[SH] NL20 Q2s 3B pot

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pacific, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $13.01 (65.1 bb)
      Hero (BB): $20 (100 bb)
      UTG: $10.44 (52.2 bb)
      MP: $17.01 (85.1 bb)
      CO: $21.10 (105.5 bb)
      BTN: $21.68 (108.4 bb)

Preflop: Hero is BB with 2 Q
      3 folds, BTN raises to $0.70, SB folds, Hero raises to $2.40, BTN calls $1.70

Flop: ($4.90) K Q 2 (2 players)
      Hero bets $2.60, BTN calls $2.60

Turn: ($10.10) T (2 players)
      Hero bets $6.70, BTN folds

Results:
      $10.10 pot ($0.50 rake)
      Final Board: K Q 2 T
      Hero mucked 2 Q and won $9.60 ($4.60 net)
      BTN mucked and lost (-$5 net)

BTN: 41/30/3.2 Fto3B:75 90 hand, F2cB:45/50/-, WTSD:42 AFQ:42/37/21, AF:3,1

A turn érdekelne. Ez itt bet/call vagy bet/fold. Játék közben valahogy nem tudtam eldönteni és kb oddsot csináltam a callra. A ch/R-en gondolkodtam még, de a bet vs miss bet eddig 0 minden utcán (bár nem sok lehetősége volt eddig kibontakozni).
  • 5 válasz
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      Helló!

Ellene én ezzel a kézzel inkább nem 3betelnék oop. Nem olyan nagy a minta, de látszik hogy nem igazán szeret dobni és nehéz lesz ellene játszani postflop.

Flopon nagyobbat betelnék, olyan 3.8$-ig.

Turn szerintem is jobb a bet és már nem tudsz dobni, hiszen már több mint fél stacked beraktad és lehet nála pár rosszabb kéz amivel turn akarja berakni pl.: AK, KJ.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Preflop a 3bet nem tetszik. Egyrészt BTN eddigi statjai kicsit furcsának tűnnek, plusz nem tudjuk mennyire szeret dobálni, ezért óvatosabban kezdeném 3betelni, főleg oop. Itt ráadásul 3,5bb-t nyit, amiről egyelőre nem tudjuk standard-e nála, vagy értékért megy.

Másrészt ha ő egy reg, kéne egy általános játékterv, hogy milyen range-el játszanál BB-ből az ő 3,5bb-s nyitására.
      Érték 3bet range (3bet/5bet) / calling range / blöff 3bet range
      Ha sokat 4betel és/vagy lazábban megy tönkre preflop, akkor a value range lehet mondjuk TT+/AQ+. Ez után jönnek a "közepes" kezek amivel calloznál. Amivel pedig már nem calloznál, azok közül a legjobb handekkel kéne 3bet blöffölni. Nem hiszem, hogy egy 3,5bb-s open ellen le kéne menni egészen Q2s-ig, még akkor sem, ha mondjuk 15%-ot akarunk 3betelni ellene. Persze lehet máshogy gondolkodtál, csak én elsőre inkább ilyen "ötletszerű" 3betelésnek éreztem ezt.

Ahogy alakult, postflop jó szerintem.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      A pacific-en teljesen STD a 3,5bb open any position. 90 hand alatt 40/30 és 75% dobált 3betre, én meg gondolom a szokásos feszes image-emmel teljesen STD-nek tartottam és tartom most is a 3betet. 90 hand alatt nem tudtam besorolni. Az AFQ normálisan csökken, a WTSD lehet amiatt nagy, mert lapjai voltak és emiatt alacsonyabba F2cbet lazábba a VPIP/PFR, szóval simán lehet reg, aki sokat dobál 3betre.

Alapjáraton polarizált skálából indultam ki (Q2s tiszta blöff)és ha elkezd megadogatni, akkor váltok. Azzal hogy nem mehet le Q2s-ig valahogy nem értek egyet. Ha már van róla elég infóm, mondjuk 5-10k hand, akkor szépen be tudom lőni, hogy most Qx+ fogok blöffölni. Itt viszont kb ismeretlen lazább image állt az én feszesebb image-em ellen. Nem 3betelgettem, szóval szerintem tökéletes a Q2s is (és nem akarok 150 lapot várni egy Q7s-re, hogy 3betelhessek a későbbi 14/11 statommal), mivel nem mutattam agressziót, nem kaptak rajta blöffön, hitelesen előadhatok erős kezet... szinte minden a 3bet mellett szólt szerintem. Szóval én nem érzek hibát a pre elképzelésemmel.
    • kingfisher18
      kingfisher18
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 1.563
      Ja, hát feszes image-el néha oda lehet szúrni pár random handel is. Így akkor nem rossz a 3bet.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      A pacific-en teljesen STD a 3,5bb open any position. 90 hand alatt 40/30 és 75% dobált 3betre, én meg gondolom a szokásos feszes image-emmel teljesen STD-nek tartottam és tartom most is a 3betet. 90 hand alatt nem tudtam besorolni. Az AFQ normálisan csökken, a WTSD lehet amiatt nagy, mert lapjai voltak és emiatt alacsonyabba F2cbet lazábba a VPIP/PFR, szóval simán lehet reg, aki sokat dobál 3betre.

Alapjáraton polarizált skálából indultam ki (Q2s tiszta blöff)és ha elkezd megadogatni, akkor váltok. Azzal hogy nem mehet le Q2s-ig valahogy nem értek egyet. Ha már van róla elég infóm, mondjuk 5-10k hand, akkor szépen be tudom lőni, hogy most Qx+ fogok blöffölni. Itt viszont kb ismeretlen lazább image állt az én feszesebb image-em ellen. Nem 3betelgettem, szóval szerintem tökéletes a Q2s is (és nem akarok 150 lapot várni egy Q7s-re, hogy 3betelhessek a későbbi 14/11 statommal), mivel nem mutattam agressziót, nem kaptak rajta blöffön, hitelesen előadhatok erős kezet... szinte minden a 3bet mellett szólt szerintem. Szóval én nem érzek hibát a pre elképzelésemmel.
      Szia!

Sajnos nagyon hibás a gondolatmeneted és pcfmcc02-nek teljesen igaza van. Az, hogy Te feszes voltál eddig még nagyon kevés indok arra, hogy 3betelj egy laza játékost ezzel a szeméttel. 90 leosztás alatt azt is fölösleges megnézni, hogy mennyit dob 3betre, mert csak magad vezeted félre vele. De ha már idézlek, akkor azt is elmondom, hogy a Q7s se lenne jobb egy fokkal sem az OOP 3betre ellene. Egyszerűen ismeretlen laza játékos ellen nem lesz nyereséges, ha ilyen vacak lapokkal hozod magad nehéz helyzetbe és nehéz, drága döntéseket kell meghoznod.
      Ok, Te feszes voltál eddig, talán laphalott is. Akkor 3beteld pozícióból, amikor sokkal kisebb az esélye annak, hogy callt kapj.
      Postflop ok, turnön már nem nagyon tudsz mást játszani a bet/callon kívül, de ha már megkérdezted, hogy szóba jöhetne-e a bet/fold, akkor ugye Te is érzed, hogy hiába van két párod, ezen a boardon nem sokszor leszel elől, ha emelést kapsz.

üdv, pborisz