[SH] NL25 88 river fold

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB:
      $25.00
      CO:
      $25.35
      BU:
      $54.53
      SB (Hero):
      $33.06

Preflop: Hero is SB with 8, 8.
      CO folds, BU raises to $0.75, Hero raises to $2.25, BB folds, BU calls $1.50.

Flop: ($4.75) 4, 6, 2 (2 players)
      Hero bets $2.50, BU calls $2.50.

Turn: ($9.75) 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $5.75, Hero calls $5.75.

River: ($21.25) Q (2 players)
      Hero checks, BU bets $10.50, Hero folds, BU gets uncalled bet back.

Final Pot: $21.25.

Ellenfelem 23/22 136 hand alatt 20% fold to 3bete (5hand alapján) 40% fold to flop cbet
      100% won at showdown

Kérdés, hogy turnön van-e értelme betelni? Túl sok 3-ast nem tennék a kezébe. Vagy jó a check-call, esetleg jobb lenne a x/fold?

Riveren jó a check-fold?
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

88-al nekem nem igazán tetszik a 3bet, mert csak fölöslegesen növeljük a potot és nehéz döntések elé állítjuk magunkat OOP az emelt potban, ahogy ez most is látszik. Hiszen hiába alacsony a flop, nem nagyon tudjuk mi lenne a jó játék, mivel alig tudunk valamit BU játékáról.
      Ezen a turnön én mindenképpen betelnék tovább, bár túl sok rosszabb lap a 77-en kívül nem nagyon lehet nála amivel megad, max a 2OC + FD, de nem tudom azokkal csak megadna-e flopon pl. Viszont így könnyebb döntést tudsz hozni, mert ha újra megad, akkor riveren ch/F.
      Ha viszont ch/c-t játszol a turnön, akkor riveren is azt kellene játszanod, de ez egy ismeretlen ellenfél ellen nem túl +EV.

üdv, pborisz
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Értem. Kis párokkal akkor lenne van csak értelme 3betelni pre, ha sokat dob 3betre? Gondondolom, itt a 20% miatt írtad, hogy nem jó a 3bet. Tévedek?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Zsocci
      Értem. Kis párokkal akkor lenne van csak értelme 3betelni pre, ha sokat dob 3betre? Gondondolom, itt a 20% miatt írtad, hogy nem jó a 3bet. Tévedek?
      Pontosan.
      Egyébként a 88 az nekem nem kis pár, hanem közepes. Ilyen 88-99 lapokkal jobban szeretek csak megadni, hiszen BU range-e ellen elég jól állunk és ezek a lapok jók blöfföt fogni, a 3bettel viszont csak blöffbe fordítanánk, mert ennyi infóval nem szívesen mennék velük tönkre PF, ahhoz ,meg túl jó lap, hogy 3bet/foldoljak vele.