[SH] Nl10 KQo

• DrDrisk
      DrDrisk
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.31, Hozzászólások: 578
      Prima, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $8.91 (89.1 bb)
      SB: $11.26 (112.6 bb)
      BB: $10.60 (106 bb) Ismeretlen fish (67/0 3h)
      Hero (CO): $10.77 (107.7 bb)

Preflop: Hero is CO with K Q
      Hero raises to $0.40, BTN calls $0.40, SB folds, BB calls $0.30

Flop: ($1.25) 2 K J (3 players)
      BB checks, Hero bets $1, BTN folds, BB calls $1

Turn: ($3.25) K (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.50, BB calls $2.50

River: ($8.25) 3 (2 players)
      BB checks, Hero bets $3.55, BB raises to $6.70 and is all-in, Hero calls $3.15

Results:
      $21.65 pot ($1.08 rake)
      Final Board: 2 K J K 3
      BB showed K 2 and won $20.57 ($9.97 net)
      Hero showed K Q and lost (-$10.60 net)

Köszönöm az elemzéseket!
  • 5 válasz
    • Scoszaft
      Scoszaft
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.26, Hozzászólások: 136
      Szépen felépítetted a potot arra hogy riveren tönkremenj, én ott bepakoltam volna a maradék pénzt. Adhat még rosszabb K, esetleg Jx is.
      Talán még annyi hogy turnon kicsit nagyobbat emetem volna, olyan 3$ körül.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Fish ellen ez szerintem mindig push, ennyi infó alapján, és sokkal-sokkal jobb, mint a bet/call!
    • DrDrisk
      DrDrisk
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.31, Hozzászólások: 578
      Úgy gondolkodtam, h Kx-ekkel mindenképp visszatolja, Jx viszont egyáltalán nem biztos, hogy adja a pusht..
      Ha lett volna több handem, akkor persze a WTSD megkönnyítette volna a döntésemet, de így inkább úgy döntöttem, hogy becélzom a rangének a gyengébb részét.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Jx szerintem ezt sem fogja már megadni...max nagyon ritkán, viszont any Kx ott van nála, amivel betmérettől független tuti, hogy callozni fog, és a rangenek ez a legnagyobb része kb, emiatt a max value szerintem itt az, ha ezt célozzuk meg.

Any Kx, any size calloz, viszont nem biztos, hogy any Kx visszatolja a kisebb betre, emiatt egyrészt rosszabb EQ-d is lehet a push range ellen, másrészt meg valuet vesztessz minden olyan Kx ellen amivel csak calloz. Ezért szvsz - és főleg ha már ilyen jól felépítettük ellene a potot - mindenképpen push a jobb.
    • KordaFan
      KordaFan
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.07.03, Hozzászólások: 3.296
      Hali!

Jó a line, a betsize dönti el, hogy miből mennyit nyersz.

Tegyük fel FD van nála, akkor a turnon kifizeti amennyit megkövetelsz tőle, riveren dob.

Ha JX van nála, akkor a turn megbiztosítja őt, hogy nem lehet Nálad sok KX, ezért szintén megad nagyobb betet is.

FD többet nem ad a riveren, viszont, ha JX van nála és a turnon 2,8 körül hívsz, akkor a riverre 9,05-ös potba kell majd megadnia 6,3-at, és nem 8,25-be 6,7-et, és ez ugye egyre inkább szétnyílik ahogy a turn size-t növeled.

Egyébként jó volt, igyekezz minden handet előre megtervezni, hogy miből hány utca értéket, és azt hogyan szeretnéd kinyerni.

Üdv: K.