[SH] Nl50 AJo Rush

• Kopaszmatyo
      Kopaszmatyo
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.14, Hozzászólások: 164
      UTG: 46/38/12,5
      UTG RFI: 40 (5)
      AF: 4,0
      AFq: 57
      WTSD: 38
      25 hand

MP: 32/12/0
      60 hand

Full Tilt, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, Rush, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $77.80 (155.6 bb)
      CO: $81 (162 bb)
      BTN: $53.15 (106.3 bb)
      Hero (SB): $51 (102 bb)
      BB: $27 (54 bb)
      UTG: $52.60 (105.2 bb)

Preflop: Hero is SB with J A
      UTG raises to $1.75, MP calls $1.75, 2 folds, Hero raises to $6.50, BB folds, UTG calls $4.75, MP folds

Flop: ($15.25) T 4 A (2 players)
      Hero bets $7.70, UTG calls $7.70

Turn: ($30.65) 8 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $38.40, Hero calls $36.80 and is all-in

River: ($104.25) T (2 players, 1 is all-in)

A turn érdekelne... Betelnétek vagy pedig c/c, esetleg vmi más?
  • 4 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Nagyon kevés hand van róla, szóval még azt se tudhatjuk reg vagy fish-e az arc. Az biztos, hogy turnön már nem túl sok érték lesz a betben, de ha passzolsz lehet ráugrik valamivel, vagy csak simán megpróbál kiblöffölni. Szóval a ch/c már mindenképpen jobb játéknak tűnik turnön mint a bet.
      De mivel az ellenfél ismeretlen, én inkább úgy játszottam volna, hogy kicsiket betelek flopon és turnön is (fél potnál is kisebbeket), amiket talán megad Tx, vagy JJ esetleg QQ és riveren ch/F-olnék.
      Valahogy a broke nekem nem nagyon tetszik még ennyi infóval ismeretlen UTG ellen. Persze ez az overbet push is elég fura tőle turnön, szóval ezt nehéz elhinni, hogy értékért csinálja, úgyhogy megadnám.

üdv, pborisz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Az volt az első gondolatom, hogy 2utcát hívok és riveren ch/F. Ezzel csak az a baj, hogy turnon szerintem már nem adná rosszabb. A betsize-om nincs ekkora. Flop én nem hívnék 7$ felett és turn is 1/2 size alatt betelnék (ha mégis a bet mellett döntök). 2utca alacsony betet sokx megadnak 2.3. párokkal és húzó kezekkel is.

Egy UTG range ellen az AJo csak egy blöff 3bet (mivel nem ismerjük a tendenciáit). Úgy gondolom azokkal a lapokkal amiket verünk passzolni fog. AQ+, AJs+, TT+ range-ből indulnék ki. AJ-től sem várnék Betet, de sokx AQ is lepasszolja, ahogyan JJ-QQ is. Egyedül AK és TT lapoktól várnék betet, így a turn ch után ch/Foldon lennék.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Gondolom azért jöhet szóba a turn ch/C, mert ismeretlen.

Egy átlagos TAG 19/15-ös reg ellen mi a helyes lépés a turnon?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Gondolom azért jöhet szóba a turn ch/C, mert ismeretlen.

Egy átlagos TAG 19/15-ös reg ellen mi a helyes lépés a turnon?
      Egy átlag reg ellen azt játszanám amit Te is írtál. Kis bet flopon és turnön is. A flop cbet turn ch/F azért nem a legjobb megoldás, mert gyakran látom azt, hogy regek elbizonytalanodnak a turnön 2. vagy 3. párral és úgymond védelemből betelnek. Így pedig gyakran a jobb kezet dobnánk. Viszont ha kicsiket betelünk, akkor esetleg megadnak ezekkel és riveren már nem fognak betelni, mert örülnek, hogy terítésig vitték.