[SH] Nl10 88 [2013.03.22]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($3.75)
      BB ($6)
      UTG ($10.53)
      UTG+1 ($8.09)
      CO ($12.35)
      Hero ($10)

Dealt to Hero 8:heart: 8:spade:

UTG raises to $0.30, UTG+1 calls $0.30, CO calls $0.30, Hero calls $0.30, SB calls $0.25, fold

FLOP ($1.60) T:club: 8:diamond: 7:club:

SB checks, UTG checks, UTG+1 bets $0.70, CO calls $0.70, Hero raises to $3, SB folds, UTG folds, UTG+1 folds, CO calls $2.30

TURN ($8.30) T:club: 8:diamond: 7:club: 9:diamond:

CO bets $9.05 (AI), Hero folds

CO wins $7.93

UTG 17/13 1k hands

UTG+1 35/6 54 hands

CO 74/21 71 hands
      29/25/28/40
      to/fl/tu/riv
      wtsd 31% (48)
      wwsf 42%
      w$sd 40% (15)
      ftocbet 90% (10)

BB 43/17 74 hands

Ok így?
  • 7 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Szerintem nagyon nem. 23%-ért engeded húzni a fisht, sztem ez elég nagy hiba. Én itt 5$-ig minimum emelnék. Ha itt betalált, akkor ad akármennyit, ha nem, akkor meg dob akármennyire is.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja, standard, hogy még mindig túl kicsiket emelek :f_mad: (mondjuk a pot sem volt ekkora a kliensben)

De tényleg én sem hiszem, hogy bármit is dob, meg az eredeti emelő is fish szóval ő is jöhetne itt bármivel...
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Ja, standard, hogy még mindig túl kicsiket emelek :f_mad: (mondjuk a pot sem volt ekkora a kliensben)
      Akkor ezen dolgozni kell.

Számolgatsz egy kicsit, aztán meglátod, hogy a fish jól is játszotta a handet :)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Az attól függ mi volt nála, és hogy tényleg odaért-e a turnön, vagy csak blöffölt-e. (ha csak air volt nála akkor WP :D )

8.3-ba adott meg 2.3-at, ami 27% PO, IO meg 0, mivel mint látható sosem fizetem ki az egy lapos sorokat :)

6x és Jx ért oda, ha sima GS volt neki a flopon akkor nem értem miben lehetett jó a játéka? A sora ~8%-ban fog odaérni a turnre, ahol ingyen lapot sosem fog kapni, de totál EQ-ja sem volt közel sem 27%. :)

A :club: J :club: -nek van 33%-a, azzal odds call megvan neki. Más kérdés, hogy egy lapos sorral továbbra sem lesz soha kifizetve, a turnnél tovább pedig sosem fog jutni, ha blank jön (ill ha igen, ott már tuti oddsokon kívül calloz). :)

UTG+1 húzhatott volna 25,5% PO-val feltételezve, hogy CO mindig ad. IO nála sincs, szal ott is csak a combo drawknak van elég EQ-ja a callra.

Vagy kihagytam valami erősebb drawt? :D

De amúgy tényleg nagyobbat kell raiselni for max value persze (ezt abszolút nem vitatom, és igen ezen kell - és dolgozok is), amit elég sokszor elrontok még, főleg, hogy 9x-eknek jobb EQ-ja is lesz ennél.
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Szerintem túlgondolkodnod a legalapvetőbb szitut.

Fish ellen vagyunk egy drawy boardon. Cél? Tegyük be. Ennyi.

Fish nem tudja, hogy van io, nem tudja, h van fe, po, rio, stb. Azt látja, h van nála egy 9x és, jééé itt nyerhetek sokat, call.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      De nem is vitatkoztam veled, valójában lényegtelen milyen oddsot kapott, mert ha megad nagyobbat, akkor miért ne hívjunk nagyobbat? Szóval tényleg tolni kell neki a flopon, úgy jobb spr lesz a turnre is ráadásul (bár az valójában így sem volt rossz, mert erre azért odafigyeltem még játék közben is). :)

Ezt csak azért vezettem le, mert ettől független azért az nem igaz, hogy a fish játéka jó volt, mert totálisan oddsokon kívül callozott még így is (azzal ami odaért a turnre egész biztosan), játékban pedig még kisebb is volt a pot, mint ami a historyban van, szóval még ~27%-nál is valamivel rosszabb PO-t kapott.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Valóban lehet nagyobbat emelni a flopon, mert minden turnon szeretnénk betenni a pénzt (vagyis a legtöbbön). És fisht nem igazán érdekli a raise méret, mindenképp meg fog adni gyengébb kész kézzel és drawwal is...

Turn std, sokat dob cbetre, nem túl agró, nem is küzd a potokért, extra readdel lehetne callozni de ez ált valami Jx, picit zavar, hogy ugye GS esett le, meg előlről pushol, de azért ez még fold.

GL ,
      L.