na ennek örülök, hogy szóba került így, és így még inkább, hogy ez a hand kérdéses lett és kitettem :)

Fish tuti ült az asztalon (arra emlékszem, hogy IP csak regek voltak), különben nem lettem volna bent :D

A terv egyébként kb pont ez post! A többség ellen 1 utca call mehet, mert ilyen Axx flopot sokat floatolják, és általában 1 utcát betelnek utána és riveren feladják.

Milyen körülmények között nyitnál ezekkel a lapokkal? Pl full stack fish ül rajtunk IP, vagy vakokon? Gondolom ha full stack fish ül vakon, és nit regek a balunkon IP, akkor simán nyithatunk vele? Érdemes előbb nyitni A2s-A5s rangedzsel, mint A6s-A9s-sel?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Akkor nyitnék csak:

Ha van fish a vakokban vagy nagy fish mögöttem, akkor nyitok...

Ha mindenki nit mögöttem, akkor is nyitok...

Ha jó agró regek mögöttem, akkor nem feltétlenül, főleg ha nincs edzsem, szóval ezt én sokszor kihagyom, de igaz még nem szűrtem rá... Érdemes lenne, de mivel nincs is benn így:D :D

Jaja jó a postflop terv, de annyria nem tetszik nekem, főleg ismeretlenek ellen, nem fogjuk tudni mit játszunk Axx turnon..Vagy ha nem találunk...