[SH] Nl25 Qq

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.1/$0.25 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $21.22
      BU:
      $38.12
      SB:
      $25.00
      BB:
      $41.73
      MP2:
      $25.45
      MP3 (Hero):
      $26.94

Preflop: Hero is MP3 with Q, Q.
      MP2 folds, Hero raises to $0.75, 3 folds, BB calls $0.50.

Flop: ($1.6) 5, 4, 7 (2 players)
      BB bets $0.50, Hero raises to $2.25, BB raises to $4.00, Hero raises to $10.50, BB calls $6.50.

Turn: ($22.6) A (2 players)
      BB raises to $30.48, Hero calls $15.69.

River: ($68.77) 7 (2 players)

Final Pot: $68.77.

Ellenfelem 43/10 fish 118hand 4.6AF, 11 x-raise flop

Úgy gondolom, hogy flopon egyértelmű lett volna, hogy berakjuk a pénzt. Csak callozott, majd pusholta a turnt. A flop nagy betemmel úgy éreztem, hogy komittálom magam a pothoz, ezért is választottam a callt. Továbbá úgy gondoltam, hogy az Ax remek lap lehet neki a blöffre, és azt gondoltam, hogy ha Ax lenne nála, akkor nem pusholna. Úgy érzem utólag, hogy dobni kellett volna. Persze nem vagyok benne biztos, ezért is kérem a véleményeteket.
  • 5 válasz
    • Zsezsu
      Zsezsu
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.05, Hozzászólások: 13
      Hali

jó lenne tudni mennyi a donkbetje illetve a donkbetfold to rais ha van ilyen statod róla.
      alap esetben a kis donk gyenge kéz, ezért csinálhatja Ax fd-vel illetve sorhúzóval talán egy gyenge párral, de sztem biztos hogy nincs nuts szerű keze flopon mert azzal visszaborította volna rád flopon.
      donbetjét kb 4$ reraiselném legalább, ha arra visszaemel rátolom. A turn elég nehéz, mivel overbet push (ugye nagy bet nagy kéz legtöbbször fisheknél) lehet nála sokszor Ax, nyilván valami random bloff is, ezt ki kell figyelni, meg meri-e csinálni bloffböl az overbet push-t mert sok agro fish ezt csak kész kézzel meri megtenni, tehát a turn fold.
    • fazekasbela53
      fazekasbela53
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.28, Hozzászólások: 742
      Egyet értek az előttem szóló kollégával. Flop nagyobb raise és a 3betjére push. Turnön egyébként nem overbet a pusha csak 2/3 pot, mert nekünk már csak annyink van. Dobni nyilván nem tudunk. Szerintem egyébként sosem szabad ekkora fish ellen arra játszani, hogy majd úgyis betolja a visszaemelésünkre.
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      2.1$ a pot, amikor flopon donkol. Erre egy 4$-os raise szerintem hatalmas. Minden gyengébb handet elijesztek vele, nem gondoljátok?
    • fazekasbela53
      fazekasbela53
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.28, Hozzászólások: 742
      4$ tényleg egy kicsit túlzás, de mondjuk egy potnyi emelés(3.1$), pont jó lehet.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Őszintén szólva flopon donk/3bet játékot nem túl gyakran láthatunk blöffből, vagy húzóval, csak valami maniac-től maximum. De játszhatja ezt persze 66, 88-JJ lapokkal is, szóval miután 3betel én már nem gatyáznék, hanem push.
      Persze ahogy írják a srácok, minimum potot kellett volna emelned a donkra.
      Turn elég érdekes amit csinál és csak azért nem dobnám, mert hatalmas az AF, de bizony gyakran fogsz itt Ax-et vagy jobb lapot látni.

üdv, pborisz