[SH] NL25 AKs 3way

• betacska
      betacska
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.28, Hozzászólások: 182
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $26.82 (107.3 bb)
      SB: $20.79 (83.2 bb)
      BB: $19.47 (77.9 bb) 20/7-es arc csak 15 hand
      MP: $25.35 (101.4 bb) 23/15/5,5 17% EP RFI 700 hand nagyon sokat dob 3betre, meg amúgy sem mindig 3betelném ezzel a lappal + SB 1 óriási bálna
      Hero (CO): $25.25 (101 bb)

Preflop: Hero is CO with A K
      MP raises to $0.75, Hero calls $0.75, 2 folds, BB calls $0.50

Flop: ($2.35) 7 2 K (3 players)
      BB checks, MP bets $1.50, Hero calls $1.50, BB calls $1.50

Turn: ($6.85) A (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $4, BB raises to $8, MP calls $8, Hero calls $4

River: ($30.85) 6 (3 players)
      BB bets $4.50, MP raises to $15.10 and is all-in, Hero ???

Igazából a river lenne a kérdésem elsősorban mert elmentem idáig, + az egész leosztásról is a véleményeket.
      Ha kell még vmilyen stat akkor szóljatok
      Előre is köszönöm!
  • 5 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Preflop/flop elég standard.

A turn viszont érdekes. Nyilván két csekk után hivunk értékért, viszont az utána történtek finoman szólva ijesztőek. BB minchRaise-el 3way, és MP coldcallozza ezt. Szerintem mindketten nagy erőt mutatnak ezzel, és reális lehet a feltételezés, hogy legalább valamelyiküknél set van, ami azt jelenti, hogy 4 outunk van legjobb esetben. Szóval szerintem ez már egy határeset call itt, persze nem mondom, hogy feltétlen hiba, de sok jóra nem számitanék.

River nagyon könnyű dobás.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Amikor az eredeti emelő egy atom száraz boardon ch/C-t játszik, majd a turnon ch/C-ozza BB miniemelését, kb 80-90%-ban KK-ra, a maradék esetekben pedig 77-re tenném.

A turn call (a teljesség kedvéért): (remélem jól számoltam)Én nam vagyok olyan optimista és nem adnék 4outot, max 3-at, de leginkább csak 2-t. Maradjunk viszont a 3-nál. Az odds 13%, nekünk van 6%. Ez azt jelenti, hogy 7.7/1 banki esélyt kapunk, miközben 16.7/1. kellene, vagyis 16.7*4= 66.8$ kell lennie a potnak, hogy a megadásunk legalább BE legyen. Riverig be kellene kerülnie ennek a pénznek, de csak úgy tehetjük meg hamind 2 AI tudjuk tenni. MP-vel nem lesz gond, de BB-nek is be kell tolnia legalább 6$. +akkor még ott a rake. Mondjuk ki, mind2-nek AI kell mennie, hogy hosszútávon akár egy kis profittal is számolhassunk.

Ha viszont csak 2outot adunk magunknak, ami szerintem a legreálisabb, akkor csak 25/1-hez odds lenne jó, amiből az következik, hogy riveren 100$-t kellene nyernünk. Még a legjobb esetben sem tudunk ekkora potot összehozni, szóval szerintem turn nem határeset call, hanem sajnos dobás, mivel az életben nem fogjuk tudni kihozni +ba.

A river pedig egyértelmű Fold.
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.28, Hozzászólások: 182
      1. Nem ch/c-ol flopon, hanem cbetel MP az eredeti emelős.

2. Én már ugye tudom a végeredményt, de ennek fényében is elég durva a cbet statja MPnek mivel 700 hand alatt volt flopcbet 94% turn 13%, annyit még hozzátennék, hogy sztem turnön nagyobbat hívnék, ha nem lettem volna időhiányba, de kell-e nagyobb egyáltalán vagy jó a 4$?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Tényleg! Benéztem, sorry!

Így valamivel jobban állunk, de akkor sem hiszem, hogy turnon elől lehetünk valaha is.

Így talán számolhatunk 4 jóval. Az már 12,5/1-hez 12,5*4=50$, ami riveren talán bekerülhet. Találat nélkül a river szerintem akkor is Fold.

Ha már ennyire belemélyedtem, egy hozzáértőbb valaki kisegíthetne. 26,85$ a pot. Ha csak simán az outjainkban bízunk, akkor ugyebár van 8%-unk és 50$-nak kellene lennie a potnak, hogy legalább 0 VE legyen. Vagyis be kell kerülnie még 23.15$-nak, amit Villain-nak kell betennie a riveren és akkor leszünk 0-án. Jól értelmezem? Az előző számításban úgy gondoltam, hogy BB+MP_a mi tétünk hozza ki a kellő 100$-t illetve 66,8$-t, de nem, ezt nekik kell betolni és csak akkor lesz+os a 4$-os megadásunk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: betacska
      2. Én már ugye tudom a végeredményt, de ennek fényében is elég durva a cbet statja MPnek mivel 700 hand alatt volt flopcbet 94% turn 13%, annyit még hozzátennék, hogy sztem turnön nagyobbat hívnék, ha nem lettem volna időhiányba, de kell-e nagyobb egyáltalán vagy jó a 4$?
      Szia!

Ezzel a plusz infóval már lényegesen szélesebb range-re helyezhetjük MP-t, de mivel BB nem egy laza fish, ezért az ő emelése nekem is elég ijesztőnek tűnik és ezt callozza MP. Szóval egyetértek a srácokkal és bár nem könnyű top két párt szórni, ezt mégis dobni kell a turnön és ha már ott nem, akkor riveren.

üdv, pborisz