[SH] NL20 KJo 3bet pot

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $9.74 (48.7 bb)
      Hero (BTN): $26.45 (132.3 bb)
      SB: $19.61 (98.1 bb)
      BB: $12.16 (60.8 bb)
      MP: $29.47 (147.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with J K
      MP raises to $0.60, CO folds, Hero raises to $1.70, 2 folds, MP calls $1.10

Flop: ($3.70) 3 5 5 (2 players)
      MP checks, Hero bets $1.60, MP calls $1.60

Turn: ($6.90) 4 (2 players)
      MP checks, Hero bets $3.50, MP calls $3.50

River: ($13.90) 4 (2 players)
      MP checks, Hero checks

Results:
      $13.90 pot ($0.69 rake)
      Final Board: 3 5 5 4 4
      Hero showed J K and lost (-$6.80 net)
      MP showed A 6 and won $13.21 ($6.41 net)

Statok a hyperlinken! cBetre 4/5dobott, és nem tudom hogyan, de úgy láttam turn cbetere pedig úgyszint dobálgatott (bár a stat nem ezt mutatja, szóval nem értem)

A gondolatmenetem:
      -Pre 3betelek értékért a tág R1st és kevés F23bet miatt
      -Flop cbetelek, mert bár sima potban nem sokat dobál, 3bet potban azért mégiscsak elszór pár dolgot. Bármi is történik legalább 2x, ha alkalmam adódik, akkor 3x betelek (egyébként úgy gondolom jobb ha nem is cbetelek)

Ezen a turnon úgy gondoltam talán tovább jöhet AQ, AJ, AT és sok kisebb pár, ezért szerintem itt fel is adhatnám. Én viszont lőni akartam volna a rivert is, ha jön egy 9+lap. Ez a river meg szerintem szörnyű a folytatásra. Hibáztam volna. Előbb fel kellene adnom?
  • 1 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Kb. a legrosszabb lehetőséget sikerült kiválasztanod. Az addig rendben van, hogy az ellenfél lazábban emel MP-ről, de a KJo szerintem már túl laza érték 3betnek. Rosszabb Kx max a KT lehet nála, de azzal se biztos, hogy adja a 3betet. Szóval ez a lap regulár ellen nagyon veszélyes érték 3betre, mert túl gyakran leszel dominálva, ha netán találsz egy top párt.
      Blöff 3bet meg egy ilyen játékos ellen felejtős, hiszen se 3betre se cbetre nem dob és nagyon lazán megy mutatásig is.
      Szóval mivel ezen a flopon kb. semmit nem fog nekünk dobni, ezért én egyszerűen fel is adnám. De ha már betelem a flopot, akkor csak olyan turnön folytatnám, ami alkalmas rá és ez 4-es pont nem az. Szóval a 2. hely ahol fel kellene adni az a turn.
      Ezen a riveren pedig jól tetted, hogy nem folytattad, mert szerintem Ax-et se dob.

üdv, pborisz