[SH] NL25 AK flop fold

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $10.99
      BB:
      $25.00
      MP3:
      $55.19
      CO (Hero):
      $43.53
      BU:
      $15.89

Preflop: Hero is CO with A, K.
      MP3 folds, Hero raises to $0.75, BU folds, SB calls $0.65, BB folds.

Flop: ($1.75) Q, 3, T (2 players)
      SB bets $1.67, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.75.

Ellenfelem 47/6 fish 103 hand alapján, de akkor amikor a handet játszottuk 29/4 volt 24 hand alapján 22 donkbet floppal.

Sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy ilyen helyzetben hogyan tovább? A fish SS. Potot donkol, nem hiszem, hogy lenne fold equitym. Viszont van két overcardunk meg egy gutshotunk. Flopon raise vagy call? Vagy jó így a fold? Akármelyiket is választod, elmagyaráznád, hogy miért azt, és miért nem a többit? :D
  • 3 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Amit én figyelembe veszek:
      :spade: a Donk size: egy 2/3B nagyobb hajlandóságot mutat a turn folytatás felé, a PotD: ált polarizált és turn sokx ch/F-on vannak, kis size meg nagyon sokminden lehet és nagyon sokx lehet emelni)
      :spade: Flop textúra: Mennyi húzó van kint, mennyire találhatta el a range-ét, tudok -e dobatni egy emeléssel, vagy nagy valószínűséggel csak a potot növelem, mert úgysem dob
      :spade: Az ellenfél tendenciái: mennyit donkol, mennyit dob cbetre (ugyanis aki 70% dob cbetre és Donkol, azt nagy valószínűséggel eltalálta a flop és nem fog dobni, míg egy olyan aki 40%-ban dob cbetre és 20% donkolgat, azt már kevésbé), vagy mennyi a WTSD, mennyire agro...

Jelen esetben a flop textúrából indulnék ki, és úgy gondolnám nem tudok dobatni egy emeléssel a húzók miatt, ezért kizárnám az emelést. Marad a Call és a fold. Mivel potot donkol eléggé polarozálja a range-ét nuts és AIR lapokra, így egy A :spade: lappal 100% megadnék, és ha turn passzol, akkor megpróbálnám elvinni a potot. Mivel ismeretlen, csupán pár handünk van és BDFD lehetőségünk sincs, én ezt 1. körben dobnám.
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Köszönöm a részletes kifejtést ;)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Amit én figyelembe veszek:
      :spade: a Donk size: egy 2/3B nagyobb hajlandóságot mutat a turn folytatás felé, a PotD: ált polarizált és turn sokx ch/F-on vannak, kis size meg nagyon sokminden lehet és nagyon sokx lehet emelni)
      :spade: Flop textúra: Mennyi húzó van kint, mennyire találhatta el a range-ét, tudok -e dobatni egy emeléssel, vagy nagy valószínűséggel csak a potot növelem, mert úgysem dob
      :spade: Az ellenfél tendenciái: mennyit donkol, mennyit dob cbetre (ugyanis aki 70% dob cbetre és Donkol, azt nagy valószínűséggel eltalálta a flop és nem fog dobni, míg egy olyan aki 40%-ban dob cbetre és 20% donkolgat, azt már kevésbé), vagy mennyi a WTSD, mennyire agro...

Jelen esetben a flop textúrából indulnék ki, és úgy gondolnám nem tudok dobatni egy emeléssel a húzók miatt, ezért kizárnám az emelést. Marad a Call és a fold. Mivel potot donkol eléggé polarozálja a range-ét nuts és AIR lapokra, így egy A :spade: lappal 100% megadnék, és ha turn passzol, akkor megpróbálnám elvinni a potot. Mivel ismeretlen, csupán pár handünk van és BDFD lehetőségünk sincs, én ezt 1. körben dobnám.
      Szia!

Teljesen egyetértek és ha 100bb lenne a fish előtt, akkor dobnám én is. Viszont mivel csupán 35 bb maradt a fish előtt, én ezt egyszerűen rátolnám. Nem tartom kizártnak, hogy valami 44-66 lappal donkol és dobna a pushra, de annak elég nagy a valószínűsége, hogy sok húzó van nála és azokkal megadhat. Szóval 2 OC + GS nekem ennyiért már inkább push.

üdv, pborisz