[SH] NL4 - AJo IP, reg ellen

• CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.23, Hozzászólások: 2.998
      Üdvözlet!

Újfent egy AJo-s handet hoztam, és itt is tanácstalan vagyok, jó döntést hoztam-e a river checkbehinddal... Őszintén megvallom, fostam a magasabb ásztól, minthogy két utcán keresztül is megadogatta az emeléseimet, melyeket értelemszerűen védekezésből eresztettem el. Mehetett volna-e riveren is egy 3rd barrel, vagy így jó volt? Esetleg a korábbi utcákon kellett volna máshogy játszanom? A flushdraw-k is benne voltak a range-ében, és nagyon nem akartam szabad lapot adni neki...

Villany: 515 hand alatt 20/17 (UTG-ből 22%-kal nyit), FlopCbet 60, TurnCbet is 60, WTS 25, ennek 57%-át be is húzza. Ha még valami kéne, szóljatok! :)

Ja, és persze a hand:

IPoker, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $5 (125 bb)
      CO: $4.70 (117.5 bb)
      Hero (BTN): $6.41 (160.3 bb)
      SB: $9.06 (226.5 bb)
      BB: $3.12 (78 bb)
      UTG: $5.71 (142.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with J A
      UTG raises to $0.16, 2 folds, Hero calls $0.16, 2 folds

Flop: ($0.38) 4 A A (2 players)
      UTG bets $0.28, Hero raises to $0.91, UTG calls $0.63

Turn: ($2.20) 2 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.65, UTG calls $1.65

River: ($5.50) 5 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Results:
      $5.50 pot ($0.36 rake)
      Final Board: 4 A A 2 5
      Hero mucked J A and won $5.14 ($2.42 net)
      UTG showed T A and lost (-$2.72 net)

Előre is köszönet!
  • 3 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.526
      Szia!

Itt vagy 44 van nála vagy gyenge Ax. Elég face up a range. Erős Ax-el tuti bepakolta volna. 22% openbe meg benne van minden Ax, szval szerintem van még value a betben.

Változtatna a helyzeten, ha lenne róla read, note, h slowolja a monstereket. Akkor simán chb riveren.

Btw, én nem emelném a flopon. Simán calldownolnám, mert nem sok hand van nála, amivel meg tud adni a flopon egy emelést, így nem szeretném amgam izolálni egy erősebb range ellen. Ha Ax van nála, akkor úgy is tolja neki 3 utcán keresztül és bejön a stack, csak egy sokkal tágabb range ellen.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Sziasztok,

Első felével nem értek egyet @MaksaÚrfi...

Szerintem a villian 100%ban fog itt callozni, ami:

{44, gyenge Ax-ek, és néha kisebb pocketek KK, QQ, amivel nem hisz...}

Nyilván ezek ellen nincs két utcánál több value...

A std meg egy UTG nyitó range ellen és mivel Te is a ranged 100%-val callozol itt általában tehát 44-el is, a csak call!!! És hagyj barrelezen ha akar...

Így játszva esetleg riveren egy 1$ betet ellőhetsz hogy kisebb pocket megadjon és gyenge Ax, nagy Ax-ek ellen meg ne valuetownold magad, ha visszatolja nyilván dobás, mert a rangeben nincs rosszabb lap...

Egyébként meg pre fold

És védekezned meg nem kell, inkább szélesen kellene tartanod az ellenfél ranget, azért nem kell védekezned, mert kisebb pároknak 2 outja van, FD meg nem nagyon van a rangeben A lenn J Nálad, max K:dQ de ez az egy kombó, aminek flushe lehet...

GL ,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Visszaszívom 22% nyitó skála ellen és ilyen deepen belefér a call pre...